نحوه مدیریت مالی آدم های میلیاردر 

راهنمای مدیریت مالی,مدیریت پول آدمهای ثروتمند

همیشه کمتر از آنچه در می آورید خرج کنید

 

مدیریت پول آدم های ثروتمند با بقیه آدم ها فرق دارد. آنها تصمیماتی کاملا متفاوت نسبت به شما می گیرند و طرز فکر خاص خودشان را دارند. اگر آدم ثروتمندی نیستید، دلیل نمی شود که نتوانید پولتان را مثل آدم های ثروتمند مدیریت کنید. این اولین قدم برای ثروتمند شدن است.

 

10 روش خیلی خاص وجود دارد که آدم های ثروتمند از آن طریق پول و سرمایه خودشان را مدیریت می کنند و قرار هست در این مطلب با هم یاد بگیریم.

 

ثروتمندان لذت لحظه ای را فراموش می کنند

انسان ها در برابر لذت های لحظه ای موجودات عجیبی هستند. در اینکه همه مان در برابر این لذت ها وسوسه می شویم اصلا شکی نیست. اما این “در لحظه خوش بودن” برای سیستم های پولی مدرن و امروزی جوابگو نیست. جواب دادن به لذت های لحظه ای هیچ کمکی در راستای ثروتمند شدن ما نمی کند. بنابراین بهتر است هر چه زودتر روی این مسئله کنترل پیدا کنید.

 

 آدم های ثروتمند تفاوت بین نیاز و خواسته را می دانند

بعضی وقت ها ممکن است بگویید “ما به خانه بزرگتری احتیاج داریم”. خواستن یک چیز را با نیاز داشتن به آن اشتباه نگیرید. اشتباهی که اغلب آدم های فقیر انجام می دهند این است که فکر می کنند چیزهایی که “می خواهند” همان چیزهایی هستند که به آنها “نیاز” دارند. برای اینکه با این اشتباه عذاب وجدانشان از پول خرج کردن کمتر می شود و راحت تر می توانند خرج کنند. اما آدمهای ثروتمند فرق بین خواسته و نیاز را خوب می دانند و دلیلی برای دروغ گفتن به خودشان نمی بینند.

 

 آدم های ثروتمند به طور خودکار سرمایه گذاری می کنند

راه های زیادی برای سرمایه گذاری خودکار وجود دارد، مثلا پرداخت بیمه تامین اجتماعی، یا پرداخت قسط های یک سپرده یا….مهم این است که آدم های ثروتمند طرز فکرشان همیشه به سمت سرمایه گذاری هست. این ها حتی مسواک زدن سر صبح را هم به نحوی شبیه به سرمایه گذاری برای سالم نگه داشتن دندان هایشان می بینند. آنها همیشه می دانند که چه اهدافی در سر دارند و برای رسیدن به آن ها چقدر باید سرمایه گذاری کنند.

 

روی شپارد، یک میلیونر مشهور و کارشناس مالی می گوید: “15% از کل درآمدی که در طول زندگی کسب می کنید را ذخیره کنید.”

 

 آدم های ثروتمند هزینه بدهکار بودن را می دانند

بعضی وقت ها خریدن قسطی یک وسیله یا قرض گرفتن پول برای خرید یک ماشین یا خانه جدید شاید به چشممان نیاید. اما کافی است مبلغ قسط های ماهیانه را ضرب در تعداد ماه های قسط بکنید تا ببینید چقدر بیشتر از آنچه که باید برای چیزی هزینه می پردازید. تازه این بدون احتساب مالیات و سود و غیره هست. تا جایی که می توانید از بدهکار بودن و پرداخت سودهای بیهوده دوری کنید. داشتن یک ماشین قدیمی بهتر از بدهکار بودن برای یک ماشین جدید هست.

 

 آدم های ثروتمند هدف می گذارند و به سمت عقب کار می کنند

باید بدانید چه چیزی می خواهید و چه چیزی شما را به آن هدف می رساند. اگر دقیق ندانید که چی می خواهید، چیزی به دست می آورید حاصل از نتیجه مخلوطی از تصمیماتی که بر اساس لذت های لحظه ای گرفته اید. به احتمال زیاد نتیجه اینطور تصمیمات فقر هست. تصمیم بگیرید که چطور زندگی ای دوست دارید داشته باشید، این زندگی چقدر هزینه دارد و دقیقا همان کاری را انجام بدهید که شما را به آنجا می رساند.

