سفر به گذشته های دور و نزدیک با بازدید از موزه های تهرانساعت کار موزه های تهران, تمام موزه های تهران, باغ موزه های تهران

موزه ملی ایران به عنوان مادر موزه های تهران شناخته می شود

 

برترین موزه‌های تهران که باید از آنها بازدید کرد

موزه ها مکان هایی هستند که مانند ماشین زمان ما را به گذشته های دور و نزدیک برده و از خصوصیات هر دورانی برایمان حکایت می کنند. موضوعاتی که موزه ها برای مردم به نمایش می گذارند بسیار وسیع و متنوع می باشد، اعم از هنری، تاریخی، علمی، ورزشی و... . کشور ما کشوری با سابقه باستانی و فرهنگی غنی می باشد و در هر شهری تعدادی از این موزه ها یافت می شود. 

در این مقاله به معرفی موزه های بزرگترین شهر ایران یعنی تهران می پردازیم.

 

موزه ملی ایران از موزه های تهران

موزه ی ملی ایران یا موزه ایران باستان دارای قدمتی هشتاد ساله است. این موزه به عنوان مادر موزه های تهران شناخته می شود.

در این موزه آثار متنوعی از دوره های مختلف تاریخی مانند دوران قبل و بعد از اسلام به نمایش گذاشته می شود. این موزه بزرگترین موزه ی ایران است و در جهان نیز جزو برترین موزه ها می باشد.

 

موزه ایران باستان محل نگهداری و به نمایش گذاشتن آثار گرانبهایی است که شمار آنها به بیش از 300 هزار می رسد. قدیمی ترین اثر باستانی در این موزه مربوط به 600 هزار سال پیش و ابتدای حضور انسان ها در فلات ایران می باشد.

آثار باستانی این موزه در دو بخش که شامل موزه ایران باستان و موزه دوران اسلامی است به نمایش گذاشته شده است.

آدرس: خیابان امام خمینی، ابتدای خیابان سی تیر، خیابان پروفسور رولن، شماره یک

 

کاخ موزه گلستان از موزه های تهران

 

آشنایی با موزه های تهران, اسامی موزه های تهران, موزه های تهران

کاخ موزه ی گلستان از معروف ترین موزه های تهران است

 

یکی از موزه های بسیار معروف تهران کاخ موزه گلستان است که در میدان ارگ تهران واقع شده است. این عمارت متعلق به دوره قاجار است. اگر چه ارگ در عهد صفوی بنا شده اما تنها اثری که از آن باقی مانده کاخ گلستان می باشد. قدمت این کاخ به 200 سال قبل می رسد.

 

بخش های مختلف تشکیل دهنده این کاخ شامل تخت مرمر، تالار سلام، تالار آینه، تالار سفره خانه، تالار برلیان، تالار الماس، کاخ شمس العماره، عمارت بادگیر و ... می باشد. بخش دیگری نیز به نام نگارخانه می باشد که در طبقه بالای تالار سلام واقع می باشد. در این تالار آثار هنری هنرمندان دوره قاجار به نمایش گذاشته شده است. قسمتی از این آثار با ارزش هنری متعلق به نقاش معروف ایرانی کمال الملک می باشد که در این کاخ می توانید از شاهکار های هنری او دیدن کنید.

آدرس: خیابان 15 خرداد، میدان ارگ.

 

کاخ سعد آباد از موزه های تهران

 

 لیست موزه های تهران, آدرس موزه های تهران, بهترین موزه های تهران

موزه ی کاخ سعدآباد از کاخ های دوران قاجار در میان موزه های تهران شهرت دارد

 

کاخ سعد آباد از کاخ هایی است که قبلا متعلق به خاندان قاجار بوده و پس از آن خاندان پهلوی در آن سکونت داشتند. این کاخ در واقع آخرین کاخ سلطنتی ایران می باشد. بعد از پایان سلسله قاجار رضاشاه و پسر ایشان محمدرضا شاه در این کاخ سکونت داشتند.

مجموعه کاخ سعد آباد بر روی زمینی به وسعت 110 هکتار می باشد و در شمال شهر تهران در منطقه ای بسیار خوش آب و هوا بنا شده است.

 

این کاخ بعد از انقلاب اسلامی تبدیل به موزه شد. در کنار کاخ سعد آباد  کاخ دیگری قرار دارد که متعلق به نهاد ریاست جمهوری است و از آن برای پذیرایی از مهمانان خارجی استفاده می شود.

