نکات مهمی که برای رنگ کردن قرنیز کنار دیوار باید بدانید قرنیز کنار دیوار ,رنگ کردن قرنیز کنار دیوار

رنگ کردن قرنیز کنار دیوار

 

رنگ کردن قرنیز کنار دیوار

در رنگ زدن قرنیز‌ها نکاتی مهم وجود دارد. همین طور برای انتخاب رنگ قرنیز ایده‌های بسیاری وجود دارد که هر کدام قابلیت کاربردی در سبک‌های گوناگون دکوراسیون و چیدمان خانه را دارند. در ادامه این مطلب بیتوته بیشتر در این باره صحبت خواهیم کرد.

ابزار لازم برای رنگ آمیزی قرنیز

نوار نقاشی، بتونه، رنگ، کاغذ سنباده، ظرف رنگ و قلم مو ابزارهای اولیه ای هستند که برای رنگ آمیزی قرنیز ها به آن نیاز خواهید داشت. کاغذ سنباده را با حداقل سه درجه زبری تهیه کنید و حداقل دو قلم موی زاویه دار پنج سانتی در دسترس داشته باشید.

 

 قرنیز کنار دیوار ,آماده‌سازی برای رنگ آمیزی قرنیز

ابزار لازم برای رنگ آمیزی قرنیز

 

آماده‌سازی برای رنگ آمیزی قرنیز چگونه است؟

برای آموزش رنگ آمیزی قرنیز مراحلی دارد. نخستین مرحله شامل خریداری ابزارهای مناسب برای رنگ کردن قرنیز است. دومین مرحله شامل خریداری رنگ مناسب است. سومین مرحله شامل ایجاد جریان هوا است. چهارمین مرحله شامل پاک‌سازی سطح قرنیز است. پنجمین مرحله و ششمین مرحله شامل مراقبت از سطح های دیوار و کف است.

 

لوازم مناسب رنگ‌آمیزی قرنیز را خریداری کنید

قلم‌مو و غلتک متداولترین لوازم برای رنگ‌آمیزی سطوح هستند؛ ولی، پدهای مخصوص برای رنگ‌آمیزی سطوحی مثل قرنیز وجود دارد که کار شما را سرعت می‌دهد. این پدها در عرض‌های برابر با عرض قرنیزها ساخته می‌شوند؛ دست پیدا کردن به پدهای مخصوص رنگ‌آمیزی قرنیز قدری دشوار است؛ ولی، با ارزش است.

  

در آخر، قلم‌مو و غلتک نیز کارایی مناسب را دارد؛ اما، زمان بیشتری طی می‌شود. در نهایت، انتخاب با شماست؛ ولی، پیشنهاد ما استفاده از لوازم تخصصی‌تر است. 

 

 قرنیز کنار دیوار ,چرا از قرنیز استفاده می‌کنیم

آماده‌سازی برای رنگ آمیزی

 

رنگ مناسب رنگ‌آمیزی قرنیز را تهیه کنید

رنگ روغن مناسب‌ترین نوع رنگ برای رنگ‌آمیزی قرنیزهاست؛ زیرا، دوام بیشتری دارد. همان گونه که می‌دانید قرنیز محل پاخور دیوار است که در معرض صدمه قرار دارد؛ پس، انتخاب نوع رنگ بادوام اهمیت خیلی زیادی دارد که در مقابل صدمات دوام داشته باشد. رنگ‌های روغن برتری های زیادی دارد که آن را نسبت به دیگر رنگ‌ها بهتر می کند؛ به طور مثال، رنگ روغن بهتر تمیز می شود.

 

رنگ‌های پلاستیک و اکریلیک حلال در آب هستند و در برابر آب ضعیف هستند. رنگ روغن بر پایه‌ی روغن ساخته شده است و شستشوی آن با آب مشکلی ندارد. چون، قرنیزها امکان دارد کثیف شوند در نتیجه، نظافت‌پذیر بودن رنگ روغن مزیت مهمی است. پس، شستشوی مرتب می‌خواهند.

