دره قاهان قم + تصاویرتصاویر دره قاهان قم,قم,جاهای دیدنی قم

دره قاهان یکی از جاذبه‌های گردشگری استان قم محسوب می‌شود

 

 دره قاهان در 35 کیلومتری جاده ساوه – سلفچگان واقع شده است که این دره به لحاظ تقسیمات کشوری در حوزه استحفاظی استان قم واقع شده که یکی از بخش‌های خلجستان محسوب می‌شود که طول این دره حدود 30 کیلومتر است و یک مجموعه روستا را در خود جای داده است.

روستاهای این منطقه شامل آغلک، بنابر، جمزقان، قاهان، نویس، کاسوا و انجیله است که هر چه از جاده اصلی دور می‌شوید به سمت قسمت پایانی دره حرکت می‌کنید و این در حالی است که فضای روستا کوهستانی‌تر می‌شود تا جایی که سه روستای پایانی یعنی نویس، کاسوا و انجیله به شکل پلکانی در دل کوهستان قرار دارند و همین امر مهم‌ترین عامل جذب گردشگران کشور به این دره می‌شود.

دره قاهان، سرزمین چهار فصلی است که در هر زمان زیبایی‌های خاص خود را دارد که از آن جمله می‌توان به بهار پرشکوفه، تابستان ییلاقی، پاییز رنگارنگ و زمستان‌های سرد و سپید اشاره کرد که قدرت برف می‌تواند مسیر‌های ارتباطی به این روستا را می‌تواند قطع کند.

حدود 20 قنات در دهستان قاهان و 15 قنات در روستای انجلیه شناسایی شده‌اند که هم اکنون مهم‌ترین منبع تامین آب منطقه به شمار می‌آیند.

دشت موسیر در ییلاقات بالادستی روستای انجیله، انواع گونه‌های گون، خارخسک، سیرک، گزنه، قازیاقی و انواع سبزی‌های معطر پونه، تحفه‌ای است که طبیعت دره قاهان در بهار پیشکش مهمانان می‌کند

این دره یکی از جاذبه‌های گردشگری استان قم محسوب می‌شود که هر ساله تعداد زیادی از مسافران را مجذوب خود می‌کند و در ایام بهار مسافرانی که به استان قم سفر می‌کنند بهتر است از این دره نیز بازدید کنند.

تصاویر دره قاهان قم,قم,جاهای دیدنی قم

دره قاهان در 35 کیلومتری جاده ساوه – سلفچگان واقع شده است

  تصاویر دره قاهان قم,قم,جاهای دیدنی قم

طول دره قاهان حدود 30 کیلومتر است که یک مجموعه روستا را در خود جای داده است

 تصاویر دره قاهان قم,قم,جاهای دیدنی قم

دره قاهان و بویژه روستای «نویس»، یكی از مناطق مورد علاقه گردشگران علاقه‌مند به نجوم است

    تصاویر دره قاهان قم,قم,جاهای دیدنی قم

دره قاهان، سرزمین چهار فصلی است که در هر زمان زیبایی‌های خاص خود را دارد

 

 منبع: seeiran.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------