بخش های تشکیل دهنده این کاخ شامل کاخ موزه ملت، موزه پوشاک سلطنتی، موزه استاد حسین بهزاد، موزه آشپزخانه سلطنتی، موزه برادران امیدوار، موزه استاد فرشچیان، کاخ موزه سبز، موزه هنر ملل، موزه هنر های زیبا، موزه سلاح های درباری و موزه خط و کتابت میرعماد می باشد.

آدرس: میدان دربند، در شمال غربی میدان تجریش، انتهای خیابان طاهری، درب جنوبی مجموعه

 

کاخ موزه نیاوران از موزه های تهران

 

آشنایی با موزه های تهران, اسامی موزه های تهران, موزه های تهران

کاخ موزه نیاوران از دیگر کاخ های سلطنتی تبدیل شده به موزه های تهران است

 

یکی دیگر از کاخ های سلطنتی که اکنون تبدیل به موزه شده است کاخ نیاوران می باشد. این کاخ متعلق به دوره های قاجار و پهلوی است. در این کاخ خاندان قاجار سکونت داشتند و پس از آن در زمان پهلوی با ایجاد تغییراتی در آن، این کاخ به محل اقامت خانواده پهلوی تبدیل شد.

این کاخ شامل بخش های دیدنی است که شامل کاخ صاحب قرانیه، کاخ اختصاصی، کوشک احمد شاهی، موزه جهان نما، کتابخانه سلطنتی، موزه خودرو های سلطنتی و باغ کتیبه ها می باشد.

آدرس: میدان شهید باهنر یا نیاوران

 

موزه زمان از موزه های تهران

 

اسامی موزه های تهران, موزه های تهران, لیست موزه های تهران

موزه ی زمان اولین موزه ی ساعت در تهران است

 

موزه زمان به نام های موزه ساعت و موزه تماشاگه نیز شناخته می شود. این موزه در زعفرانیه و در خانه تاریخی حسین خداداد واقع است. موزه زمان به عنوان نخستین موزه ساعت ایران است. در این موزه مجموعه ای از ساعت ها و تاریخچه و سیر تکامل انواع ساعت ها به نمایش گذاشته شده است.

 

این موزه شامل دو طبقه است. در طبقه اول انواع ساعت های مکانیکی متعلق به قرن های 17 تا 20 میلادی به نمایش گذاشته شده است. این ساعت ها شامل ساعت های شاهینی، آونگی، رومیزی و دیواری می باشند.

در طبقه دوم ساعت های معمولی و جیبی متعلق به شخصیت های معروف تاریخی و سیاسی و ساعت هایی مانند ساعت های کارت زنی، شیفت نگهبانی و انواع ساعت های مچی به نمایش گذاشته شده است.

 

ساعت های شنی و آفتابی و ساعت های آبی و سوختی نیز در محوطه سرسبز این موزه به نمایش گذاشته شده است.

آدرس: خیابان ولی عصر، خیابان زعفرانیه، نبش چهارراه پرزین بغدادی، پلاک ۱۲ 

 

موزه جواهرات ملی از موزه های تهران

 

ساعت کار موزه های تهران, تمام موزه های تهران, باغ موزه های تهران

در موزه ی جواهرات ملی در تهران جواهرات خاندان های سلطنتی نگهداری می شود

 

موزه جواهرات ملی محل نگهداری و به نمایش گذاشتن جواهرات متعلق به خاندان سلطنتی می باشد. در سال 1322 جواهراتی که از کاخ های سلطنتی خارج شده بود و قرار بود به بانک مرکزی تحویل داده شود به این موزه منتقل شد تا مردم از آن دیدن کنند. این موزه بعد ها به مکان دیگری مقابل سفارت کشور آلمان منتقل شد.

 

در این موزه جواهرات بی نظیری متعلق به دوران صفوی و نادر شاه افشار و بعد از آن نگهداری می شود. از جواهرات معروف این موزه الماس معروف به دریای نور، تاج پهلوی مربوط به رضاشاه و محمدرضا شاه و ... می باشند.

بازدید از این موزه برای افراد زیر 12 سال ممنوع است.

