گزینه‌هایی برای سفری شاد و پر از ماجراجویی در خرداد (بهترین مکان ها برای سفر در خرداد)"بهترین

جاذبه های گردشگری خرداد 

 

آشنایی با بهترین مکان ها برای سفر در خرداد 

خرداد ماه یکی از بهترین ماه‌های سفر به ایران است، زیرا هوا آرام و خنک است و جاذبه‌های گردشگری کشور در این ماه همگی باز هستند. در این مطلب از بیتوته بهترین مکان‌هایی که در خرداد می‌توانید به آنها سفر کنید را معرفی می‌کنیم. 

خرداد آخرین ماه فصل بهار است ولی گرمای هوای تابستانی دارد. با این وجود هنوز یکی از بهترین ماهها برای مسافرت محسوب می شود. از آنجا که در خرداد ماه هوا رو به گرمی می رود بهترین مکان ها برای سفر در خرداد می تواند نیمه غربی به خصوص شمال غرب ایران باشد ، در این مناطق ضمن تفریح و گردش از هوای خنک اطرافتان نهایت لذت را خواهید برد. 

در ادامه مقاله بهترین مکان ها برای سفر در خرداد را به شما معرفی میکنیم. 

 

بهترین مکان ها برای سفر در خرداد, بهترین شهرهای دیدنی در خرداد, جاده اسالم بهترین مکان برای سفر در خرداد

جاده اسالم بهترین مکان برای سفر در خرداد

 

جاده اسالم به خلخال در خرداد ماه

اسالم یکی از شهرهای استان گیلان در شمال کشور است ، جاده اسالم به خلخال از استان گیلان شروع شده و به خلخال اردبیل ختم می شود. 

جاده اسالم به خلخال یکی از زیباترین جاده های ایران است و هر گردشگر ایرانی برای یک بار هم که شده باید سفر در این جاده را تجربه کند.

این جاده پیچ در پیچ با طول 70 کیلومتر پر از جاذبه های گردشگری طبیعی  است و هنگام سفر در آن شاهد زیباترین مناظر طبیعت ، آبشارها ، برکه ها و مراتع و دشت ها و دریاچه ها خواهید بود.

 

برخی از گیاهان بسیار کمیاب ایران در مسیر جاده اسالم خلخال قرار دارند. 

در نزدیکی شهر خلخال میتواند در چشمه آب گرم گیوی ، تنی به آب بزنید و خستگی سفر را بگیرید. 

خلخال در خرداد ماه هوای خنکی دارد  بنابراین حتما لباس گرم همراه خود داشته باشید.

 

بهترین مکان ها برای سفر در خرداد, بهترین شهرهای دیدنی در خرداد,جنگل گیسوم بهترین مکان برای سفر در خرداد

جنگل گیسوم بهترین مکان برای سفر در خرداد

 

پارک جنگلی گیسوم در خرداد ماه

جنگل گیسوم در مسیر حرکت به سمت منطقه زیبای تالش ، بهشتی ترین منظره طبیعی را مقابل چشمانتان به نمایش می گذارد. زیبایی طبیعی این جنگل هر بار چشمانشما را مسحور می کند. این جنگل به دریا می رسد به همین دلیل طبیعی سحر آمیز دارد. 

 

بهترین مکان ها برای سفر در خرداد, بهترین شهرهای دیدنی در خرداد, مسیر کوهنوردی نئور بهترین مکان برای سفر در خرداد

مسیر کوهنوردی نئور بهترین مکان برای سفر در خرداد

 

مسیر کوهنوردی رویایی نئور به سوباتان در خرداد ماه

سوباتان یا سووتون ییلاقی زیبا در استان گیلان است که به نام بهشت گیلان معروف شده است که درقلب جنگل های لیسار قرار گرفته است. این ییلاق زیبا محل روییدن گیاه گلر است  پر از دشتهای سرسبز و پر از گل ، چشمه های پر آب و چشم انداز های طبیعی زیباست. دشت های این ییلاق در خرداد ماه پر از شقایق های وحشی است. 

 

بهترین زمان سفر به مسیر کوهنوردی 18 کیلومتری نئور به سوباتان و این جاده کوهستانی زیبا ، خرداد ماه است. دریاچه نئور با 210 هکتار ، بزرگترین دریاچه طبیعی آب شیرین استان اردبیل است که در 48 کیلومتری جنوب شرقی اردبیل به سمت خلخال در یکی از دره های کوهستان باغرو قرار دارد. برای رسیده به این مسیر زیبا و رویایی باید در 35 کیلومتری جاده اردبیل به سمت خلخال به سمت روستای بودآلالو بروید.  کفش و لباس و کوه پشتی مناسب کوهنوردی حتما به همراه داشته باشید. 