 

یک میلیاردر 28 ساله به نام جاش سیمون می گوید: “با خودتان فکر کنید در دوران بازنشستگی دوست دارید چطوری زندگی کنید، یک عددی تخمین بزنید، بعد بنشینید برای یک استراتژی که شما را به این رقم می رساند فکر کنید.”

 

 آدم های ثروتمند به اندازه دهانشان لقمه برمی دارند

دقیقا برای این دلیل هست که سرمایه گذاری که در مورد سه گفتیم کار را راحت تر می کند. اگر تا جایی که بتوانید برای هدفتان سرمایه گذاری کنید، می توانید با باقیمانده اش هر کاری که دلتان می خواهد انجام بدهید. وقتی ذخیره کردن را اولویت قرار بدهید، هیچ وقت نمی توانید بیشتر از آنچه وسعتان می کشد خرج کنید. چیزی که مهم است این است که همیشه کمتر از درآمدتان خرج کنید. به زبان دیگر، خیلی کمتر از آنچه به دست می آورید خرج کنید.

 

 آدم های ثروتمند فداکاری های کوتاه مدت می کنند

بیایید بزرگتر فکر کنیم. به تاثیر آتی که تصمیماتتان روی زندگی می گذارند فکر کنید. کل هدف ثروتمند بودن این است که از چیزهایی که دوست دارید بیشتر داشته باشید. اما گاهی اوقات باید چیزهایی که الان می خواهید را قربانی چیزهایی که در آینده خواهید داشت بکنید. از چیزی که الان می خواهید بزرگتر فکر کنید.

 

 آدم های ثروتمند از دیگران کمک می خواهند

خودتان ببینید در چه کارهایی مهارت دارید و مدیریت مالی را به کارشناس ها بسپرید. به ارزش منحصر به فردی که شما به دنیا اضافه می کنید و موجب سرمایه گذاری می شود تمرکز کنید. از طرفی هم نباید به کلی مسائل مالی و مدیریتی را کنار بگذارید. همین که مسائل پایه را تا حدی که حرف های مشاور مالی تان را متوجه شوید یاد بگیرید، کافی است. اطلاعات در این زمینه هم پیدا کردن آن خیلی راحت و ارزان است. آدمهای ثرومتمند زیادی در این زمینه ها کتاب نوشتند.

 

کارآفرین میلیاردر، ولادیمیر گندلمن می گوید: “من می دانم چطوری کسب و کارم را بسازم و رشد بدهم، اما مدیریت مالی ام را به یک مشاور مالی حرفه ای می سپرم.”

 

 آدم های ثروتمند محاسبات می کنند

منظور محاسبات ساده جمع، تفریق، ضرب و تقسیم هست که سال سوم ابتدایی یاد گرفتیم. آدم های ثروتمند موقع تصمیم گیری عددها را زیر و رو می کنند. مثلا بعضی ها فکر می کنند به جای تعمیر یک گوشی شکسته، به صرفه تر این هست که یک گوشی نو بخرند. در صورتی که این حرف بدون حساب و کتاب صحیح نیست و بعضی وقت ها شما می بینید که تعمیر یک چیز به صرفه تر در می آید. منظور این هست که حساب و کتاب کنید.

 

مدیریت مالی,نحوه مدیریت مالی

آدم های ثروتمند موقع تصمیم گیری عددها را زیر و رو می کنند

 

 آدم های ثروتمند از فرصت ها استفاده می کنند

آدم های ثروتمند از فرصت های ایجاد شده برای سرمایه گذاری استفاده می کنند. دقیقا به این خاطر که جلوتر از همه حساب کتاب هاشون را کردند.

 

مدیریت پول مثل آدم های ثروتمند مهارت اکتسابی هست و با تمرین می توانید به دست بیاورید. اگر می خواید ثروتمند شوید، با این ده اصول مدیریت مالی تان را هدایت کنید. هرچند، گاهی اوقات باید فداکاری های زیادی برای کوتاه مدت بکنید، چیزهای جدید یاد بگیرید و برای پولی که قرار است سرمایه گذاری کنید سخت کار کنید. نتیجه این می شود که ابزاری به دست می آورید که با آن در دنیا می توانید کارهای مثبت زیادی انجام بدهید و این بهترین حس دنیا را به شما می دهد. اگر رعایت همه ده مورد بالا برایتان سخت هست، این را یادتان باشد: همیشه کمتر از آنچه در می آورید خرج کنید.

 

منبع : 2nafare.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------