آدرس: تهران، خیابان فردوسی، شماره ۲۱۳، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، خزانه جواهرات ملی

 

موزه هنرهای معاصر از موزه های تهران

موزه هنر های معاصر در سال 1356 افتتاح شد. معماری این موزه ترکیبی از معماری سنتی و مدرن است. این موزه محل نگهداری آثار هنری هنرمندان معاصر می باشد. این موزه همچنین محل برپایی رویداد های هنر های تجسمی است.

این موزه در نزدیکی موزه فرش قرار گرفته است.

آدرس: خیابان کارگر شمالی، جنب پارک لاله

 

موزه موسیقی از موزه های تهران

 

باغ موزه های تهران, نام موزه های تهران, آشنایی با موزه های تهران

موزه ی موسیقی یکی از موزه های تهران است که در سال 88 افتتاح شد

 

موزه موسیقی یکی از موزه های هنری تهران است. این موزه در سال 1388 افتتاح شد. موزه موسیقی دارای سه طبقه است و هر طبقه شامل بخش هایی برای نمایش ساز ها، گنجینه موزه، آرشیو صوتی و تصویری، سالن اجرا و استودیوی ضبط موسیقی، کتابخانه تخصصی، کارگاه مراحل ساخت ساز، نمایشگاه تجهیزات ضبط موسیقی، اسناد مکتوب و ضبط شده و کافی شاپ و .. می باشد.

 

سالن نمایش ساز ها خود به قسمت های مختلفی تقسیم شده که در آن ها انواع مختلف ساز های بادی، زهی، کوبه ای به نمایش گذاشته شده است.

بخش گنجینه موسیقی متعلق به ساز ها و آثار نوازندگان و موسیقی دانان و پژوهشگران معروف می باشد. در این بخش آثار و ساز ها و لوازم شخصی اساتیدی چون احمد عبادی، حاج قربان سلیمانی، خاطره پروانه، کلنل علینقی وزیری به چشم می خورد.

آدرس: میدان تجریش، خیابان شهید ابراهیم دربندی (مقصودبیک سابق)، بعد از سه راه تختی، خیابان موزه، نبش کوچه نیلوفر

 

موزه فرش از موزه های تهران

فرش ایرانی شهرت جهانی داشته و از افتخارات مطرح در کل جهان است و نماد فرهنگ اصیل ایرانی است. به همین علت نیز موزه ای برای به نمایش گذاشتن فرش اصیل ایرانی اختصاص داده شده است. فرش های دست بافت ایرانی نمونه هایی از هنری است در آن روح هنر ایرانی جاری است.

فرش ایرانی همچنین نمایشگر رنگ ها و طرح های اصیل و باستانی می باشد که معرف فرهنگ ایران است. 

 

موزه نگارستان از موزه های تهران

باغ موزه نگارستان یکی از باغ های زیبای شهر تهران است. این موزه در نزدیکی میدان بهارستان می باشد. قدمت این موزه متعلق به عهد قاجار است.

این موزه محل نگهداری آثار هنری هنرمندان مختلف در زمینه های مختلف می باشد. این موزه شامل مجموعه ها و آثار دیدنی از جمله موزه کمال الملک،جهانگیر ارجمند، ملک الشعرای بهار، فرش ها، نقره های قلم زنی، اتاق کشتی ها، دیوار نگاره صف سلام فتحعلی شاه، یادبود حافظیه شیراز و سردیس فردوسی می باشند.

آدرس: میدان بهارستان، خیابان دانش‌سرا، خیابان شریعتمدار رفیع

 

باغ موزه هنر ایرانی از موزه های تهران

قدمت این باغ موزه به دوران پهلوی می رسد. این باغ موزه در یک ویلای شخصی متعلق به امیر سپهبد امیر محمدی واقع شده است. این مجموعه دارای فضای نمایشگاهی و کافه نیز می باشد.

این باغ موزه که نام دیگر آن باغ سپهبد می باشد محل نمایش دست ساخته های هنری هنرمندان معاصر کشور و ماکت هایی از جاذبه های تاریخی متعلق به جشن های 2500 ساله می باشد. در این مجموعه شما همچنین می توانید از بناهای تاریخی مانند شمس  العماره، برج آزادی و قره کلیسا نیز دیدن کنید.

