جاهای دیدنی قشم، جزیره شگفتی ها +تصاویرجاهای دیدنی قشم,تصاویر قشم,جاذبه های گردشگری قشم

 جزیره ی قشم در جنوب ایران قرار دارد

 

قشم بزرگ ترين جزیره خلیج فارس است. این تنها ویژگی جزیره قشم زیبا نیست. بلکه به جرأت میتوان گفت که جزیره قشم جزیره شگفتی هاست. از جمله این شگفتی ها میتوان از بزرگ ترين غارهای نمکی که در این جزیره وجود دارند اسم برد که خود یکی از جاهای دیدنی قشم است.

جزیره قشم

جزیر قشم بزرگ ترین جزیره ایران و از شاخته شده ترین جزیره های کشورمان است که در استان هرمزگان قرار گرفته است. این جزیره طبیعتی بکر و زیبا دارد و تاریخ آن به درازای دوران ساسانیان است. مدت زیادی است که این جزیره ی جنوبی به مقصد گردشگری بسیاری از ایرانی ها و توریست های خارجی تبدیل شده است.


موقعیت جغرافیایی جزیره قشم
جزیره ی قشم در جنوب ایران و در استان هرمزگان واقع شده است و بزرگ ترین جزیره ی تنگه ی هرمز به شمار می رود. از آن جایی که جزیره قشم در جنوب بندرعباس قرار گرفته است، از شمال به بندرعباس، از شرق به جزیره لارک، از جنوب به جزیره هنگام و از جنوب غربی به جزیره ها ی ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک محدود می شود.

 

جزیره قشم,جاهای دیدنی قشم,تصاویر قشم

جزیر قشم از شاخته شده ترین جزیره های کشورمان است

 

بهترین زمان سفر به جزیره قشم
با توجه اینکه جزیره قشم در جنوب کشور قرار دارد شرایط آب و هوایی آن گرم و به دلیل جزیره بودنش مرطوب هم می باشد. از ۱۰ تیر تا ۱۰ شهریور تقریبا میتوان گفت گرم ترین روزهای این جزیره به شمار می رودولی در عوض هزینه سفر شما در این زمان نصف دیگر ماه های سال است. اما بهترین زمان سفر به جزیره قشم ماه های دی و بهمن است که بیشتر دمای این جزیره به ۴۶ و کمترین آن به ۱۶ درجه سانتیگراد می رسد.


جزیره قشم مکانی برای دوستداران طبیعت گردی
در این جزیه ما جنگل حرا و جنگل های مانگرو را می بینیم که محل زندگی گونه های مختلف جانوری و پرندگان نادر است. که برای علاقه مندان به طبیعت گردی و پرنده نگری میتواند فرصت خوبی را آماده کند. تور های پرنده نگری میتوانند جزیره قشم را به عنوان یک مقصد برتر پرنده نگری به دیگران معرفی کنند. قشم این فرصت را برای هر گردشگری فراهم می کند که از گونه های جانوری زیبا دیدن کند. از جمله اینکه شما می توانید برای دیدن دلفین ها با قایق به دریا بروید.

 

قشم,جزیره قشم,جاهای دیدنی قشم

جزیره قشم  یک مقصد برتر پرنده نگری در ایران است


لاکپشت های عقابی از ديگر جانوارنی هستند که در قشم زندگی می کنند و برای هر تماشاگر جذاب و زیبا محسوب می شوند.

 

جزیره قشم,جاهای دیدنی قشمعکس های قشم

 تصاویری زیبا از جزیره قشم


جاهای دیدنی قشم
دره ستارگان:
آب و باد، خاک و سنگ را در قسمتی از جزیره فرسایش داده و دره ای شگفت انگیز و زیبا خلق نموده است ، این دره به دره ستارگان شهرت دارد. دره ستارگان در ۱۵ کیلومتری شهر قشم در جاده کناره جنوبی جزیره و روستای برکه خلف قرار دارد. این جاذبه طبیعی در حدود پنج کیلومتری ساحل جنوبی جزیره قشم قرار دارد.

