9 مقصد متفاوت برای سفر تابستانی +عکستابستان همواره برای ایرانیان بهترین زمان سفر بوده است. تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و البته برخی مشاغل در این فصل و گرمای هوا دلایل مناسبی برای سفر بوده‌است.

از قدیم گرمای تابستان بیشتر مردم را به سمت مناطق خوش آب و هوا و خنك كوچ می‌داد تا مسافران فراری از گرما از هوای مطبوع آن مناطق لذت ببرند، بنابراین از آنجا كه همیشه درجه حرارت و سرما و گرما، نقشی سازنده در انتخاب مقاصد سفر داشته و دارد، تصمیم گرفتیم مقاصد گردشگری اطراف جهان را با توجه به درجه حرارت آنها در فصل سفر یا همان تابستان برایتان معرفی كنیم.

حالا اگر به اندازه كافی از حرارت تابستانی خاورمیانه بی‌حال و بی‌رمق شده‌اید یا از سرمای زمستانی منطقه زندگی خودتان كلافه شده‌اید، می‌توانید یكی از مناطق مناسب را كه تا به حال ندیده‌اید با توجه به درجه حرارت آن مكان انتخاب كنید و برای فصل تابستان در تدارك سفر به آنجا باشید.

لاس ‌لناس- آرژانتین

میانگین درجه حرارت در ماه جولای (تیر و مرداد): هشت درجه سانتی‌گراد

 

سفر تابستانی,سفرهای تابستانی,گردشگری

این شهر از اواخر خرداد تا اوایل آبان، پذیرای هزاران اسكی‌باز از سراسر جهان است. آسمان آبی و كم‌ابر این شهر و دیار باعث شده علاقه‌مندان به ورزش اسكی از بهترین شرایط موجود برای این ورزش استفاده ‌كنند.

نكته اصلی این است كه بیشتر گردشگران از طریق پروازهای هفتگی از شهر بوئنوس آیرس به این منطقه می‌آیند، نه با اتومبیل؛ بنابراین در این شهر خبری از آلودگی صوتی و ترافیك نیست.

با توجه به سكوت منطقه و البته به دور از هرگونه هیاهوی شهری، تعطیلات بسیار خوبی برای گردشگران و كسانی كه از شلوغی فرار كرده‌اند، در طول اقامتشان فراهم شده است.

نكته جالب توجه در این منطقه و پیست اسكی آن، این است كه برای تمامی رده‌های سنی امكانات ورزشی فراهم شده و از مبتدی‌ها تا حرفه‌ای‌ها می‌توانند بدون مزاحمت برای دیگران از این مكان استفاده كنند. بهترین مكان برای اقامت در این شهر هتل piscis hotel است.

این هتل پنج ستاره با 90 اتاق و استخر اختصاصی و مدرسه اسكی باعث شده بسیاری از مسافران آن را برای اقامت خود در این فصل و برای ورزش‌های زمستانی انتخاب كنند.

ولینگتون ـ نیوزیلند

متوسط درجه حرارت در ماه جولای (تیر و مرداد)، هشت درجه سانتی‌گراد

 

سفر تابستانی,سفرهای تابستانی,گردشگری

این منطقه ساحلی و بنادر زیبای آن كه توسط تپه‌های پوشیده‌شده از گیاه احاطه شده‌است، بهترین فرصت را برای تعطیلات خوب تابستانی هر گردشگری فراهم می‌كند بنابراین هرگز لذت قدم‌زدن در هوای پاك و مناظر طبیعی آن قابل وصف نیست، بلكه مانند رویایی است كه برای شما به واقعیت تبدیل خواهد شد.

ورزش‌های هیجان‌انگیز و ماجراجویی‌های ورزشی همچون قایق‌سواری یا شام‌خوردن در یك رستوران شناور می‌تواند روح هر انسانی را دوباره از نو بسازد و آرامش را برایش به ارمغان آورد.

در این منطقه رستوران‌های بسیاری با تنوع غذایی زیاد وجود دارد و جای تعجب نیست كه هر طعمی را كه مایل باشید بتوانید مز‌مزه كنید و طعم واقعی غذای محلی آن منطقه را بچشید.

