معرفی آبشار کریمل اتریش؛ یکی از شگفتی های طبیعتکریمل بلندترین آبشار اروپا, گردشگری در آبشار کریمل, رازهای سلامتی آبشار کریمل

آبشار کریمل در اتریش

 

معرفی آبشار کریمل،بلندترین آبشار اروپا

آبشار پلکانی کریمل ، یکی از بلندترین آبشارهای جهان است که جزو برترین جاذبه های گردشگری اتریش محسوب می شود. در این مطلب از بیتوته شما را با این آبشار زیبا آشنا می کنیم.

آبشار کریمل (به انگلیسی : Krimml Waterfalls)  یا آبشار پلکانی کریملر ( به انگلیسی : Krimmler Cascades )  در اتریش با ارتفاع 380 متر ، بلند ترین آبشار اتریش و پنجمین آبشار بلند اروپا است ، این آبشار حالت پلکانی دارد و از سه آبشار پشت سر هم تشکیل شده است.

 

این آبشار از بالای دره کریمل ایک در سه مرحله به سمت پایین میریزد. آبشار اول 140 متر ، آبشار دوم 100 متر و آبشار سوم 140 متری است. 

بلندترین نقطه آبشار در ارتفاع 1470 متری از سطح دریا قرار گرفته است. 

اطراف این آبشار زیستگاه 62 گونه پرنده است و سالانه حدود 400 هزار نفر از این آبشار بازدید میکنند.

آبشار کریمل جزو 10 جاذبه برتر گردشگری اتریش به حساب می آید. 

 

آبشار کریمل کجاست, عکس های آبشار کریمل, معرفی آبشار کریمل

آبشار کریمل اتریش کجاست

 

آبشار کریمل کجاست؟

این آبشار بر روی رودخانه کریمل ایک و نزدیک به روستای کریمل در پارک ملی های تارن High Tauern National Park ایالت سالزبورگ قرار گرفته است. 

 

گردشگری در آبشار کریمل, رازهای سلامتی آبشار کریمل, آدرس آبشار کریمل

عکس های آبشار کریمل

 

معرفی آبشار کریمل

رودخانه کریملر Krimmler منبع آبشارهای کریمل Krimml Waterfalls است که از انتهای کریملر آشنتال Krimmler Achental شروع می شود ، جریان اولیه ردوخانه به آرامی حدود 20 کیلومتر از مراتع هموار کوهستانی را طی میکند تا این که به دره کریملر برسد  و تبدیل به یک جریان خروشان یخچالی شود و پله به پله به پایین بریزد. حوزه آبریز رودخانه کریملر 110.7 کیلومتر مربع است که حدود 12 درصد آن از آب شدن یخچال ها است. 

 

آدرس آبشار کریمل, پیاده روی در آبشار کریمل, آبشار کریمل

پیاده روی در آبشار کریمل

 

رودخانه کریملر یک رودخانه یخچالی است که شدت جریانش در طول فصول ، متفاوت است.

شدت جریان آب رودخانه در ماه های ژوئن و جولای به 5.6 متر مکعب بر ثانیه می رسد در حالی که در ماه فوریه تا 0.14 متر مکعب بر ثانیه کاهش پیدا میکند. (به عبارتی در تابستان که آب ناشی از ذوب یخچال ها در 18 کیلومتری شروع آبشار ، وارد مسیر رودخانه ی شود جریان آب روخانه کریملر در ماه های خرداد و تیر 30 – 40 برابر بهمن ماه است)

 

معرفی آبشار کریمل, بلندترین آبشارهای جهان, آبشار پلکانی کریمل

آبشار پلکانی کریملر

 

حداکثر شدت جریان آب روزانه این رودخانه بین ساعت 21 – 24 شب است. 

رودخانه کریملر در نهایت به آبشارهای کریمل می رسد و سپس به رودخانه Salzach می پیوندد و در نهایت به روخانه دانوب رسیده و به دریای سیاه می ریزد. 

