روش های عالی و موثر برای جذب مشتری 

راههای کسب درآمد,کسب درآمد

فراموش نکنید که بهترین جمعیت تشنه شما، لیست موجود مشتریان شما است

 

وقتی مشتری و مخاطب به شما اعتماد دارد، به شما وفادار مانده و بیشتر خرید می کند. اگر شما بتوانید اعتماد آن ها را جلب کنید قطعا می توانید خدمات خود را با افزایش کیفیت، به قیمت بهتری بفروشید و باعث افزودن ارزش به زندگی مشتری خود شوید.

جذب مشتری راه اصلی داشتن فروش بالاتر و کسب درآمد بیشتر است. به راحتی با 4 روشی که در این مقاله معرفی می کنیم می توانید فروش تان را چند برابر کنید.

 

اگر نگاه کردن را یاد بگیرید، جمعیت مشتریان تشنه همه جا هست. وقتی صحبت از رساندن پیام بازاریابی به مخاطبان می‌شود، خیلی‌ها فورا به یاد آگهی های کلاسیک تلویزیونی، رادیویی، روزنامه، مجلات و… می‌افتند. درست است، استفاده از رسانه های کلاسیک می تواند به شما دسترسی فوری به جمعیت تشنه عظیمی را بدهد. اما این فقط یکی از چهار طریقی است که شما می‌توانید به جمعیت تشنه خودتان دست پیدا کنید.

 

برای دسترسی به جمعیت پول پرداخت کنید

مجله ای پیدا می کنید که خوانندگانش درست همان جمعیت تشنه شما است. سپس برای چاپ آگهی یا خبرتان به مجله پول پرداخت می‌کنید. واضح است، تبلیغ در رسانه‌ای متناسب، بر تبلیغ در رسانه‌ای نامرتبط ارجحیت دارد. شما هیچ وقت شانه تان را برای آدم های طاس تبلیغ نمی کنید. نه‌ فقط شما می‌توانید در رسانه‌ها تبلیغ کنید، بلکه می‌توانید برای دستیابی به جمعیت هدف، به کسب‌و کارهایی که در بازار شما فعالیت می‌کنند، پول پرداخت کنید. در حقیقت، این روش احتمال بیشتری دارد که ختم رسیدن به یک جمعیت تشنه شود.

 

جست‌ و جو برای دستیابی به جمعیت مشتریان

دوست ندارید برای دستیابی به مشتریان پول پرداخت کنید؟ مشکلی نیست، مجبور نیستید. خیلی از افراد که به جمعیت تشنه دسترسی دارند، به شما این دستیابی به مشتریان را می‌دهند. تصور کنید فروشنده نوعی شامپو هستید که بازارش افرادی است که فقط می‌خواهند خوب به نظر برسند و قیمت برایشان مهم نیست. یک سالن آرایش پیدا می‌کنید که مشتریان آن از آدم‌های سطح پردرآمد جامعه است و پیش مالک این سالن می‌روید : «بگذارید شامپوی‌ام را در سالن شما قرار دهم. احتیاجی نیست پولی پرداخت کنید. هر وقت که یک بسته از آن فروختید، ۵۰ درصد آن برای خودتان است و تا وقتی هم که چیزی نفروختید احتیاج نیست چیزی پرداخت کنید». مثل آب خوردن، شما هم پول به چنگ می آورید و هم چندان زحمتی نکشیده اید.

 

از هیچ مشتری بسازید

هر زمان که با مشتریان بالقوه مواجه می‌شوید، حتی آن‌هایی که چیزی نمی‌خرند، باید اطلاعات تماسش را بگیرید و از آن‌ها اجازه بگیرید در آینده برایشان پیشنهادهایی را ارسال کنید. 

اگر پرسه زنان، کسانی وارد مغازه تان شدند، آن ها را وارد لیست پستی خود کنید.

اگر بازدیدکنندگان وارد وب سایت شما شدند، از آن ها بخواهید که برای خبرنامه ایمیلی شما ثبت نام کنند.

 

اگر یک شو تجاری برگزار کردید و کسی آمده ببیند چه خبر است، حتما اطلاعات تماس او را بگیرید.

هرچقدر کم، هر اطلاعاتی که از مشتری بالقوه ای بگیرید، شانسی است که به آرامی جمعیت تشنه خود را بسازید.

البته فراموش نکنید که بهترین جمعیت تشنه شما، لیست موجود مشتریان شما است.