شاید بتوان گفت كه نیویورك دوم جهان در این منطقه بنا شده، چرا كه متناسب با هر قوم و كشوری می‌توانید در این شهر رستوران پیدا كنید و طعم غذای آن كشور را با همان مزه اصلی بچشید. می‌توان برای داشتن تعطیلاتی خوب به هتل inter continental بروید و در آنجا اقامت كنید.

این اقامتگاه با اتاق‌های بسیار مجلل و سالن‌های بسیار مجهز ورزشی اختصاصی همراه دیگر امكانات رفاهی، بهترین گزینه اقامتی شما در نیوزیلند است.

ریكیاویك ـ ایسلند

متوسط درجه حرارت در جولای (تیر و مرداد): 10 درجه سانتی‌گراد

 

سفر 

تابستانی,سفرهای تابستانی,گردشگری

اقامت در این شهر ممكن است سختی‌های خاص خود را داشته باشد، اما با توجه به خلاقیت و كوشش ساكنان منطقه، این شهر به یكی از مراكز گردشگری ایسلند تبدیل شده و به همین دلیل امكانات خوبی را برای گردشگران شهرشان مهیا كرده‌اند.

‌ریكیاویك به یكی از فریبنده‌ترین مكان‌های كره خاكی ما تبدیل شده كه در این فصل از سال درست مانند یك نمایشگاه هنری اما طبیعی توجه هر بازدیدكننده‌ای را به خود جلب می‌كند.

بهترین اقامتگاه این شهر، هتل 101(hotel101) است.‌

یقین داشته باشید كه بازدید از بازار محلی ماهی‌فروشی با همه بوها و مناظر جالب خود نقطه جالب توجهی در طول سفر شماست.

اما هرگز این سفر را محدود به شهر یا اطراف مراكز خرید نكنید، چون فرصتی بسیار استثنایی را از دست داده‌اید، مناظر و چشم‌‌انداز monlike ایسلند را تجربه كنید و از خوردن غذای پخته ‌شده با گوشت گوزن یا ماهی‌های دودی لذت ببرید.

البته بهترین نقطه سفر شما آبتنی‌كردن در حوضچه آب گرم طبیعی این منطقه خواهد بود درست زمانی كه هوای اطراف شما خنك است بنابراین به یاد داشته باشید به سلامتی خودتان توجه كنید كه سرما نخورید تا از ادامه تعطیلات رویایی خودتان در این شهر و دیار بهترین استفاده را داشته باشید.

كیپ تاون ـ آفریقای جنوبی

متوسط درجه حرارت در جولای (تیر و مرداد): 12 درجه سانتی‌گراد

 

سفر تابستانی,سفرهای تابستانی,گردشگری

كیپ تاون از ایام قدیم شهرت جهانی داشته، البته بیشتر به عنوان بندری تجاری، نه منطقه‌ای گردشگری اما امروزه ساحل و آبشارهای طبیعی این منطقه باعث شده از دید ویژه‌ای به این طبیعت نگاه كنند و با توجه به سرمایه‌گذاری‌های بسیار بزرگ در زمینه صنعت گردشگری در این بندر به عنوان یكی از مراكز گردشگری جهان تبدیل شده است.

این شهر با بیش از 400 مركز خرید توانسته نمونه كاملی از آداب و رسوم آفریقا را برای گردشگران نمایان سازد.

درجه حرارت مناسب، آب و هوایی بسیار تمیز و رویایی باعث شده كه هر سال تعداد بیشتری از گردشگران به این شهر آفریقایی سفر كنند.

اگر علاقه‌مند به مناظر منحصر به‌فرد طبیعت هستید و دوست دارید از فراز كوه‌های پوشیده از گیاهان به دریا و افق آن نگاه كنید، گزینه‌ای مناسب یعنی بندر كیپ تاون را پیش‌رو دارید.

برای لذت‌بردن از این صحنه زیبا می‌توانید با تله‌كابین به بالای كوه بروید و از آنجا به این منظره طبیعی و حیرت‌آور نگاه كنید.