 

جزیره قشم,کس جزیره قشم,جاهای دیدنی قشم

 دره ستارگان از جاهای دیدنی قشم

 

جزیره قشم,جاهای دیدنی قشم,تصاویر قشم

  دره ستارگان از جاهای دیدنی قشم


غار خربس
هزاران سال قبل در دوران ساسانیان روستایی به نام خربس رونق بسیاری داشته است و جزء یکی از پرترددترین بخشهای جزیره قشم شمرده می شده است. پیرامون این روستا با تپه های کوتاه و بلند مرجانی، بصورت دایره وار محاصره شده است. در روبروی این قلعه، گورستانی باستانی قرار دارد که مشرف به دهانه ی غارهای خربس است. دهانه غارهای خربس در ارتفاع ۲۰ تا ۳۰ متری، در دل کوه قرار گرفته اند. پیشنهاد می کنیم که حتما در سفر به قشم از این غار شگفت انگیز دیدن کنید..
آدرس:هرمزگان، جزیره قشم، ۱۵ کیلومتری شهر قشم

 

تصاویر قشم,عکس های جالب قشم,جاذبه های گردشگری قشم

 غار خربس از جاهای دیدنی قشم

 

جزایر ناز:
یکی از زیبایی های جزیره قشم است که در نزدیکی سواحل شرقی قرار گرفته و از ساحل حدود یک کیلومتر فاصله دارد در زمان جزر با پس روی کامل آب دریا برای مدت کوتاهی باریکه ای از خشکی جزیره را به ساحل قشم وصل می کند این جزایر وقت غروب منظره ای جالبو دیدنی دارند.

جاهای دیدنی قشم,تور قشم,تصاویر قشم

تصاویری زیبا از جاهای دیدنی قشم


دره تندیس ها:
این دره در فاصله ۷۵ کیلومتری شهر قشم و در جنوب غربی روستای طبل قرار دارد. سطح بیشتر دره از ترک های گلی پوشیده شده و از نظر ساختاری تقریباً مثل دره ستارگان است فرسایش در این دره سنگی تندیس های طبیعی شگفت انگیزی خلق نموده است.

 

مکان های دیدنی قشم,جاهای دیدنی قشم,تصاویر قشم

 دره تندیس ها از جاهای دیدنی قشم

 

جزیره هنگام
هنگام، جزیره دلفین های بازیگوش؛ این جزیره در جنوب کشورمان قرار دارد و هرچند کوچک است اما جزء یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری به شمار می رود. جزیره هنگام در فاصله ۲ کیلومتری قشم قرار دارد و برای رسیدن به آن باید سوار قایق هایی که در جزیره ی قشم است شوید تا پس از طی مسیری کوتاه به این جزیره برسید. به طرف این جزیره که حرکت می کنید، نخستین چیزی که توجه تان را جلب می کند، شن های تمیز و براق و آب های آبی و بی نهایت زیبایی است که در زیر انوار طلایی خورشید درخشششان ده ها برابر می شود.

 

مناطق دیدنی قشم,جزیره قشم,جاهای دیدنی قشم

 جزیره هنگام از جاهای دیدنی قشم

 

جاهای دیدنی قشم,تصاویر قشم,عکس های قشم

  جزیره هنگام از جاهای دیدنی قشم

 

بام قشم
یکی از زیباترین چشم اندازهای این جزیره را در بلندترین جای آن یعنی بام قشم میتوانید داشته باشید. از آن بالا چشم اندازی فوق العاده به جنگل ها و سواحل شمالی خلیج فارس خواهید داشت.

 

جزیره قشم,جاهای دیدنی قشمجاذبه های گردشگری قشم
تصاویری زیبا از جاذبه های گردشگری قشم

 

چاه های تل آب یا طلا
یکی از جاذبه های شگفت انگیزی که در جزیره قشم موجود است چاه های تل آب یا طلا میباشد که عمر بسیار طولانی هم دارا هستند. این چاه ها با هدف ذخیره آب باران این منطقه ساخته شده اند. این چاه ها در ۷۶ کیلومتری شهر قشم و در ۳۰ کیلومتری شمال فرودگاه بین المللی قشم هم قرار دارند و زمانیکه برای بازديد این چاه ها می روید مشاهده می کنید قلعه نادری هم درست در کنار همین چاه ها در درون گودال دامنه ی کوه به چشم می خورد. ایده ساخت این چاه های آب از دوران هخامنشیان بوده و اکنون هم بعنوان یکی از جاذبه های گردشگری جزیره قشم به شمار می رود.

 

  جاذبه های گردشگری قشم,جاهای دیدنی قشم,تصاویر قشم

 چاه های تل آب یا طلا زا جاهای دیدنی قشم

 

  قشم,جزیره قشم,جاهای دیدنی قشم

  چاه های تل آب یا طلا زا جاهای دیدنی قشم

 

 گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------