آدرس: محله‌ باغ فردوس، میدان تجریش، خیابان شهید دربندی یا مقصودبیک، کوچه دکتر حسابی، پلاک ۲۵

 

باغ موزه مینیاتور از موزه های تهران

این باغ موزه زیبا محل نمایش ماکت های زیبای مینیاتوری ایرانی که دارای شهرت جهانی است به نمایش گذاشته شده است. در این باغ موزه ماکت هایی از بناهای تاریخی و مهم مانند تخت جمشید، چغا زنبیل و کتیبه بیستون به چشم می خورد.

علاوه بر دیدن از این آثار زیبا می توانید از قدم زدن در باغی که دارای طرح اصیل ایرانی می باشد و در آن به مسائل زیست محیطی توجه شده است لذت ببرید.

 آدرس: خیابان جانبازان غربی، نبش بزرگراه امام علی

 

باغ موزه قصر از موزه های تهران

باغ موزه قصر از موزه های مهم تهران است و قدمت آن به دوره قاجار می رسد. این موزه در محل سابق زندان قصر می باشد. بنای زندان قصر در ابتدا قصری در دوره قاجار بود که بعد ها به محل اردوگاه قزاق ها و در نهایت به زندان تبدیل شد. زندان قصر در خرابه های قصر قاجار و در زمان رضا شاه ساخته شد. سازنده این زندان سرتیپ درگاهی بود که خود اولین زندانی این زندان بوده است. به جز ایشان افراد شناسی مانند بزرگ علوی، امیر عباس هویدا، علیمردان خان بختیاری و فرخی یزدی و ... نیز در این زندان محبوس بوده اند.

 

این زندان در سال 1383 تعطیل شد و در نهایت به عنوان آثار ملی در سازمان میراث فرهنگی به ثبت رسید.

باغ موزه قصر در سال 1393 به عنوان موزه افتتاح شد.

آدرس: اتوبان شهید صیاد شیرازی، خروجی پلیس شریعتی، میدان پلیس، باغ موزه قصر

 

باغ موزه وزیری از موزه های تهران

این باغ موزه اولین نمونه غار موزه خصوصی و باغ موزه خصوصی در ایران است. این باغ موزه توسط شخصی به نام ناصر هوشمند وزیری و با هزینه های شخصی خود ایشان ساخته شده است. ناصر هوشمند وزیری از مجسمه سازان ایرانی است که کارهای ایشان را شخصیت ها و روایت های فرهنگ مردمی و اصیل ایرانی و شاهنامه فردوسی تشکیل می دهد.

 

در این موزه گالری هایی در داخل کوهی در آن باغ وجود دارد که محل نمایش آثار ایشان می باشد.

بخش های تشکیل دهنده غار موزه وزیری شامل سرای بسطامی، گالری فضای داخلی غار، کارگاه مجسمه سازی، کارگاه صنعتی، فضای باز، مجسمه های بازیافتی و صنایع دستی و.. می باشد.

آدرس: لواسانات، بلوار امام خمینی، جاده کند علیا و سفلی، دوراهی بوجان، سمت چپ بعد از چال ناظران، پلاک ۷۷

 

باغ موزه دفاع مقدس از موزه های تهران

باغ موزه دفاع مقدس یکی از بزرگترین باغ موزه های کشور است. این باغ موزه بر روی زمینی به مساحت 205 هزار متر مربع احداث شده است. این موزه در عباس آباد قرار دارد. موزه دفاع مقدس از هفت تالار و یک یادمان دفاع مقدس تشکیل شده است.

موزه دفاع مقدس متشکل از بخش هایی مانند سالن شبیه سازی تیر اندازی، زیپ لاین، دریاچه هورالعظیم و نمایش آبی و موزه روباز مقاومت و پیروزی می باشد.

آدرس: میدان ونک، بزرگ‌راه شهید حقانی، انتهای خیابان سرو، روبه روی پارک طالقانی

 

باغ موزه فردوس از موزه های تهران

باغ موزه فردوس به عنوان باغ معیری و موزه سینما نیز شناخته می شود. این باغ در منطقه خوش آب و هوای باغ فردوس قرار دارد.

باغ فردوس توسط محمد شاه قاجار احداث شد. اما در طول زمان بارها تغییر کاربری داد و از وسعت آن کمتر شد. این باغ امروزه تبدیل به موزه سینمای ایران شده است. این موزه محل مناسبی برای گرد همایی بازیگران و هنرمندان ایرانی است و دارای امکانات متنوعی مانند سالن های سینمایی و کافه نیز می باشد.

