روش های نگهداری طولانی مدت پیاز داغنگهداری پیاز داغ, روش های نگهداری پیاز داغ, راههای نگهداری پیاز داغ

نگهداری پیاز داغ

 

شیوه های نگهداری پیاز داغ

بعضی از افراد فریز کردن پیاز داغ را برای صرفه جویی در وقت انجام می دهند ولی باید اصول و شیوه درست نگهداری آن را بدانند تا از خراب شدن پیاز سرخ شده در طولانی مدت پیشگیری کنند.

نکات مهم برای نگهداری از پیازداغ در فریزر

استفاده از پیاز با کیفیت

برای تهیه پیاز داغ حتما باید از پیازهای سالم و با کیفیت استفاده کنید. چنانچه داخل پیاز نرم است و بوی بدی دارد از آن استفاده نکنید، چون بعد از گذشت مدتی پیاز داغ خراب می شود. 

 

نگهداری پیاز داغ, روش های نگهداری پیاز داغ,روش های نگهداری پیاز داغ در یخچال و فریزر

روش های نگهداری پیاز داغ

 

خرد کردن و جوشاندن پیاز

پیاز ها را در اندازه های دلخواه خرد کنید. در یک قابلمه به مقدار لازم آب جوش بیاورید. پیازهای خرد شده را برای چند دقیقه در آب جوش بریزید تا قدری فقط نرم شود. پیازها را داخل آبکش ریخته و روی آن آب سرد بگیرید.

 

خشک کردن پیاز

پس از بیرون آوردن آب پیازها، آن ها را روی یک پارچه آشپزخانه تمیز پهن کنید تا کاملا خشک شود. یک تابه یا قابلمه نچسب و بزرگ را روی حرارت گذاشته و پس از آنکه داغ شد به مقدار کافی روغن سرخ کردنی در آن بریزید. به علت جوشاندن، پیاز خیلی روغن را به خود جذب نمی کند ولی روغن کم نمی شود پیاز داغ خوب داشت. بگذارید تا روغن داغ شود.

 

نگهداری پیاز داغ, روش های نگهداری پیاز داغ,مدت زمان نگهداری پیاز سرخ شده در فریزر

 روش نگهداری پیاز داغ در خانه

 

سرخ کردن پیاز

قدری از پیاز را با نمک و زردچوبه سرخ کنید. سریع بعد از آماده شدن آن را از روغن بیرون بیاورید تا نسوزد. پیاز سرخ شده را در یک آبکش فلزی یا بر روی یک حوله کاغذی بریزید تا روغن اضافی آن بیرون بیاید. این پیاز را می توانید در یخچال و یا فریزر نگهداری کنید. پیاز درون یخچال باید در ظرف در بسته نگهداری شود.

 

ظرف مناسب فریز کردن

برای منجمد کردن پیاز در فریزر حتما کیسه زیپ دار استفاده کرده و آن را با یک نی هواگیری کنید. شیوه ای که گفتیم، برای پیاز داغ چیپسی است. چنانچه می خواهید پیاز داغ قهوه ای و به هم چسبیده باشد و برای آش رشته مناسب باشد، احتیاجی نیست که آن را از قبل بجوشانید بلکه باید اول بدون روغن، پیاز را با مقداری نمک در قابلمه تفت دهید تا قدری سبک شود و آنگاه به آن روغن بیفزایید. برای این نوع پیاز داغ، نیازی به گرفتن روغن نیست.

 

نگهداری پیاز داغ, روش های نگهداری پیاز داغ,نگهداری پیاز سرخ شده

روش های نگهداری پیاز داغ در یخچال و فریزر

 

نگهداری پیاز سرخ شده در یخچال

اگر بخواهید پیاز را کوتاه مدت 2 تا 3 روز استفاده کنید می‌توانید آن را در ظرف سر دار قرار دهید و درون یخچال نگهداری کنید. ولی این روش برای نگهداری طولانی مدت توصیه نمی‌شود. اگر پیاز داغ را در یخچال نگهداری کنید به دلیل حرارت کمی که هنگام گرم شدن به آن می‌خورد ممکن است سم و میکروب درون آن از بین نرود. بنابراین توصیه می‌شود که پیاز را در یخچال نکهداری نکنید.

 

نگهداری پیاز داغ, روش های نگهداری پیاز داغ,روش نگهداری پیاز داغ در خانه

مدت نگهداری پیاز سرخ شده در یخچال

 

نگهداری پیاز سرخ شده در فریزر

مدت زمان نگهداری پیاز سرخ شده در فریزر ۳ تا ۶ ماه می باشد. ولی دقت کنید که مدت زمان پیشنهادی ما به شما ۶ هفته است، چون که تا پایان این زمان عطر و طعم پیاز به خوبی حفظ می شود و همین طور از بروز آلودگی و میکروب هم جلوگیری می شود.

 

نگهداری پیاز داغ, روش های نگهداری پیاز داغ,مدت نگهداری پیاز سرخ شده در یخچال

مدت زمان نگهداری پیاز داغ در فریزر

 

ارزش غذایی پیاز سرخ شده

پختن و سرخ کردن پیاز ارزش غذایی آن را کمتر می‌ کند. پیاز به صورت خام منبع خوبی از ویتامین c و b است که برای سیستم ایمنی بدن بسیار خوب است. ولی نوع سرخ شده آن این ویتامین‌ها را از دست می‌دهد.

 

هنگامی که شما پیاز را سرخ می‌کنید قدری از ارزش غذایی آن کم می‌شود. زمانی هم که آن را فریز می‌کنید مقداری دیگر از مواد مغذی خود را از دست می‌دهد و کیفیت تازه را نخواهد داشت. بنابراین توصیه می‌شود که مواد غذایی را تازه و خام استفاده کنید تا ارزش غذایی آن حفظ گردد.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------