 

پیدا کردن جمعیت گم شده

برخی مواقع جمعیت تشنه کنارتان است، تنها کاری که باید بکنید این است که پیامتان را به آن ها برسانید. در اینترنت، میلیون ها اتاق گفت و گو وجود دارد و مطمئنا همه را می توانید وارد ماجرا کنید. با کمک به دیگران خودتان را بشناسانید، بدانید که پیروان وفاداری پیدا می کنید. از دادن مثال‌های سخاوتمندانه ابا نداشته باشید. برخی از اعضا ممکن است محصول شما را به راحتی تبلیغ کنند و خودشان هم نفهمند این کار را می کنند. این کار را تنها به این دلیل می‌کنند که از سرویسی که ارائه می‌دهید به شگفت آمده اند.

جمعیت های تشنه گم شده، در جهان پرسه می‌زنند و تنها منتظر این هستند که پیدایشان کنید.

 

وقتی مشتری و مخاطب به شما اعتماد دارد، به شما وفادار مانده و بیشتر خرید می کند. اگر شما بتوانید اعتماد آن ها را جلب کنید قطعا می توانید خدمات خود را با افزایش کیفیت، به قیمت بهتری بفروشید و باعث افزودن ارزش به زندگی مشتری خود شوید.

 

اما این اعتماد به راحتی و یک شبه به دست نمی آید. شما باید بطور مداوم برای دستیابی به آن و نگهداری اش تلاش کنید. شما باید توانایی درک مشتری خود را داشته باشید و خدمات و محصول خود را در همان زمان مقرر به دست او برسانید. تنها در صورت برقراری اربتاط مداوم و موثر است که می توانید وفاداری آن ها را کسب کنید. مواردی که در ادامه ذکر می کنیم می تواند به شما کمک کند استراتژی جلب اعتمادتان را بهبود ببخشید.

 

در دسترس باشید

در دسترس مشتری و مخاطب باشید و بمانید تا هروقت مایل بودند، بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. اگر در دسترس آن ها نباشید یا درخواست و سوال ایشان را پاسخ ندهید، به مرور زمان ارزش  و اعتبار خود را نزد آن ها از دست خواهید داد.

 

بهتر است به امور مشتریان خود اموزش ای لازم را انتقال دهید تا تماس هیچکس را از دست ندهند. در شبکه های اجتماعی و وبسایت سازمانی خود حتما پاسخگو و همراه مشتریان باشید. در صورت امکان به برگزاری رویداد عمومی بپردازید.

 

محصول یا خدمات باکیفیت ارایه دهید

گاهی مردم تمایل دارند احساسی خرید کنند نه منطقی! چالش بزرگ شرکت شما وقتی است که محصول یا خدمات به دست مشتری می رسد و او باید آن را ارزیابی کند. اگر از خدمات شما راضی باشد به صورت احساسی خودش را بابت این خرید، توجیه خواهد کرد. اگر در کیفیت خود سهل انگاری کنید مطمینا مشتری خود را از دست می دهید و چه بسا بدترین بررسی ها و انتقادها را در جامعه و شبکه های اجتماعی رویت کنید که باعث کاهش تعداد مشتریان شما می شود.

 

یک روش مناسب و مطمین برای کنترل کیفیت خدمات و محصول این است که آن را تست کنید. می توانید حتی گروهی را برای تحقیق از مخاطب هدف، تعیین کنید.

 

صادقانه برخورد کنید

یکرو و روراست بودن یعنی در برابر نقاط قوت و ضعف شرکت، موضع نگیرید.  اگر متوجه شدید که محصولتان دچار مشکلات زیادی است باید در تلاش باشید آن را حتما رفع کنید و سپس به عرضه اش بپردازید حتی اگر باعث شود از رقبا عقب بیافتید.

 

به ارزش مشتری خود بیافزایید

برای شمه چه چیز در درجه اول اهمیت قرار دارد؟ مشتری یا سود؟ مردم کاملا متوجه می شوند که شما به آن ها اهمیت می دهید یا تنها پولشان را می خواهید. ممکن است خدمات شما خوب باشد و مشتریان زیادی داشته باشید اما الزامی وجود ندارد بتوانید اعتماد آن ها را در این صورت جلب کنید.

 

ثابت قدم باشید

تداوم و ثبات قدم در ادامه نکات بالا می تواند کمک کند مطمین شوید که در نهایت اعتماد مشتریان خود را جلب خواهید کرد. شما باید برای خود و سازمانتان، اهدافی را مشخص کنید که دستیابی و حفظ آن ها باعث تداوم کیفیت خدماتتان باشد.

 

منابع : news.respina.net

modiresabz.com

 

گردآوری : بخش اسرارخانه داری بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

    سایر مطالب خانه داری

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------