بهترین مكان برای اقامت شما در این شهر، هتل «café grace» خواهد بود. این هتل در این منطقه بهترین جایی است كه می‌توان اقامت مناسبی در آن داشت و از بهترین غذاهای محلی و استخرهای خصوصی لذت برد.

استرالیا ـ سواحل طلایی

میانگین درجه حرارت در جولای (تیر و مرداد): 17 درجه سانتی‌گراد

 

سفر تابستانی,سفرهای تابستانی,گردشگری

این شهر یكی از منحصربه‌فرد‌ترین مناطق استرالیا است.

ساحل طلایی در بیش از 70 كیلومتر گسترده بهترین امكانات اقامتی و سیاحتی در آن فراهم شده و اگر با قایقی شخصی در این سواحل گردش ‌كنید، یافتن یك جای مناسب و بكر برای لنگر انداختن به هیچ عنوان سخت نخواهد بود.

بهترین مكان برای اقامت در این منطقه plazzo versace خواهد بود.

این مجموعه تفریحی و گردشگری با اتاق‌های مناسب و زیبای خود توانسته هرساله تعداد بسیار زیادی از گردشگران را به خود جلب كند و آنها را با خاطراتی رویایی روانه زادگاهشان كنند.

به یاد داشته باشید كه رسیدن به این نقطه زیبا از جهان با كشتی نیز امكان‌پذیر است و البته بهترین راه برای لذت‌بردن از زیبایی‌های منطقه انتخاب مسیر دریایی عنوان شده است.

هتل «پلازا ورساچه» خود امكانات رفاهی شما را در یك قایق خصوصی پنج ستاره در این سواحل فراهم می‌كند. البته نكته جالب برای مسلمانان جهان این است كه در این منطقه گردشگری و البته این هتل تمام خدمات طبق قوانین اسلام مهیاست و غذای حلال در دسترس گردشگران مسلمان است.

كپنهاگن ـ دانمارك

میانگین درجه حرارت در جولای (تیر و مرداد): 18 درجه سانتی‌گراد

 

سفر تابستانی,سفرهای تابستانی,گردشگری

كپنهاگن شهری بسیار مشهور در منطقه اسكاندیناوی برای گردشگران جهان است و آرام‌ترین محیط برای گذراندن تعطیلاتی خانوادگی برای گردشگران معرفی شده است.

امنیت در این شهر در بالاترین سطح جهانی خود قرار گرفته و تمامی افراد توانایی تكلم به زبان انگلیسی را دارند. بهترین محل برای اقامت‌قلعه فریبنده یا damish coast است.

سواحل دانمارك یكی از بهترین مكان‌های توریستی برای گردشگران است به گونه‌ای كه سحرگاه مناظر فریبنده و زیبایی را خواهید دید.

هریك از اتاق‌ها با معماری باستانی و مسیر مارپیچ همراه با جنگل و مناظر فریبنده باعث می‌شود تا شما خود را در قرون وسطی حس كنید.

اما اگر قصد سفر به این منطقه اروپایی را دارید، بهترین مكان برای اقامت شما جزیره كپنهاگ هست. این هتل مجهزترین و مناسب‌ترین هتل پایتخت دانمارك برای شماست. این هتل كه روی یك جزیره ساخته شده، بهترین امكانات را برای شما و خانواده‌تان خواهد داشت.

اویان ـ فرانسه

میانگین درجه حرارت در جولای (تیر و مرداد): 21 درجه سانتی‌گراد

 

سفر 

تابستانی,سفرهای تابستانی,گردشگری

آب‌های معدنی و حوضچه‌های آب معدنی كه به عقیده برخی خواص درمانی نیز دارد، تنها دلیل مشهورشدن این شهر به عنوان یك منطقه گردشگری نیست، بلكه صدای آواز پرندگان كنار دریاچه ژنو(geneva) كه در سایه كوه چابلایس (chablais) و پوشیده از درختان سبز است مانند نگین درخشانی در انگشتر نظر شما را به خود جلب می‌كند.

