مکانهای دیدنی دبیبرج دبی, جاهای دیدنی دبی, دیدنی های دبی

تصاویری از مکانهای دیدنی دبی

 

آشنایی با دیدنی های دبی

دبی از شهرهای مهم امارات متحده عربی می باشد. دبی یکی از هفت امارت امیر نشین امارت متحده عربی است. دبی بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد و دومین امارت بزرگ آن بعد از ابوظبی می باشد. در ادامه شما را با مکانهای دیدنی و جالب شهر دبی آشنا می کنیم.

دبی به خاطر جاذبه های دیدنی مانند برج خلیفه (بلندترین ساختمان جهان) و مراکز خرید که با آکواریوم  و پیست های اسکی داخل سالن کامل می شوند ، مشهور است. اما این شهر دارای نکات برجسته فرهنگی و کارهای زیادی برای انجام دادن است. ( آنچه برای سفر به دبی باید بدانید)

 

1. از منظره مشهور شهر دبی در برج خلیفه دیدن کنید

 

برج دبی, جاهای دیدنی دبی, دیدنی های دبی

برج خلیفه دبی

 

بنای برجسته و مهمترین جاذبه گردشگری دبی برج خلیفه است که با ارتفاع 829.8 متر بلندترین ساختمان در جهان و مشهورترین مکان دیدنی این شهر است.

برای بیشتر بازدیدکنندگان ، رفتن به عرشه در طبقه 124 در اینجا یک کار ضروری است. مناظر سراسر شهر از این منظره حیرت انگیز هستند.

برج خلیفه در چهارم ژانویه ۲۰۱۰ افتتاح گردید. این برج در خیابان شیخ زاید در دبی قرار دارد و دارای بخش‌هایی با کاربردهای تفریحی، مسکونی، تجاری و اداری می‌ باشد و بخشی از آن نیز به عنوان هتل درنظر گرفته شده‌ است.

 

گل صحرایی اصلی ‌ترین ایده‌ ی طراحی برج دبی را به معماران آن داده ‌است. این طراحی نه تنها از نظر شکل فیزیکی نیروی وارده توسط باد در طبقات آخر را مهار می‌کند، بلکه به ساکنان هر کدام از طبقات نمایی منحصر به فرد و بدون اشراف به سایر واحدها می‌ دهد. 

 

2. دبی مال بزرگترین مرکز خرید

 

برج دبی, جاهای دیدنی دبی, دیدنی های دبی

مرکز خرید دبی مال

 

دبی مال مرکز خرید برتر شهر و یکی از بهترین مکانهای شهر دبی برای خرید و سرگرمی با بچه ها می باشد. ورود به برج خلیفه و همچنین آکواریوم دبی را فراهم می کند.

همچنین اگر به دنبال گزینه های سرگرمی بیشتر هستید ، یک زمین اسکی روی یخ ، منطقه بازی و مجموعه سینما وجود دارد.

 

تقریباً همیشه رویدادهای خاص مانند موسیقی زنده و نمایش های مد در بازار وجود دارد. مشهورترین آنها جشنواره سالانه خرید دبی در ژانویه و فوریه و جشنواره تابستانی دبی در جولای و آگوست است.

 

3. تاریخچه امارات را در موزه دبی کشف کنید

 

برج دبی, جاهای دیدنی دبی, دیدنی های دبی

موزه دبی

 

موزه عالی دبی در قلعه الفاهیدی واقع شده است که در سال 1787 برای دفاع از شهر دبی ساخته شده است. دیوارهای قلعه از بلوک های مرجانی سنتی ساخته شده و همراه با آهک نگه داشته شده اند. طبقه فوقانی توسط تیرهای چوبی پشتیبانی می شود و سقف آن از نخل ، گل و گچ ساخته شده است.

 

در تاریخ خود ، این قلعه به عنوان محل اقامت خانواده حاکم ، مقر دولت ، پادگان و زندان عمل کرده است. در سال 1971 (و مجدداً به طور گسترده در سال 1995) مرمت شد ، اکنون موزه برتر شهر است. در ورودی یک نمایشگاه جذاب از نقشه های قدیمی امارات و دبی وجود دارد.

 

4. مشاهده معماری سنتی در خانه شیخ سعید آل مکتوم

 

برج دبی, جاهای دیدنی دبی, دیدنی های دبی

خانه شیخ سعید آل مکتوم

 

شیخ سعید آل مکتوم از 1921 تا 1958 حاکم دبی و پدربزرگ حاکم فعلی بود. محل اقامت سابق وی به عنوان موزه ای که نمونه بارزی از معماری عرب است ، بازسازی و مرمت شده است. خانه اصلی در سال 1896 توسط پدر شیخ سعید ساخته شد و تخریب شد ، اما خانه فعلی در کنار محل اصلی با درب های چوب ساج تراش خورده ، صفحه های مشبک چوبی از پنجره ها با طرح های گل و هندسه شبیه به مدل اصلی خود بازسازی شد ، سی اتاق در اطراف یک حیاط مرکزی با جزئیات برج باد ساخته شده است.