 

سایر جاذبه های دیدنی این منطقه عبارتند از : 

چشمه ها بی شمار سوباتان از جمله سید بلاغی ، نظیری بلاغی ، نومندان بلاغی ، ورزان بلاغی ، ساری بلاغ و چشمه کلیه سویی که در خرداد ماه بسیار پر آب می‌شوند. کمپینگ و دوچرخه سواری اطراف دریاچه نئور ، ییلاق شکر دشت در فاصله 20 کیلومتری سوباتان که در ساعات نخستین روز روی اقیانوسی از ابرها قرار می گیرد. 

آبشار ورزان ،رودخانه لیسار ، پارک جنگلی آلچالق ، غار گنج نامه . 

 

بهترین مکان ها برای سفر در خرداد, بهترین شهرهای دیدنی در خرداد, ماسال یکی از بهترین مکان ها برای سفر در خرداد

ماسال یکی از بهترین مکان ها برای سفر در خرداد

 

سفر به ماسال و ییلاق اولسبلانگاه

ماسال در زبان بومی استان گلستان به معنی کنار کوه است . ماسال با آبشارهای خروشان ، غارهای دیدنی و طبیعت بی نظیر ، جاذبه های طبیعی زیادی دارد. ماسال در غرب رشت قرار گرفته است و فاصله رشت تا ماسال از مسیر صومعه سرا حدود 55 کیلومتر است. روستای ییلاقی لولسبلانگاه در 25 کیلومتری جنوب ماسال و با ارتفاع  1800 متری از سطح دریان قرار گرفته است که در خرداد ماه ، طبیعت و هوایی فوق العاده و رویایی دارد. 

 

دیگر جاذبه های گردشگری ماسال عبارتند از :

دشت گل های رنگارنگ ، جنگل های پر درخت ، رودخانه های خروشان که مناسب قایق سواری و آب تنی هستند ، آبشارهای پر آب ، بوستان ساحلی ماسال درکنار رودخانه خالکایی ، اقامت در کلبه های چوبی ییلاق اولسبلنگاه ، قدم زدن در میان ابرها در منطقه سوئه چاله ، قلعه کول ، آرامگاه میرزا کوچک خان ، قلعه لیسار ، کاخ سردار امجد در ییلاق مریان ،غار آویشو با رودخانه ای زلال و قندیل های تیز و بلند ، غار کلچال ، غار چسلی ، غار باستانی خندیله پشت.  

 

آبشار رامینه ، آبشار تولی نسا ، آبشار ویزو ، جنگل طاسکوه ، منطقه اسبه ریسه ، گردشگاه جنگلیریزه مندان ، گیله سرا ف شالما و بیلگاه دون ،  باغ پرندگان تمجیدی ، ساحل قروق تالش ، جنگل سیاهداران ، دریاچه سراگاه ، آبشار ویسادار 

 

بهترین مکان ها برای سفر در خرداد, بهترین شهرهای دیدنی در خرداد,لرستان یکی از بهترین مکان ها برای سفر در خرداد

لرستان یکی از بهترین مکان ها برای سفر در خرداد

 

سفر به لرستان در خرداد ماه

استان لرستان به نام سرزمین آبشارها معروف شده است. حدود 50 آبشار در کوهستان های لرستان قرار دارند که یکی از معروف ترینشان آبشار بیشه با ارتفاع 48 متر و عرض20 متر در شهرستان دورود است که زیباترین چشم انداز های طبیعی لرستان را میتواند در کنار این آبشار ببینید. 

 

آبشار آب سفید با ارتفاع 65  متر در 50 کیلومتری الیگودرز ، یکی دیگر از آبشارهای دیدنی لرستان است که به نام عروس آبشارهای لرستان شناخته می شود. 

آبشار نوژیان با ارتفاع 95 متر یکی از بلندترین آبشارهای ایران است که در 38 کیلومتری جنوب شرق خرم آباد قرار دارد. 

 

آب و هوای استان لرستان در خرداد ماه ، معتدل رو به خنک است و جاذبه های طبیعی گردشگری فوق العاده ای دارد ، از جمله آبشار بیشه ، قله ساپور ، دریاچه کیو ، پل قلعه حاتم ، گرداب سنگی ، منار آجری ، سنگ نوشته زرسنگ ، آبشار شوی با ارتفاع 100 متر و عرض 40 متر ، آبشار چکان ، آبشار دوقلو ولرک ، آبشار سرکانه و افرینه ، آبشار گلهو یا کاکا رضا ، آبشار پلکانی نای انگیز با حوضچه های متعدد، آبشار کبوتر لو ، آبشار غسلگه ، آبشار کول چپ ، آبشار پیرجد ، آبشار بیشه گرمه ، آبشار تنگ پیازه ، آبشار چشمه گوش ، آبشار هنی کلا . 

 

دره خزینه ، پل معلق خزینه که بلندترین پل معلق ایران است، پیچ نعل اسبی با سنگ هایی پر از نقش و نگار ،  تنگه شیرز در 55 کیلومتری کوهدشت  ، آبشار شیرز ، دیواره های 150 – 200 متری تنگه شیرزکه در اثر فرسایش خاک تراش خورده اند و رودخانه خروشان سیمره .