آدرس:  خیابان ولی عصر، نرسیده به میدان تجریش

 

باغ گیاه شناسی ملی از موزه های تهران

 

ساعت کار موزه های تهران, تمام موزه های تهران, باغ موزه های تهران

از میان موزه های تهران باغ گیاه شناسی ملی در ردیف بزرگترین باغ های جهان است

 

باغ گیاه شناسی ملی ایران از بزرگترین باغ های گیاه شناسی خاور میانه است. این باغ دارای وسعتی به بزرگی 145 هکتار است و واقع در اراضی چیتگر تهران است و در ردیف بزرگترین باغ های گیاه شناسی جهان قرار دارد.

این باغ در سال 1348 احداث شد. این باغ زیر نظر موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور اداره می شود.

 

در این باغ نمونه هایی از پوشش های گیاهی ایران و جهان طراحی شده است. در این باغ همچنین تعدادی از مجموعه های با موضوع آموزشی و پژوهشی و نمایشی برای باغ طراحی شده است.

رویشگاه هایی که در این باغ طراحی شده اند هفت رویشگاه مربوط به ایران و شش رویشگاه مربوط به جهان می باشد.

آدرس: اتوبان تهران، کرج، خروجی پیکانشهر، شهرک سرو آزاد، خیابان شهید علی گودرزی، بلوار باغ گیاه شناسی ملی ایران، مؤسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور 

 

خانه موزه مقدم تهران از موزه های تهران

خانه مقدم متعلق به استاد محسن مقدم در اواخر عهد قاجار بوده است. این خانه و موزه در سال 1379 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. استاد محسن مقدم از اولین باستان شناسان ایران بوده است. ایشان به همراه همسر خود اشیای گرانبهایی را در خانه جمع آوری کردند. استاد مقدم در جشن های 2500 ساله از مشاورین این جشن ها بوده است. همچنین نشان دانشگاه تهران از طرح های ایشان است.

استاد مقدم خانه خود را به همراه تمامی آثاری که گردآوری کرده بودند وقف دانشگاه تهران کردند. موزه مقدم در سال 1388 افتتاح شد.

آدرس: خیابان امام خمینی (سپه) بین شیخ هادی و ولی عصر

 

موزه ملی ملک از موزه های تهران

 

آشنایی با موزه های تهران, اسامی موزه های تهران, موزه های تهران

موزه ی ملی ملک از موزه های خصوصی تهران است

 

موزه ملک یکی از موزه های شخصی است که وقف شده است. این موزه دارای کتابخانه ای است که توسط فرد خیری به نام حاج حسین آقا ملک احداث شده و سپس تبدیل به موزه شده و اکنون از موزه های مهم ایران می باشد.

این موزه محل نگهداری آثار با ارزشی مانند سکه های زمان های مختلف تاریخی، آثار نفیس هنری مانند تابلو های نقاشی، تمبر، فرش، آثار خوشنویسی و ... می باشد. 

 

کتابخانه این موزه در طبقه بالای آن قرار دارد. در این کتابخانه آثار با ارزش خطی ایرانی نگهداری می شود که شامل 19 هزار نسخه خطی بی نظیر می باشد.

در این کتابخانه آثار چاپی نیز به چشم می خورد که شامل حدود 100 هزار جلد کتاب چاپی و 3568 جلد کتاب چاپ سنگی و .... می باشد. اغلب این کتاب های چاپی مربوط به قبل از سال 1320 می باشد که از نمونه های ابتدایی چاپی است.

آدرس: خیابان امام خمینی تهران، خیابان ملل متحد یا باغ ملی و روبه روی وزارت خارجه

 

موزه رضا عباسی از موزه های تهران

 

 موزه های تهران, لیست موزه های تهران, آدرس موزه های تهران

موزه ی رضا عباسی محل نگهداری آثار خوشنویسی در بین موزه های تهران است

 

رضا عباسی نقاش معروف عهد صفوی می باشد. موزه رضا عباسی نیز برگرفته از نام این هنرمند است. این موزه محل نمایش و نگهداری آثار نفیس متعلق به دوره های مختلف تاریخی از زمان هزاره دوم پیش از میلاد تا اواخر دوره قاجار می باشد.

موزه رضا عباسی دارای بخش های مختلفی است که شامل تالار دوره پیش از اسلام، تالار هنرهای اسلامی و تالار نگارگری و خوشنویسی است.

