نگهداری میوه خشک به صورت صحیح چگونه می باشد؟نگهداری میوه خشک,میوه خشک را چگونه نگهداری کنیم,میوه خشک را کجا نگهداری کنیم

نگهداری میوه خشک

 

نگهداری میوه خشک به صورت صحیح

میوه‌ها خواص زیادی دارند ولی نمی‌توان از آنها در همه فصل ها استفاده کرد؛ چون هر میوه‌ای فصل مخصوص خودش را دارد. برای اینکه بتوانیم از میوه‌ها در همه فصلها استفاده کنیم، می‌توانیم آنها را خشک کنیم. بعضی افراد برای اینکه میوه‌ها را خشک کنند از مواد نگهدارنده استفاده می‌کنند، که اغلب برای سلامتی فرد زیان آور است. همراه ما باشید تا با نگهداری درست میوه های خشک آشنا شوید.

میوه های خشک را در چه جایی نگهداری کنیم؟

بهترین مکان برای نگهداری از میوه‌های خشک یخچال است. میوه ها در یخچال هم زمان بیشتری می مانند و هم از حشرات به دور هستند. حشرات دشمن محصولات خشک هستند و در صورت روبرو شدن با آنها هیچ رحمی نمی کنند.

 

نگهداری میوه خشک,میوه خشک را چگونه نگهداری کنیم,نگهداری میوه خشک چگونه باید باشد

میوه خشک را چگونه نگهداری کنیم

 

دمایی مطلوب برای نگهداری میوه خشک 

برای نگهداری میوه های خشک باید آن را در محیط های خنک و دمای پایین نزدیک به صفر قرار داد. اگر میوه ها به درستی خشک نشوند و رطوبت در آن باقی مانده باشد بعد از مدتی کپک می زند. خشک کردن دقیق میوه ها و نگهداری آنها در محیط خنک خیلی اهمیت دارد.

 

نگهداری میوه خشک,میوه خشک را چگونه نگهداری کنیم,شیوه نگهداری از میوه خشک

نگهداری میوه خشک چگونه باید باشد

 

میوه های خشک را در چه چیزهایی نگهداری کنیم؟

- بسته بندی وکیوم

- کیسه های فریزر پلاستیکی

- ظرف های پلاستیکی درب دار

 

نگهداری میوه خشک,میوه خشک را چگونه نگهداری کنیم,نحوه نگهداری میوه خشک

شیوه نگهداری از میوه خشک

 

میوه خشک شده را چه مدت میتوان نگهداری نمود ؟

مدت زمان نگهداری میوه های خشک شده از چهار ماه تا یک سال است. مواد غذایی ، از جمله میوه های خشک ، آلوده می شوند و کیفیت آن به خطر می افتد. کیفیت میوه های خشک شده به دلیل گرما تحت تأثیر قرار می گیرد. بنابراین ، دمای آن باید در همه زمان ها پایین باشد.

 

نگهداری میوه خشک,میوه خشک را چگونه نگهداری کنیم,میوه های خشک را در چه جایی نگهداری کنیم

نحوه نگهداری میوه خشک

 

چه میوه هایی را می توان خشک کرد؟

تقریبا بیشتر میوه ها را می توان خشک کرد. فقط  چیزی که باید به آن توجه نمود  این است که چطور بهترین میوه ها را برای خشک کردن انتخاب کنیم. برای این کار باید میوه های رسیده که بافت سفتی دارند را انتخاب کنید. چون مقدار مواد مغذی و قند موجود در این میوه ها بیشتر است و سریع تر خشک می شوند. میوه هایی که زیادی رسیده اند و لکه دار هستند، برای خشک کردن مناسب نیستند. و دیگر اینکه سعی کنید از میوه های آب دار که قابل خرد کردن هستند برای تهیه چیپس میوه استفاده کنید.

 

نگهداری میوه خشک,میوه خشک را چگونه نگهداری کنیم,میوه خشک را کجا نگهداری کنیم

نکات مناسب برای انبار کردن و نگهداری میوه خشک

 

نکات قابل توجه برای خشک کردن میوه

- بعد از خشک کردن میوه ها سریع به سراغ بسته بندی نروید چون این کار باعث تعریق میوه ها شده و رطوبت به وجود می آورد. رطوبت باعث خراب شدن میوه های خشک می شود.

 

- پلاستیک و یا ظرف انتخابی برای نگهداری میوه خشک شده، باید به طور کامل تمیز و خشک باشد.

 

- زمان استفاده از میوه های خشک بعد از باز کردن درب ظرف و یا پلاستیک به سرعت درب آن را ببندید. میوه های خشک نباید در معرض هوا قرار گیرند چون باعث کاهش کیفیت میوه های خشک می شود.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------