 

بهترین مکان ها برای سفر در خرداد, بهترین شهرهای دیدنی در خرداد, شهر ارسباران یکی از بهترین مکان ها برای سفر در خرداد

شهر ارسباران یکی از بهترین مکان ها برای سفر در خرداد

 

سفر به جنگل های ارسباران در خرداد ماه

منطقه حفاظت شده ارسباران به عنوان ذخیره گاه زیست کره در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است. جنگل های کوهستانی ارس باران در شمال استان آذربایجان شرقی ، به عنوان بهشت گمشده آذربایجان شناخته می شوند. پوشش گیاهی جنگل بسیار زیبا و بی نظیر است ، قلعه بابک ، قلعه پشتو ، قلعه جوشین ، دژ قهقهه و بقعه  شیخ شهاب الدین  در این جنگل قرار گرفته اند. 

 

منظقه حفاظت شده ارسباران در شهرستان کلیبر ،  زیستگاه حیوانات وحشی از قبیل گراز ، روباه ، شغال ، گرگ ، سیاه گوش ، خرس قهوه ای و غیره است بنابراین هنگام گردش نباید از مسیرهای مشخص شده خارج شوید. 

در شهر کلیبر ساختمان های قدیمی با معماری چشم نواز و آثار باستانی برجسته به چشم می خورد. 

 

معروف ترین جاذبه های گردشگری نزدیک به جنگل ارسباران و شهرستان کلیبر عبارتند از : مسجد جامع کلیبر ، امامزاده ، خرابه‌های دو برج باستانی به نام‌های  برج سفید  و  برج امید مربوط به دوران ایران  ، قلعه بابک با زیباترین چشم انداز از جنگل ارسباران ، پل شاه  عباس بر رودخانه کلیبر ، پل خدا آفرین بر رودخانه ارس ، قلعه فرخی ، عمارت طوانیانس ، پارک ملی ارسباران ، منطقه حفاظت شده آینالو ، پارک جنگلی مکیدی ، چشمه های آب گرم و سرد کلیبر ، مرکز آب درمانی کلیبر .

 

بهترین مکان ها برای سفر در خرداد, بهترین شهرهای دیدنی در خرداد, سفر در خرداد به شهر کاشان

یکی از بهترین مکان ها برای سفر در خرداد شهر کاشان است

 

سفر به کاشان در خرداد ماه

نام کاشان با مراسم گلاب گیری گره خورده است. مراسم گلاب گیری کاشان از اواسط اردیبهشت شروع شده و تا اواسط خرداد ماه ادامه دارد و با سفر به کاشان در نیمه اول خرداد میتوانید از این مراسم زیبا دیدن کنید  واز هوای خنک کاشان و طبیعت زیبای آن لذت ببرید. در این سفر حتما سری به باغ فین و حمام فین کاشان هم بزنید . 

 

بهترین مکان ها برای سفر در خرداد, بهترین شهرهای دیدنی در خرداد,شهر جلفا یکی از بهترین مکان ها برای سفر در خرداد

شهر جلفا یکی از بهترین مکان ها برای سفر در خرداد

 

سفر به جلفا در خرداد ماه

جلفا در منطقه ای کوهستان و سردسیر و در کنار رود ارس قرار گرفته است و یکی از شهرهای زیبای استان آذربایجان شرقی است که در نقطه مرزی ایران و جمهوری اذربایجان قرار دارد.

 

اواخر بهار ، جلفا زیبایی های چشم نواز و هوایی عالی دارد. قرار گرفتن این شهر در مرز ایران باعث شده بازارچ های مرزی شلوغی داشته باشد به خصوص بارازچه مرزی جلفا که در خیابان گمرک قرار دارد. 

 

زیباترین جاذبه نزدیک به شهر جلفا جاده مرزی ارس است که از کنار رودخانه ارس و از میان خانه های روستایی و جنگل های انبوه عبور میکند. 

سد ارس در 40 کیلومتری شهر جلفا قرار دارد که بازدید از آن لحظات خوبی را برای شما رقم خواهد زد.

 

شهر جلفا به نام شهر کلیساها شناخته ی شود ، کلیسای سنت استپانوس در دامنه کوهها ماغارد مهم ترین جاذبه تاریخی این شهر است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. روستای کردشت با معماری زیبا و تاریخی و آثار منحصر به فرددر فاصله 70 کیلومتری جلفا قرار دارد. در منطقه حفاظت شده کیامکی در حاشیه رود ارس زیباترین طبیعت اذربایجان شرقی را خواهید دید. 

 

سایر جاذبه های گردشگری جلفا عبارتند از : 

کلیسای چوپان ، حمام تاریخی جلفا ، کاروانسرای خواجه نظر ، پل ضیاالملک ، آبشار آسیاب خرابه ، آسیاب ماهاران ، پارک ملی کمتال ، روستای پلکانی اشتبین ، روستای دوزال .

 

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X قیمت تورهای شهر وان ترکیه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023