آدرس: خیابان شریعتی، نرسیده به پل سید خندان، روبه روی دانشکده برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

 

موزه آبگینه و سفالینه از موزه های تهران

 

باغ موزه های تهران, نام موزه های تهران, آشنایی با موزه های تهران

موزه ی آبگینه تنها موزه شیشه و سفال از میان موزه های تهران است

 

موزه آبگینه و سفالینه های تهران تنها موزه تخصصی شیشه و سفال در ایران است. این موزه محل نگهداری و نمایش آثار سفالی و شیشه ای است و در ساختمانی متعلق به دوره قاجار به نام مجموعه قوام قرار دارد.

 

ساختمان این موزه در ابتدا محل زندگی قوام سید خندان وزیر احمدشاه قاجار بوده است. این ساختمان بعد ها در سال 1332 به مدت هفت سال در اختیار سفارت مصر بود و در سال های بعد نیز سفارت افغانستان در آن دایر بود و سپس در اختیار بانک بازرگانی ایران قرار داشت. در نهایت این ساختمان از بانک بازرگانی خریداری شد و تبدیل به موزه سفال و شیشه شد.

 

این ساختمان توسط یک معمار اتریشی به نام هانس هولاین برای تغییر کاربری و تبدیل به موزه طراحی شد. او برای طراحی ساختمان موزه از ویژگی های هنر معماری ایرانی قبل و بعد اسلام بهره گرفت و طرح موزه را با هماهنگی با اشیای شیشه ای و سفالی که در آن نگهداری می شود اجرا کرد.

 

این موزه دارای شش تالار است که در آن اشیای شیشه ای و سفالی مربوط به قبل و بعد از اسلام  به نمایش گذاشته شده است.

این تالار ها شامل تالار های سمعی و بصری، مینا، بلور، صدف، زرین فام و لاجورد می باشد.

آدرس: خیابان امام خمینی، خیابان سی تیر یا قوام سید خندان سابق، نرسیده به خیابان جمهوری

 

موزه جهان نما از موزه های تهران

موزه جهان نما یکی از بهترین موزه های تهران است. این موزه در سال 1355 ساخته شد. در این موزه آثار و اشیای هنری نگهداری می شود که بسیاری از آن ها اهدایی و یا خریداری شده اند.

آثار نگهداری شده در این موزه شامل آثار هنری پیش از تاریخ و آثار هنر های تجسمی ایران و جهان است. این آثار متعلق به لرستان و ایلام باستان، تمدن های باستانی کلمبیایی، هنر های سرخ پوستان آمریکای شمالی و سفالینه های املش می باشد.

 

در این موزه همچنین آثار هنری با ارزش از نقاشان و هنرمندان معاصر ایران و جهان نیز نگهداری می شود که شامل آثار مربوط به سهراب سپهری، ناصر اویسی، فرامرز پیلارام، جعفر روح بخش، پرویز کلانتری، بهمن محصص، سیراک ملکونیان، ژازه طباطبایی، مش اسماعیل و پرویز تناولی می باشد.

آثار متعلق به هنرمندان خارجی نیز شامل ژرژ براک، پل گوگن، پل کله، پابلو پیکاسو، کامیل پیسارو، پیر آگوست رنوار، دیگو جاکومتی، فرنان لژه و مارک شاگال می باشد.

آدرس: میدان نیاوران، ضلع غربی کاخ صاحب قرانیه

 

موزه خودروهای کلاسیک از موزه های تهران

 

لیست موزه های تهران, آدرس موزه های تهران, بهترین موزه های تهران

موزه خودروی تهران در سال 82 تأسیس شد

 

موزه خودرو تهران اولین و بزرگترین موزه خودرو در ایران است. این موزه در سال 1382 افتتاح شد.

در این موزه 45 خودروی کلاسیک و دو کالسکه نگهداری می شود. برند خودرو های موجود در این موزه شامل آلفا رومئو، فراری، لامبورگینی، کرایسلر، رولزرویس، کادیلاک، جگوار، بنتلی و بنز می باشد. نسل جدید این خودرو ها در ایران یافت نمی شود.

آدرس: میدان آزادی، جاده مخصوص کرج، بین کیلومتر ۱۰ و ۱۱ ، نبش خیابان ۲۵، جنب فروشگاه سپه

 

گرداوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X قیمت تورهای شهر وان ترکیه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023