معرفی جزیره کرابی، بهشت تایلند کرابی, جزیرة کرابی تایلند, دیدنیهای جزیرة کرابی تایلند

کرابی تایلند

 

آشنایی با جزیره کرابی تایلند

طبیعیت کرابی به قدری زیباست که بهشت تایلند نام گرفته است، بسیاری از کارت پستالهای طبیعت به تصاویر بی نظیر کرابی مزین میشوند.

اگر قصد رهایی از استرس زندگی شهری و رسیدن به آرامش طبیعت را دارید ، کرابی یکی از بهترین گزینه ها برای شماست.

کرابی ( به انگلیسی : Krabi ) به مساحت 4709 کیلومتر یکی از استان های زیبای جنوبی تایلند است که در خط ساحلی مالاکا واقع شده  و مرکز آن شهر کرابی است. طبیعت زیبای کرابی شامل جزایر زیبا ، کوهستان شگفت انگیز ، سواحل آرامش بخش و طبیعت بکر و زیبا است. 

 

کرابی بهشت تایلند است که در کنار دریای آندمان قرار گرفته است و کیلومترها ساحل های زیبا و طبیعت بکر و سرسبز دارد و با قایق میتوانید تمام شهر را دور بزنید و از مناظر بهشتی اطرافتان لذت ببرید. 

 

مسیر رفتن به کرابی

فرودگاه کرابی در ارتفاع 25 متری از سطح دریا قرار گرفت است که از مسیر بانکوک میتوانید به صورت هوایی وارد کرابی شوید.

 

جاذبه های طبیعی گردشگری کرابی

 

 جزیره کرابی تایلند, جاذبه های کرابی, کرابی تایلند

استخر زمرید امرالد در کرابی

 

پارک جنگلی تانگ تائو ( به انگلیسی : Thung Teao ) و استخر زمردی امرالد  ( به انگلیسی : Emerald ) 

استخر زمردی امرالد که در جنوب تایلند و در پارک جنگلی طبیعی تانگ تائو واقع شده است را باید در اولویت بازدید خود قرار دهید، برکه ای زیبا و زلال و زمردی که در جنگل تانگ تائو واقع شده است و میتوانید در آن شنا کنید و از سایر مناظر بکر جنگل و حیوانات و گونه های گیاهی عجیب و غریب و کمیاب آن دیدن نمایید.

 

غارها و ساحل ریلی ( به انگلیسی : Rai Leh یا Railay )

ساحل رویایی ریلی بین کرابی و اونانگ در دنیایی آرام و بدون از تکنولوژی واقع شده است. این ساحل با سخره های آهکی احاطه شده و امکان دسترسی به ساحل از طریق خشکی وجود ندارد و فقط  از طریق دریا و با قایق میتوانید به آنجا بروید. این ساحل مکانی آرام و مناسب برای استراحت و ریلکس کردن است وجود طبیعت بکر ، کوههای آهکی ، چشم اندازهای بی نظیر ، غارهای متعدد ، تالاب مخفی بین سخره ها ، ساحل نرم و شنی از جاذبه های گردشگری طبیعی این منطقه است به خصوص کوههای آهکی که مورد علاقه  کوهنوردانی است که به تایلند سفر میکنند. 

 

معبد و موزه کلانگ توم ( به انگلیسی : Khlong Thom Temple Museum )

قدمت بنای این معبد 5 هزار سال است که یکی از قدیمی ترین جاذبه های تاریخی کرابی محسوب میشود. بخشی از بنای این معبد تبدیل به موزه شده . شما میتوانید مجموعه ای از ابزار مذهبی آیینی ، پیکره ها ، جانوان و ابزارهای گلی و سنگی ، وسایل برنزی را در این موزه معبد مشاهده کنید.

 

کرابی, جزیرة کرابی تایلند, دیدنیهای جزیرة کرابی تایلند

معبد تام سوا و غار ببر

 

معبد تام سوا ( به انگلیسی : Tham Sua ) و غار ببر ( به انگلیسی : Tiger Cave ) 

معبد تام سوا در بالای یکی از تپه های جنگلی کرابی منظره ای بی نظیر را برایتان به تصویر میکشد و یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری کرابی است که میتوانید از قسمتی که به نام پنجه ببر سناخته میشود و روی سنگ نشانه هایی از آن وجود دارد و همچین مجسه ببر قرار گرفته در غار و بودای بزرگی که مورد پرستش اهالی محلی است دیدن کنید. برای رسیدن به این معبد 1277 پله را باید بالا بروید.

