نکاتی برای خرید و نگهداری آجیل در منزلخرید و نگهداری آجیل, راهنمای خرید آجیل و نگهداری آن, نکاتی برای خرید و نگهداری آجیل

نکاتی برای خرید و نگهداری آجیل در منزل

 

نکاتی برای خرید و نگهداری آجیل :

همیشه برای خرید آجیل باید خیلی زیاد نخرید که مجبور شوید آن ها در مدت طولانی نگهداری کنید. و باید تازه به تازه بخرید. در این مطلب شما را با نکاتی برای خرید و نگهداری آجیل آشنا می کنیم.

تحقیقات نشان می دهد که خوردن آجیل فواید بسیاری برای سلامتی مانند کاهش خطر ابتلا به بیماری سنگ کیسه صفرا دارد. گنجاندن آجیل به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی مغذی نیز با کاهش کلسترول و برخی از انواع سرطان ها مرتبط است. آجیل ها یک میان وعده سریع و مغذی هستند یا می توانند برای افزایش فیبر و پروتئین به وعده های غذایی اضافه شوند. کمی راه طولانی را طی می کند! برای به دست آوردن فواید تغذیه ای آجیل، فقط باید مقدار کمی مصرف کنید - تقریباً به اندازه ای که می تواند روی کف دست شما قرار گیرد. در ادامه شما را با نکات خرید و نگهداری آجیل آشنا می کنیم.

 

آجیل تازه بخرید

روغن های موجود در آجیل ممکن است در اثر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض هوا، گرما یا نور فاسد شوند. هر چه آجیل تازه تر باشد بهتر است. حتماً از بازاری خرید کنید که محصولات به طور مرتب در آن جابجا شوند.

 

شناسایی بهترین نوع آجیل, بهترین مکان برای نگهداری از آجیل, مکان مناسب نگهداری آجیل

راهنما خرید و نگهداری آجیل

 

خرید آجیل

سعی کنید آجیل را از یک فروشگاه شلوغ بخرید. به این ترتیب استوک اغلب دوباره پر می شود و آجیل ها خراب نمی شوند. اکثر آجیل ها را نباید بیش از 1 ماه در ظرف های فله نگهداری کرد زیرا ممکن است به سرعت خراب شوند. اگر می توانید آجیل هایی را بخرید که، هنوز در پوستشان هستند زیرا ماندگاری بیشتری دارند.

 

آجیل هایی را انتخاب کنید که تازه به نظر می رسند. از آنهایی که چروکیده، کپک زده، کبود شده و یا بوی بد می دهند اجتناب کنید. آجیل هایی که بوی نامطبوع می دهند ممکن است فاسد (فاسد) باشند.

 

رنگ آجیل های تازه، روشن است. آجیل های رنگ تیره و دارای گردها را خریداری نکنید. آجیل ها را از مغازه هایی خریداری کنید که آن ها را داخل مغازه و دور از نور خورشید و گرد و غبار و دود خودروها، نگهداری می کنند.

 

اغلب آجیل های خام و ساده و بدون نمک را انتخاب کنید. شما طعم عالی آجیل را بدون شکر یا سدیم (نمک) اضافه خواهید کرد. آجیل های خام را بهتر می توان تشخیص داد که تازه هستند یا خیر.

 

از آجیل های آب نبات یا بو داده شده با عسل پرهیز کنید، زیراآجیل هایی که با شکر و حرارت فرآوری شده اند حاوی سطوح بسیار کمتری از روغن های سالم و آنتی اکسیدان های موجود در آجیل خام هستند و بیشتر شبیه آب نبات هستند تا سوپر فود.

 

از آجیل های شور پرهیز کنید، زیرا سطوح بالای سدیم موجود در آجیل های نمکی می تواند فشار خون را افزایش دهد و مصرف زیاد سدیم با بسیاری از بیماری های مزمن مرتبط است.

 

بهتر است آجیل ها و مغزیجات را به صورت جدا خریداری کنید و در هنگام مصرف آن ها را مخلوط کنید. برخی مواد باعث خراب شدن آجیل ها می شود و نباید آن ها را با آجیل خود مخلوط کرد، مانند کشمش.

 

نکاتی برای خرید و نگهداری آجیل, راهنمای نگهداری از آجیل, انتخاب مکان مناسب برای نگهداری آجیل

بهترین روش نگهداری از آجیل

 

نحوه ی نگهداری آجیل :

بهترین راه برای نگهداری آجیل در یک ظرف در بسته در جای خشک و خنک مانند یخچال است. اگر در دمای اتاق نگهداری می شود، دور از حرارت یا نور مستقیم نگهداری شود. آجیل را به درستی نگهداری کنید به این صورت که آنها را در ظروف دربسته در یخچال قرار دهید. یخچال از تجزیه و فاسد شدن روغن ها و چربی های سالم جلوگیری می کند. وقتی آجیل به این روش نگهداری می شود باید 9 تا 12 ماه دوام داشته باشد.

 

همچنین می توانید آجیل را فریز کنید. هنگام انجماد، از یک ظرف دربسته یا کیسه فریزر سنگین استفاده کنید. اگر آجیل طعم یا بوی بدی پیدا کرد یا کپک زد، آنها را دور بریزید.

 

برای نگهداری آجیل بهتر است آن ها را در ظروف شیشه ای درب دار تمیز و خشک نگهداری کنید.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات نظافتی,تمیزکار منزل,نظافتکار منزل

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023