در داخل آن موزه عکس ها و اسناد تاریخی دبی با بسیاری از عکس های شگفت انگیز قدیمی دبی از دوره بین 1948 و 1953 قرار دارد.

 

5. به میراث دریایی در نهر دبی و منطقه ال سیف بروید

 

برج دبی, جاهای دیدنی دبی, دیدنی های دبی

نهر دبی و منطقه ال سیف

 

نهر دبی این شهر را به دو شهر، شهرهای دیره از شمال و بر دبی از جنوب تقسیم می کند.

نهر یکی از عناصر تأثیرگذار در رشد این شهر بوده است ، ابتدا شهرک نشینان را برای ماهیگیری و غواصی مروارید جذب می کند.

روستاهای کوچک از 4000 سال پیش در کنار نهر بزرگ شدند ، در حالی که دوران مدرن از دهه 1830 با استقرار قبیله بنی یاس در منطقه آغاز شد. 

 

6. مسجد جمیرا

 

برج دبی, جاهای دیدنی دبی, دیدنی های دبی

 مسجد جمیرا

 

بسیاری مسجد جمیرا را از زیباترین مساجد دبی می دانند. یک نسخه دقیق از مسجد الازهر قاهره ، که هشت برابر مسجد آن است ، مسجد جمیرا نمونه خوبی از معماری اسلامی است. این سازه سنگی در سنت فاطمی قرون وسطایی ساخته شده است ، با دو مناره که جزئیات ظریف را در سنگ تراشی به نمایش می گذارد. هنگام نورپردازی با نورافکن بسیار جالب توجه است.

 

7. در جاده شیخ زاید قدم بزنید

 

برج دبی, جاهای دیدنی دبی, دیدنی های دبی

جاده شیخ زاید

 

جاده شیخ زاید شاهراه اصلی است که از منطقه تجاری مدرن در مرکز شهر دبی عبور می کند. این بزرگراه عریض و هشت لاین با برج های بلند شیشه ای ، کروم و فولاد در کل طول خود پوشانده شده است. این یکی از بهترین نقاط دیدنی در زمین برای تماشای آسمان خرش های دبی است. بیشتر مراکز خرید معروف دبی در امتداد مسیر جاده واقع شده اند.

 

8. از یک دنیای زیر آب در آکواریوم دبی دیدن کنید

 

برج دبی, جاهای دیدنی دبی, دیدنی های دبی

آکواریوم دبی

 

آکواریوم دبی ، یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر ، 140 گونه جانور دریایی را در مخزن معلق عظیم طبقه همکف مرکز خرید دبی نگهداری می کند. جدا از منظره ای که به رایگان از مرکز خرید دبی می توانید تماشا کنید، اگر از ورودی باغ وحش زیر آب وارد شوید می توانید میان تونل های آکواریوم قدم بزنید.  

 

فعالیت های مختلف به شما کمک می کند تا از نزدیک به زندگی دریایی نگاه کنید. تورهای قایق کف شیشه ای (بالای مخزن) از محبوبیت خاصی برخوردارند. فعالیت های غواصی در قفس و غواصی با کوسه نیز ارائه می شود. 

 

9. پارک آبی آکواونچر

 

برج دبی, جاهای دیدنی دبی, دیدنی های دبی

پارک آبی آکواونچر یا آتلانتیس

 

پارک آبی آکواونچر یا آتلانتیس ، مکانی عالی برای خنک شدن بعد از چند روز خرید پرشور و گشت و گذار است.  پارک آبی آکواونچر در فضایی به مساحت 17 هکتار ساخته شده است.

بزرگترین آکواریوم دبی هم در همین پارک آبی قرار دارد که 65000 موجود دریایی را در خود جای داده است. این پارک دارای تعداد زیادی سرسره آبی صاف و مارپیچ با ارتفاع و شیب های متفاوت است که هریک برای سلیقه ای خاص طراحی گردیده اند. این پارک همچنین دارای بلندترین سرسره جهان می باشد.

 

10. در باغ معجزه رنگارنگ دبی گشت و گذار کنید

 

برج دبی, جاهای دیدنی دبی, دیدنی های دبی

 باغ گل معجزه ، بزرگترین باغ گل جهان

 

دبی که به احداث بزرگترین ساختمانها و مراکز خرید دنیا بسنده نکرده است ، بزرگترین باغ گل جهان را با مساحت 2000 متر مربع و 100 میلیون گل ایجاد کرده است.

همه چیزهایی که می توان با گل پوشانده شده است ، از کلبه های سبک انگلیسی گرفته تا آسیاب بادی و کامیون. حتی یک نسخه برج خلیفه پوشیده با گل نیز وجود دارد.

در مسیرهای پیاده روی قدم بزنید و از گل های رنگارنگ و زیبا لذت ببرید.

 

10. سیاره سبز یا جنگل بارانی دبی

جنگل بارانی دبی که به نام سیاره سبز دبی ( به انگلیسی : Dubai Green Planet ) هم شناخته می شود یکی از جدیدترین جاذبه های گردشگری دبی است که تجربه گشت و گذار در جنگلهای بارانی را در این شهر بیابانی میدهد.

 

 

گردآوری:بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------