در این فصل از سال شگفتی و زیبایی‌های این منطقه گردشگران و عكاسان بسیاری را از سراسر جهان به خود جلب می‌كند، اما وجود دریاچه باعث شده كه ورزش‌های آبی در سواحل زیبای این نگین درخشان میان كوه‌های سبز اطراف آن از رونق خوبی برخوردار باشد، ولی دوستداران ورزش‌های دیگری چون صخره‌نوردی و دوچرخه‌سواری كوهستان نیز بی‌نصیب نمانده‌اند از دیگر امكانات ورزشی این منطقه می‌توان از زیباترین زمین‌های گلف طبیعی برای دوستداران این ورزش نام برد.

بهترین منطقه اقامتی در این سرزمین رویایی، رویال هتل است تا سفری تضمین‌شده را به شما هدیه دهد.

مادیرا ـ پرتغال

میانگین درجه حرارت در ماه جولای (تیر و مرداد): 24 درجه سانتی‌گراد

 

سفر 

تابستانی,سفرهای تابستانی,گردشگری

مادیرا در كشور پرتغال كه از تعدادی جزیره آتشفشانی تشكیل شده، بهترین منطقه گرمسیری برای مسافرت‌های تابستانی شماست.

این جزیره‌های رویایی كه با مخمل سبزی از درختان پوشیده شده،‌ همیشه جاذبه خوبی برای علاقه‌مندان به دریا بوده و طبیعت زیبای آن با سواحلی رویایی و بكر، بهترین مكان برای گذراندن تعطیلات را برای گردشگران فراهم كرده است.

دامنه ناهموار كوه‌های این جزایر می‌تواند منطقه مناسبی برای سافاری یا ماشین‌های شاسی بلند باشد و هر سال توجه تعداد زیادی گردشگر را به خود جلب می‌كند، البته اگر علاقه‌مند به هیجان موتورسواری نیز هستید، هرگز از لذت موتورسواری روی این صخره‌ها در این سفر بی‌نصیب نخواهید بود، اما اگر علاقه‌مند آرامش هنگام شنا كردن هستید می‌توانید با دلفین‌های خاكستری در سواحل این جزایر تجربه شنا داشته باشید و داخل یك آكواریوم طبیعی همراه هزاران ماهی رنگارنگ شنا كنید.

رویایی‌ترین لحظه سفر تابستانی شما در این منطقه دیدن منظره غروب آفتاب این جزایر است كه شاید اینچنین صحنه‌هایی را تا آخر عمر هرگز دوباره نبینید.

صلاله ـ عمان

میانگین درجه حرارت در ماه جولای (تیر و مرداد): 26 درجه سانتی‌گراد

 

سفر تابستانی,سفرهای تابستانی,گردشگری

اما اگر از كشورهای سرد هنگام تابستان سفر خود را آغاز می‌كنید، پیشنهاد ما منطقه صلاله در حاشیه خلیج فارس به عنوان بهترین مكان برای استراحت و گذراندن تعطیلات در خاورمیانه است.

این منطقه برای افرادی که در جستجوی مكان‌های دوردست نیستند و علاقه‌ای به مسافرت‌های طولانی ندارند بهترین گزینه مسافرتی است.

این منطقه كه در سواحل اقیانوس هند واقع شده، درجه حراتی كاملا متفاوت و مناسب‌تری نسبت به مناطق همجوار خود دارد به همین دلیل گزینه‌ای بسیار مناسب برای صنعت گردشگری بوده و هست.

آب و هوای مطلوب و سرسبزی آن با توجه به باران‌های موسمی باعث شده كه منطقه صلاله از جنبه‌های متفاوت نظر گردشگران را به خود جلب كند، بهترین محل اقامت برای شما در منطقه می‌تواند هتل هیلتون با استخرهای بسیار مجلل و منظره دریا باشد.

اما اگر به این منطقه سفر كردید حتما از كاخ بسیار زیبای سلطان قابوس دیدن و به شگفتی‌های این سازه تاریخی كاملا توجه كنید.

به هر حال اگر قصد سفر دارید بهترین‌ها را در ماه‌های تیر و مرداد از نظر درجه حرارت و امكانات به شما معرفی كردیم، بنابراین می‌توانید با توجه به اطلاعات این متن برنامه‌ریزی خود را برای یك سفر به یاد ماندنی آغاز كنید.

 

منبع: jamejamonline.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------