 

در آخر، رنگ مورد علاقه‌ی خود را برای قرنیزهایتان انتخاب کنید؛ ولی در نظر داشته باشید که سبک منزل خود را حفظ کنید. شما نمی‌توانید در خانه‌ای کلاسیک از قرنیزهای سفید استفاده کنید؛ ولی، شما می‌توانید در خانه‌ای تازه ساز از قرنیزهای سفید استفاده کنید. اغلب، قرنیزهای طیف قهوه‌ای رنگ متداولترین قرنیزهای خانه هستند؛ اما، قرنیزهای سفید نیز مد شده‌اند. دو ترفند رایج جهت انتخاب رنگ قرنیز داریم. اول اینکه رنگ قرنیز مطابق دیوار باشد و دوم اینکه رنگ قرنیز مطابق کف باشد.

 

قرنیز رنگ شده را تمیز کنید

قرنیز قبلا رنگ شده را حتما باید تمیز کنید (قرنیز چوبی که منافذش باز شده نباید با آب تمیز شود). آلودگی و ذرات در زیر دیوار جمع شده و آن را به یکی از کثیف ترین قسمت های خانه تبدیل می کند. اگر نمی خواهید پیش از رنگ آمیزی سطح را تمیز کنید، درباره قرنیز باید استثنا قائل شوید.

 

تری سدیم فسفات را بر اساس دستورالعمل سازنده مخلوط کرده و با اسفنج قرنیز را تمیز کنید. تری سدیم فسفات یک پودر غیر سمی است که در حالت مخلوط با آب خاصیت تمیز کنندگی ملایم دارد. حتما بالای قرنیز را تمیز کنید زیرا گرد و خاک در سطوح افقی جمع می شود.

 

 قرنیز کنار دیوار ,رنگ مناسب رنگ‌آمیزی قرنیز

رنگ مناسب رنگ‌آمیزی قرنیز

 

زمین و دیوار را بپوشانید

برای پوشاندن قسمت پایین دیوار، درست بالای قرنیز و همچنین فاصله میان زمین و قرنیز، از چسب با خاصیت چسبندگی کم استفاده کنید. هر چند این کار زمان بر است، ولی رنگ آمیزی را زودتر و تمیزتر می کند. هر چند پوشاندن این بخش ها با نوار روکش نتیجه عالی را ضمانت نمی کند و باید در زمان رنگ آمیزی مواظب باشید، چون ریختن رنگ زیاد روی چسب نیز کندن چسب را سخت تر می کند.

 

برای افزایش پوشانندگی قسمت قرنیز و دیوار، می توانید از نوار روکش استفاده کنید تا اطمینان پیدا کنید رنگ روی دیوار نمی پاشد. نوار روکش را در امتداد دیوار و قرنیز پوشانده و بچسبانید. خاصیت استاتیک نوار آن را روی دیوار می چسباند. چنانچه نقاش حرفه ای هستید، یک نوار باریک از چسب نقاشی روی دیوار در مسیر قرنیز می توانید آن را خوب بپوشاند.

 

بعضی از نقاش ها به استفاده از چسب و روکش عادت ندارند و از آن ها استفاده نمی کنند. نقاشی بدون چسب بر روی چهارچوب در و پنجره دشوار و بر روی قرنیز حتی سخت تر است. در حالی که پوشاندن قرنیز به علت وجود دیوار افقی آسان می باشد.

 

 قرنیز کنار دیوار ,رنگ آمیزی قرنیز

چرا از قرنیز استفاده می‌کنیم

 

چرا از قرنیز استفاده می‌کنیم؟

- در صورتی که قرنیز استفاده نشود، کفپوش‌ها با یک ضربه یا ترک از کنار دیوار به‌ آسانی خراب می‌شوند.

 

- هنگام تمیز کردن، احتمال آسیب زدن یا باقی ماندن رطوبت در پایین دیوارها خیلی زیاد است. خالی بودن و ناصافی قسمت انتهایی دیوار، با قرنیز دورگیری شده و زیبا می‌شود.

 

- کابل‌های گوناگون با قرار گرفتن در پشت قرنیز، مخفی شده و محافظت نیز می‌شوند. با استفاده از قرنیز جایی برای تخم‌ریزی یا بودن حشرات باقی نمی‌ماند.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------