توصیه هایی برای میلیونر شدن 

با خرید عمده و از حراجی ها پول بیشتری می توانیم پس انداز کنیم

 

میلیونر شدن یک رویای دست نیافتنی و عجیب نیست. آمار نشان داده است بیشتر میلیونرها خود ساخته هستند و درس های ارزشمند زیادی دارند که باید جدی بگیریم.

 

قانون ۵۰/۳۰/۲۰

این قانون برای مدیریت بودجه به کار برده می شود که بر اساس آن باید درآمد را به ۳ دسته تقسیم کرد:

 

دسته اول لوازم ضروری هستند. ۵۰ درصد از درآمد باید برای هزینه ماهیانه مثل اجاره ها، حمل و نقل، خدمات رفاهی و خوراک در نظر گرفته شود.

 

دسته دوم هزینه های شخصی هستند. یعنی ۳۰ درصد از درآمد باید برای سرگرمی، خرید و تفریح در نظر گرفته شود.

 

آخرین دسته پس انداز است. ۲۰ درصد از درآمد باید مستقیما به حساب بانکی واریز شود.

 

عمده و از حراجی ها خرید کنید

شاید انتظار شنیدن چنین چیزی را از میلیونرها نداشته باشید اما همه می دانیم که با این روش های خرید پول بیشتری می توانیم پس انداز کنیم.

 

از تولید به مصرف خرید کنید

قبل از خریدن چیزی در فروشگاه از خودتان بپرسید آیا بهتر نیست این کالا را از خود تولید کننده آن خرید کنم؟ مطمئنا با قیمت کمتری آن را می خرید.

 

خرج نکردن پول یعنی به دست آوردن پول بیشتر

هر چه کمتر پول خرج کنید پول بیشتری دارید. منطقی خرید کنید اگر بیش از حد خرید می کنید هنگام خرید از خودتان بپرسید که آیا واقعا به این کالا احتیاج دارم؟ اگر آن را نخرم چه اتفاقی میافتد؟

 

کمتر از درآمدتان خرج کنید

بزرگ ترین مشکلی که بیشتر مردم دارند این است که بیشتر از توان مالی خود خرج می کنند. تنها راه افزایش بودجه این است که کمتر از درآمدتان خرج کنید. خیلی ها بهترین خانه در بهترین منطقه شهر را می خرند تا دیگران را تحت تاثیر قرار دهند زیرا به نظرات دیگران اهمیت زیادی می دهند. به جای خودنمایی به خودتان فکر کنید و به زندگی خودتان تمرکز کنید.

 

درآمد غیرفعال داشته باشید

درآمد غیرفعال درآمدی است که نیازی به حضور شما سر کار ندارد. آیا میلیونری می شناسید که تمام ساعات روزش را سخت کار کند؟ مسلما نه. آن ها پولشان را به کار می گیرند. زمان ارزشمندتر از پول است به همین دلیل داشتن درآمد غیرفعال بسیار مهم است.

 

با افراد موفق در ارتباط باشید

اطرافیانتان تاثیر زیادی در زندگی و ذهنیت شما می گذارند. اگر با آدم های با استعداد در ارتباط باشید بیشتر به ایده های خلاقانه می رسید و آن ها را در زندگی خود به کار می برید. دور و بر آدم هایی باشید که هم الهام بخش هستند و هم تشویقتان می کنند تا رویاهای بزرگ تری بسازید.

 

پول همه چیز نیست

درست است که پول نقش مهمی در زندگی ما دارد. پول تعیین می کند که کجا زندگی کنیم، چه غذاهایی بخوریم و چه دارایی هایی داشته باشیم اما پول همه چیز نیست. با پول می توان خانه ای برای زندگی کردن خرید اما نمی توان خانواده ای برای زندگی با آن به دست آورد.

 

پول کیفیت زندگی را بهتر می کند اما نمی توان آن را با حمایت خانواده و دوستان، سلامت و حس شادی مقایسه کرد.

 

درست است که با این قوانین ساده پول زیادی به دست نمی آید اما عادت های مالی سالم گام بزرگی برای موفقیت مالی است. تنها چیزی که مانع از رسیدن شما به آرزوها و اهدافتان می شود نگرش شما نسبت به آن هاست.

 

منبع : bedunim.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------