 

آبشار کریمل کجاست, عکس های آبشار کریمل, معرفی آبشار کریمل

رودخانه کریمل

 

گردشگری در آبشار کریمل

برای اطمینان از این که گردشگران بتوانند بدون مشکل از آبشار بازدید کنند ، مسیری را به سمت بالای ابشار ایجاد کرده اند. در سال 1897 باشگاه آلپ اتریش ، به منظورایجاد منظره ای پانورامایی این مسیر را بهبود بخشید.

 

این مسیر 4 کیلومتری با شیب زیاد از میان جنگل و پارک ملی می گذرد و پایین ترین نقطه آبشار را به بالاترین نقطه آبشار وصل کرده است.

سالانه حدود 400 هزار نفر از این آبشار دیدن میکنند.

 

اسپری مه آلودی که آبشار در اطراف خود پخش میکند ، فضا را برای رشد خزه ها ، گلسنگ ها و سرخس ها ایده آل کرده است.

 اطراف آبشار زیستگاه 62 گونه پرنده است که میتوانید هنگام پیاده روی در اطراف آنها را مشاهده کنید. 

 

گردشگری در آبشار کریمل, رازهای سلامتی آبشار کریمل, آدرس آبشار کریمل

منظره های طبیعی آبشار کریمل

 

رازهای سلامتی آبشار کریمل

با وجودی که قدرت شفابخش آبشارها براس سلامت از گذشته شناخته شده است ولی اولین سند مکتوب در این زمینه حدود 200 سال قدمت دارد.

امروزه از نظر علمی ثابت  شده است که آبشارهای کریمل میتوانند بسیاری از بیماریها را تسکین دهند یا حتی التیام ببخشند. 

 

بیماری هایی از جمله آسم برونشیال ، آلرژی ها ، بیماریهای مرتبط با استرس و بیماری های سیستم عصبی خود مختار به طور موثری با آبشار درمانی بهبود پیدا میکنند.

برای رسیدن به آبشار کریمل باید حدود 15 دقیقه بعد از پارک کردن ماشین در مسیر مشخص شده در جنگل به سمت آبشار حرکت کنید و در هر پیچ صدای غرش خروشان آبشار به شما نزدیک تر می شود. 

 

آبشار کریمل کجاست, عکس های آبشار کریمل, معرفی آبشار کریمل

فواید سلامتی آبشار کریمل

 

آبشاری پر جوش و خروش و رعد آیا که غبار مه سفیدی را به اطراف اسپری میکند. 

میلیاردهای قطره آب میکروسکوپی که برخورد نور خورشید به آنها باعث درخشش رنگین کمانیشان می شود. 

زمانی که به بلندترین آبشار اتریش برسید ، احتمالا نفستان گرفته است ولی جالب است بدانید که مردم برای نفس کشیدن در مه اسپری شدن توسط آبشار ، این مسیر را طی میکنند.

 

ورود به فضای مه اسپری شده اطراف آبشار درست مانند این است که وارد یک اتاق درمانی غول پیکر شده باشید که اطرافش را صخره ها و آب های بی پایان ، گرفته است. 

در طی هزاران سال ، انسان در طبیعت تکامل پیدا کرده است و اولین تمدن ها در کنار رودخانه ها و دریاها بوجود آمدند ولی با پیشرفت تکنولوژی و تمدن ، محل زندگی انسان ها از منابع آب دورتر شدند و بیمار تمدن گریبانگیرشان شد.

 

تیم پزشکی مخصوص مرکز آب درمانی پارک ملی تارن ، بیماران زیادی را برای استفاده از مزایای آب درمانی به کنار آبشار می فرستند تا در غبار مه آلود اطراف آبشار مدتی را تنفس کنند. به عقیده آنها قرار گرفتن در این اتاق درمانی طبیعی اثرات مثبت زیادی بر جسم و روح انسان دارد. 

 

پزشکان این مجموعه از مه ایجاد شده اطراف آبشار کریمل برای بخشی  از روند آب درمانی بیماران استفاده می کنند.  اصطلاح پزشکی این روش درمان آئروسل استنشاقی inhalation aerosol therapy است. اسپری شدن طبیعی آب اطراف آبشار ، میلیون ها یون منفی را در فضا منتشر میکند که استنشاق آنها میتواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده ، آسم و آلرژی را کاهش دهد. 

 

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------