علت کار نکردن یخساز یخچالکار نکردن یخساز یخچال,علت کار نکردن یخساز یخچال,خرابی و علت کار نکردن یخ ساز

کار نکردن یخساز یخچال

 

دلیل کار نکردن یخساز یخچال

چنانچه یخ ساز فریزر شما کار نمی‌کند، با برطرف کردن اشکالات ساده یخ ساز دوباره به کار خواهد افتاد.

دلایل متداول مشکلات یخ ساز

- یخ ساز خاموش است.

- قابلیت مکث فعال شده است.

- ورودی آب قطع شده یا مسدود شده است.

- فیلتر مسدود شده است.

- نبود سرمای کافی در فریزر

- دمای بالای فریزر

- مشکلات تنظیمات

- تنظیمات ترموستات

- مشکلات الکتریکی

 

کار نکردن یخساز یخچال,علت کار نکردن یخساز یخچال,خرابی و علت کار نکردن یخ ساز

علت کار نکردن یخساز یخچال

 

یخ‌ساز خاموش است

در خیلی از مدل‌های یخچال‌هایی که یخ‌ساز دارند یک کلید خاموش و روشن یخ‌ساز تعبیه شده که در برخی از مدل‌ها بر روی صفحه نمایش‌گر جلوی دستگاه است و در برخی دیگر داخل فریزر کنار خود یخ‌ساز کلید آن قرار داده شده آن را چک کنید که در وضعیت روشن باشد.

 

مشکلات الکتریکی

زمانی که یخ ساز را فشار می دهید ولی یخ بیرون نمی آید و می بینید که یخ درون قالب یخ می باشد، به این معنی است که یخ ساز در حال دریافت آب است. پس مشکلی در دریافت آب ندارد. بنابراین به احتمال زیاد یک اشکال مکانیکی یا الکتریکی دارد. چنانچه یخساز را نتوان تعمیر کرد باید آن را کاملا عوض کنید.

 

تنظیمات ترموستات

تنظیمات ترموستات را بررسی کنید و اطمینان پیدا کنید که روی دمای مناسب ( برای فهمیدن  دمای مناسب باید به کتابچه ی راهنمای محصول مراجعه کنید و دما را روی دمای پیشنهادی سازنده تنظیم کنید ) تنظیم شده باشد. چنانچه دما روی درجه ی خیلی کم تنظیم شده باشد، آب پیش از رسیدن به قالب یخ می زند.

 

خیلی از یخ‌سازها دارای یک بازوی کنترل هستند هنگامی که ظرف یخ پر می‌شود بازوی یخ‌ساز در بالاترین وضعیت قرار می‌گیرد و ویژگی مکث را فعال می‌کند یعنی یخ‌سازی متوقف می‌شود. بازوی کنترل ممکن است به طور ناگهانی در بالاترین حالت گیرکرده یا یخ‌زده و یا شاید افتاده است، که می‌تواند کارکرد یخ ساز را متوقف کند. چک کنید که در شرایط مناسب است.

 

کار نکردن یخساز یخچال,علت کار نکردن یخساز یخچال,دلایل کار نکردن یخ‌ساز

خرابی و علت کار نکردن یخ ساز

 

مشکل در تنظیمات یخساز

چنانچه مکعب های یخ بسیار بزرگ و یا خیلی کوچک هستند، به احتمال زیاد یخ ساز نیاز به قدری تنظیمات دارد. برای تنظیم این که قالب یخ با هر چرخه با چه مقدار آب پر شود، نخست باید پوشش را از یخ ساز بیرون بیاورید. این صفحه سفید در بخش جلوی مونتاژ یخ ساز است و خیلی آسان باید بکشید.

 

چنانچه در برداشتن آن با اشکال مواجه شدید از یک پیچ گوشتی استفاده کنید. در زیر پوشش باید مونتاژ پیچ و نشانگر مثبت و منفی را ببینید. این مقدار مصرف آب را کنترل می کند. در صورتیکه پیچ را به طرف نماد منفی بچرخانید، مقدار آب در هر دوز کمتر می شود و برای افزایش میزان آب در هر دوز باید پیچ را به طرف مثبت بچرخانید.

 

ورودی آب قطع شده یا مسدود شده است

احتمالا مسیر ورودی آب قطع باشد، چک کنید شیر ورودی آب بسته نباشد و یا اینکه شلنگ ورودی آب تا نخورده باشد.

 

فیلترهای مسدود شده

یک مشکل متداول این است که چنانچه به وقت فیلتر عوض نشود فیلتر تصفیه آب مسدود می‌ گردد. برای عوض کردن فیلتر اقدام کنید.

 

کار نکردن یخساز یخچال,علت کار نکردن یخساز یخچال,دلایل کار نکردن یخساز یخچال

دلایل کار نکردن یخ‌ساز

 

نبود سرمای کافی در فریزر

نبود سرمای کافی می‌تواند از خرابی کمپرسور و یا گاز یخچال باشد. اما برای یخساز با توجه به تجربه زیاد ما در این زمینه همیشه خرابی فن فریزر سبب عدم سرمای کافی در بخش یخساز است فن را چک کنید چنانچه هر نوع ایرادی دارد باید حتما عوض شود زیرا روغن‌کاری و راه‌اندازی آن مرتب با سرویس تنها زمان کوتاهی را کار می‌کند و چنانچه فن در یک لحظه از کار بایستد و شما متوجه نشوید حتما با خراب شدن مواد غذایی داخل فریزر زیان مالی بسیاری می‌کنید بنابراین این ریسک را نکنید و فن را عوض کنید.

 

دمای بالای فریزر

چنانچه دمای فریزر بالاتر از منفی ۱۲ درجه سانتی گراد باشد یخساز یخچال، یخ تولید نمی کند. دمای یخچال باید میان منفی ۱۸ تا منفی ۱۵ درجه سانتی گراد تنظیم شود تا یخ ساز به درستی کار کند.

 

این موردها را شما خودتان می‌توانید رفع کنید اما چنانچه اطمینان دارید که همه موارد ذکر شده در بالا دلیل آن نیست و شما همه راهنمایی‌های بالا را انجام داده‌اید و یخ‌ساز هنوز کار نمی‌کند با تعمیر کار تماس بگیرید.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------