تازه های شستشو ، نظافت ، لکه گیری


شستشوی صندلی ماشین در خانه,از بین بردن رسوب آب از روی بدنه ماشین

با این 10 روش دیگر به کارواش نمی روید!!

آموزش شستن ماشین شستن اتومبیل زمانی که بدنه آن داغ است مثلا بعد از رانندگی یا زمانی که در آفتاب…


6 توصيه براي نظم دادن به کابينت‌هاي آشپزخانه 

 

6 توصيه براي نظم دادن به کابينت‌هاي آشپزخانه

 

ديدن يک قوطي کنسرو تاريخ گذشته يا بيسکويت هايي که بوي ماندگي گرفته اند در کابينت آشپزخانه اتفاق ناخوشايندي است. اين نکته ها کمک مي کند تا خوراکي ها و غذاها را مديريت و از دور ريختن و خراب شدنشان پيشگيري کنيد...

 


1-به کابينت ها سر و سامان دهيد. کلوچه‎ها و بيسکويت هايي که در بسته‎بندي شان باز است به طور مناسب نگهداري کنيد. براي نگهداري غلات و خشکبار از کيسه هاي مخصوص که درشان خوب بسته و راحت باز مي شود، استفاده کنيد. قوطي هاي کنسرو و مواد غذايي قديمي تر را در قسمت هاي جلويي بچينيد تا زودتر مصرف شوند.


2-تخم مرغ و لبنيات را در در يخچال نگذاريد. باقيمانده غذاها را جايي در دسترس قرار دهيد تا آنها را زودتر مصرف کنيد. براي نگهداري طولاني مدت غذاها آنها را در کيسه و ظرف هاي مخصوص دردار بريزيد، هواي داخل آن را خارج کنيد و در فريزر بگذاريد.


3-همه قوطي ها و بسته بندي ها براي استفاده مجدد مناسب نيستند. ظروف شيشه اي که خوب تميز مي‎شوند براي نگهداري خوراکي ها مناسب اند اما در مورد قوطي هاي فلزي آلومينيومي توصيه مي شود پس از باز کردن، مواد غذايي داخل اين ظروف نگهداري نشوند. ظروفي هم که خوب شسته نمي شوند به محل مناسبي براي رشد باکتري ها تبديل مي شوند.


4-به هم ريختگي ها را از بين ببريد. قوطي هاي کوچک را در ظروف بزرگ کنار هم قرار دهيد. خوارکي هايي که احتمال ريختن شان وجود دارد به شکل عمودي در ظرف مناسبي قرار دهيد. براي استفاده راحت‎تر مي توانيد از يک ظرف يا سبد چهارگوش دسته دار استفاده کنيد.


5-هوا عامل اصلي فساد مواد غذايي است. با استفاده از وکيوم و هواگيري، مواد غذايي را به جاي چند هفته تا ماه ها سالم نگه داريد.

 

6-هنگام خريد ظروف نگهداري مواد خوراکي به شکل آنها هم توجه کنيد. ظروف چهارگوش فضاي کابينت و يخچال را افزايش خواهند داد.


منبع : takedel

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------