بهترین جایگزین های آجیل در عید نوروز 

لواشک، آلبالو خشکه، آلو و آلوچه های جنگلی را جایگزین آجیل نوروزی کنید

 

امسال قیمت آجیل بسیار زیاد شده است و بیشتر مردم توانایی خرید آن را ندارند متن زیر را بخوانند شما می توانید پیشنهادهای زیر را برای جایگزین کردن میوه و آجیل عید انجام بدهید. اصلا نگران نباشید ایام عید هم مانند روزهای دیگر که پذیرای مهمان هستید آن هم بدون آجیل، می توانید با چای و شیرینی یا شکلات و میوه پذیرای مهمانان عیدتان باشید.

 

پیشنهاد ما برای جایگرین آجیل عید چند کاسه کوچک پر از برش های لواشک، آلبالو خشکه، آلو و آلوچه های جنگلی و تمبر هندی است، می توانید روی آن ها کمی گلپر و نمک بپاشید. برش های لواشک را هم می توانید با یک روبان قرمز تزیین کنید. 

 

می توانید از میوه های خشک هم به عنوان تنقلات و آجیل عید استفاده کنید.

 

آجیل گیاهی مخلوط

البته این آجیل تحت عنوان آجیل خارجی در بیشتر آجیل فروشی ها به فروش می رسد و امکان ندارد که رنگ و لعابشان توجه شما را جلب نکند. در واقع خاستگاه این نوع آجیل کشور مالزی است که مخلوطی از باقلای سبز، نوعی نخود سبز، نخودچی، سویا با روکش کاری و کراکر بسیار خوشمزه است.

 

غیر از ترکیب رنگ اشتها برانگیزش، خام بودن این آجیل نقطه قوت آن است.

خوشحال باشید که این آجیل به قدری حجیم و سبک است که 100 گرم از آن بسیار بیشتر به نظر می آید و شما می توانید با خرید مقداری از این آجیل، حسابی مهمانان خود را خوشحال کنید.

 

مسقطی انجیر و گل محمدی

اگر دوستدار مسقطی هستید و نگران خوردن این خوراکی پر کالری و مضر هستید، خوشحال باشید که انواع جدیدی از مسقطی داخل بازار موجود هست مانند مسقطی انجیر. بیشتر شیرینی این مسقطی از انجیر گرفته شده و به دلیل همین طعمی شبیه به این میوه داشته است و شیرینی آن طبیعی تر از مسقطی های معمولی به حساب می آید. البته مسقطی گل محمدی هم با تکه های کوچک خوش عطر و رنگ گل محمدی پوشیده شده است.

 

خرما شکلاتی مغزدار جایگزین شیرینی و شکلات

این روزها همه به فکر دریافت کالری کمتر هستند و چایخورها سعی می کنند به جای قند از خرما، توت و ... که شیرینی طبیعی دارند، استفاده کنند. از آنجا که شیرینی خرما طبیعی است، طعمی دلچسب دارد اما پذیرایی از مهمان با خرما در مراسم شادی ما ایرانی ها، آن هم مهمان نوروزی، چندان مرسوم نیست. البته اگر دوست دارید امسال با خرما از مهمانان خود پذیرایی کنید و دنبال راهی برای شیک و زیبا جلوه دادنش هستید، بهتر است سری به قنادی محله تان بزنید و سراغ خرمایی مغزدار با روکش شکلات را بگیرید. این خرماها نه تنها ظاهر بسیار زیبایی دارند، بلکه طعم شان هم فوق العاده است و با خوردنشان 3 نشان را می زنید!

 

اگر مهمانان نوروزی شما زمان زیادی در منزل شما می مانند و شما نگران این هستید که حوصله آن ها سر نرود می توانید با مقداری تخمه آفتابگردان از آن ها پذیرایی کنید.

 

گردآوری: بخش اسرارخانه داری بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------