 

مجمع الجزایر فی فی

کو فی فی دون ( به انگلیسی : Ko Phi Phi Don ) بزرگترین جزیره این مجموعه است که ساکنین ثابت دارد. کو فی فی له ( به انگلیسی : Ko Phi Phi Don ) جزیره کوچکترین است که فیلمرداری The Beach در این جزیره انجام شده . بعد از سونامی 2004 هند و تخریب این جزایر ، قوانین سختی برای محدود کردن ارتفاع ساختمان ها به منظور حفظ مناظر و جاذبه های طبیعی جزیره ها وضع شد.

 

عکس دیدنی شهر کرابی, جزیره کرابی تایلند, جاذبه های کرابی

ریزورت های لوکس جزیره لانتا کرابی

 

جزایر پودا و لانتا ( به انگلیسی : Poda and Lanta Islands )

جزیره پودا در 7 کیلومتری اونانگ واقع شده است که 1100 متر وسعت دارد و پر از مرجان های دریایی بسیار زیباست و یکی از بهترین مکان ها برای اسنورکلینگ، کایاک سواری و حمام آفتاب گرفتن است که با 25 دقیقه سفر از روی دریا میتوانید به این جزیره برسید. 

جزیره لانتا به قدری بین گردشگران محبوب است که پر ازریزورت های لوکس و هتل شده  و  فقط 100 تای آنها در 20 سال گذشته ساخته شده اند. این جزیره هنوز شکل سنتی خودش را حفظ کرده است.

 

جزیره کو هونگ ( به انگلیسی : Koh Hong )

این جزیره با شن های طلایی محلی برای از بین بردن استرس ها و روزمرگی های زندگی است. در این جزیره علاوه بر شنا کردن و آفتاب گرفتن و پیاده و روی و پیک نیک ، میتوانید از تفریحاتی نظیر قاشق سواری ، کایاک سواری، غواصی و ماهیگیری لذت ببرید.

 

مسابقه با ماشین کارتینگ و پینت بال در  Krabi Kart Speedway 

مسابقه سرعت با ماشین های کارتینگ که در پیست مسابقه بین دو سهر کرابی و اونانگ انجام میشود. برای مسابقه ماشین های دو سرنشین هم وجود دارد که میتوانید همراه با فرد دیگر حتی بچه ها از این ماشین ها استفاده کنید. محوطه ای مخصوص پینت بال هم در این مجموعه برای جوان تر ها اختصاص داده شده است.

 

چشمه های آب گرم کلونگ توم ( به انگلیسی : Klong Thom )

این چشمه های آب گرم طبیعی در دل جنگل نزدیک به  Khao Phra Bang Khram قرار گرفته اند و به گفته اهالی محلی خاصیت درمانی دارند. گرمای آب این چشمه ها 35 تا 40 درجه سانتیگراد است که برای شنا و ریلکسیشن بسیار مناسب هستند.

 

فان پارک کرابی ( به انگلیسی : Krabi Fun Park ) 

پارک جنگلی زیبای کرابی به تفریحات متنوعی برای گردشگران مجهز شده است از جمه زیپ لاین . بر اساس قانون پارک ، تفریحات این پارک برای افرادی که بالاتر از 120 سانتی متر قد داشته باشند مجاز است حتی اگر فرد از نظر سنی ، کودک یا نوجوان باشد.

 

عکس دیدنی شهر کرابی, جزیره کرابی تایلند, جاذبه های کرابی

فیل سواری در کرابی تایلند

 

فیل سواری 

یکی از رایج ترین تفریحات گردشگران در تایلند، فیل سواری است. جنگل های انبوه و بکر کرابی مکانی مناسب برای فیل سواری محسوب میشود. نقطه انتهایی فیل سواری در کرابی به رودخانه میرسد و در آن جان میتوانید شنا کردن در کنار فیل ها را تجربه کنید.

 

شهر کرابی

شهر کرابی در مقایسه با سایر شهرهای تایلند مثل پاتایا، بانکوک و پوکت پیشرفته نیست و بافت سنتی خود را تقریبا حفظ کرده و میتوانید در بازدید از این شهر با فرهنگ و سنت اصیل تایلندی آشنا شوید.

 

محل های مناسب برای خرید در کرابی

مراکز خرید کرابی که میتوانید به آن ها مراجعه کرده و برای خودتان خرید انجام دهید یا سوغاتی بخرید را در ادامه معرفی میکینم

 

جزیرة کرابی تایلند, آب و هوای کرابی, عکس دیدنی شهر کرابی

بازارهای کرابی

 

بازار شبانه کرابی 

بسیاری از گردشگران خارجی کرابی برای خرید به این بازار شبانه که محصولات محلی کرابی را عرضه میکنند، مراجعه مینمایند. در این بازار حدود 70 فروشگاه و دکه های کنار خیابان قرار دارد که میتوانید سوغاتی های سنتی و خوراکی های محلی از آن خریداری کنید.

