پاک کردن قیر از بدنه خودرو به چه روش هایی امکانپذیر است؟پاک کردن قیر از بدنه خودرو ,پاک کردن قیر از روی ماشین ,چگونه قیر را از بدنه خودرو پاک کنیم

پاک کردن قیر از بدنه خودرو

 

چگونه قیر را از بدنه خودرو پاک کنیم؟

یکی از مشکلات بیشتر صاحبان خودرو پاک کردن قیر از روی ماشین است. چنانچه ادامه مطلب را بخوانید، با شیوه های آسان و سریع برای پاک کردن قیر از بدنه ماشین آشنا می شوید.

شیوه های آسان برای پاک کردن قیر از بدنه ماشین

استفاده از روغن جامد

- پنبه

- روغن جامد

- آب گرم و مایع ظرف شویی

قدری پنبه را به روغن نباتی آغشته کنید، روی آن بخشی از بدنه ماشین که قیر ریخته بکشید. احتمالا باورتان نشود که بتوان قیر را به این سادگی از روی ماشین پاک کرد. ولی با این شیوه راحت و دردسترس همه، لکه قیر را می توان از بین برد.

 

پاک کردن قیر از بدنه خودرو ,پاک کردن قیر از روی ماشین ,پاک کردن قیراز روی ماشین با روش ساده

پاک کردن قیر از روی ماشین

 

استفاده از اسپری حشره کش

شما با استفاده از اسپری حشره کش، می‌توانید لکه‌های قیر را که با استفاده از روغن به آسانی پاک نمی‌شوند، از بین ببرید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 

اسپری را روی لکه قیر بپاشید و با یک اسفنج یا دستمال نرم روی آن بکشید تا لکه به طور کامل برطرف شود. آنگاه بدنه ماشین را با آب گرم و مایع ظرفشویی یا پودر لباسشویی بشویید.

 

پاک کردن قیر از بدنه خودرو ,پاک کردن قیر از روی ماشین ,نحوه پاك كردن قير از روی ماشين

پاک کردن قیر از بدنه خودرو

 

استفاده از اسپری قیر پاک کن

استفاده از اسپری قیر پاک کن یکی از شیوه های پاک کردن قیر از روی ماشین است که به غر از اینکه آثار قیر را از بین می برد، آسفالت، چسب و گریس از روی بدنه، هیچ تاثیری بر رنگ فابریک (کارخانه ای) بدنه یا رنگ‌های مرغوب غیرکارخانه‌ای ندارد.

 

زمان استفاده از این اسپری: اسپری را بر روی لکه‌ها بپاشید و با یک دستمال نرم، مبادرت به پاک کردن لکه قیر از روی بدنه ماشین کنید.

 

اگر از کیفیت رنگ بدنه ماشین اطمینان ندارید، پیش از استفاده از اسپری، آن را بر روی بخش کوچکی از سطح بدنه آزمایش کرده و پس از مطمئن شدن، نسبت به اسپری کردن و رفع لکه مبادرت کنید.

 

پاک کردن قیر از بدنه خودرو ,پاک کردن قیر از روی ماشین ,چگونه قیر را از بدنه خودرو پاک کنیم

چگونه قیر را از بدنه خودرو پاک کنیم

 

استفاده از نفت یا گازوئیل

یکی از شیوه های اثر گذار در تمیز کردن قیر از روی ماشین، استفاده از نفت یا گازوئیل است که به جز از بین بردن لکه‌های قیر سبب براق شدن ماشین نیز می‌شود. برای انجام این شیوه مراحل زیر را دنبال کنید:

 

نخست ماشین را چند دقیقه زیر نور خورشید بگذارید تا لکه‌های قیر نرم گردند، آنگاه آن را در سایه بگذارید. پنبه‌ای را به طور کامل به نفت یا گازوئیل آغشته کرده و روی لکه‌های قیر بکشید تا لکه‌ها برطرف شوند.

 

آنگاه سریع محل مورد نظر را با آب گرم و مایع ظرفشویی، بشویید و نگذارید نفت یا گازوئیل بیشتر از ۵ دقیقه روی بدنه ماشین باقی بماند.

 

پاک کردن قیر از بدنه خودرو ,پاک کردن قیر از روی ماشین ,چگونه قیر را از بدنه خودرو پاک کنیم

روش پاک کردن قیر روی ماشین

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------