 

مرکز خرید ووگ

 ساختمان چند طبقه مرکز خرید ووگ را میتوان به عنوان یک مرکز خرید به روز و نسبتا لوکس در نظر گرفت که میتوانید محصولات اغلب برندهای مشهور دنیا را در این مرکز پیدا کنید. اگر قصد خرید پوشاک، کفش ، لوازم جانبی موبایل و اسباب باری دارید، میتوانید به این مرکز خرید مراجعه کنید.  امکانات جانبی از جمله مرکز بازیهای ویدئویی و امکان استراحت همراه با غذا در این مرکز فراهم شده است.

 

مرکز خرید تسکولوتوس 

مرکز خرید تسکولوتوس شباهت زیادی به فروشگاههای زنجیره ای و هایپرمارکت های بزرگ ایران دارد که در خیابان آئونانگ واقع شده است که علاوه بر سوپرمارکت بزرگ میتوانید مواد غذایی ، لوازم آرایشی بهداشتی و پوشاک مورد نیاز خود را از آنجا تهیه کنید.

 

جاذبه های کرابی, کرابی تایلند, کرابی بهشت تایلند

رستوران های کرابی

 

رستوران های کرابی

برنج به عنوان ماده غذایی اصلی تایلندی ها از جمله مردم کرابی است. معروف ترین غذاهای تایلند که میتوانید در کرابی سفارش بدهید عبارتند از : سام تام ، تام خا گای ، گائنگ دائنگ ، مرغ سبز و پد تایلندی.

برای پیدا کردن بهترین رستوران های کرابی میتوانید از رتبه بندی رستوران ها از سایت یا اپلیکیشن تریپ ادوایزر استفاده کنید و امتیاز و نظرات کاربران در مورد رستوران ها و آدرس آن ها را مشاهده کنید. در ادامه تعدادی از رستوران هایی که امتیاز بهتری در این اپلیکیشن گرفته اند را به شما معرفی میکنیم.

 

ولی به عنوان توصیه کلی برای هر سفری به رستوران هایی که در مرکز شهر و مناطق اصلی هستند و باید مشتری ثابت جذب کنند، مراجعه کنید، معمولا رعایت بهداشت و کیفیت غذای بهتری نسبت به رستوران های سرراهی و حاشیه شهر یا محل های صرفا توریستی ، دارند.

 

رستوران محلی بیسترو موناکو :

این رستوران کوچک و زیبا در مرکز شهر قرار گرفته که غذاهای خانگی آن مشهور است. از جمله غذاهایی که در این رستوران سرو میشود میتوان به پیتزا و شنیسل مرغ اشاره کرد.

 

کافه رستوران 89 :

این کافه رستوران در خیابان چوفا کرابی واقع شده و رستورانی آسیایی – تایلندی است که از 6 صبح تا 10 شب باز است و هر سه وعده صبحانه ، ناهار و شام را سرو میکند. در این کافه میتوانید قهوه ، اسموتی ، غذاهای آسیایی و تایلندی سفارش دهید. کافه 89 در سال 2019 نشان برتر کیفیت سایت تریپ ادوایزر را به خود اختصاص داده است.

 

رستوران و اقامتگاه تویین لوتوس :

این  رستوران معتبر در خیابان نانگ تاله قرار دارد که میتوانید در آن غذاهای تایلندی و غذاهای به روز مثل پیتزا را سفارش دهید. منوی ا صلی این رستوران غذاهای دریایی است و دو سال پشت سر هم به عنوان رستوران برتر با کیفیت شناخته شده است. این رستوران فقط وعده ناهار و شام را سرو میکند.

 

رستوران رویال تاندور :

این رستوران از صبحانه تا شام به مشتریان سرویس میدهد و یک رستوران بین المللی است که غذاهای ایتالیایی، هندی، تایلندی و آسیایی را با مواد اولیه تازه طبخ میکند.

 

آشپزخانه کودام :

آشپزخانه کودام در آئونانگ واقع شده است و برای کسانی که مایلند هزینه کمتری برای غذا پرداخت کنند مناسب است. این آشپزخانه هم مواد غذایی خود را روزانه تهیه میکند و اغلب غذاهای تایلندی و دریایی دارد.

 

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022