چگونه هزینه‌های سفر نوروزی را کم کنیم؟کاهش هزینه های سفرهای نوروزی,هزینه‌های سفر نوروزی

کاهش هزینه های سفرهای نوروزی

 

سفرکردن در نوروز انتخاب بسیاری از افراد برای استفاده از تعطیلات است. یکی از پررنگ‌ترین دغدغه‌ها درباره این تصمیم، هزینه‌ها است. اگر راهکارهای برای مدیریت هزینه‌ها و مخارج سفر بلد باشید، گشت‌وگذار در نوروز برایتان مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی پیش خواهد رفت. چه راه‌کارهایی؟ برایتان می‌گوییم.

 

۱.  وسایل و خوراکی‌های لازم را همراه ببرید

اگر می‌خواهید سفرتان با هزینه‌های کمتری پیش برود، بهتر است که وسایل لازم و خوراکی‌های مناسب به‌همراه داشته باشید. یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین هزینه‌ها در طول سفر مربوط به غذا است.

 

مواد غذایی و خوراکی به‌همراه خود ببرید. کنسروها یا خوراکی‌هایی برای طول سفر انتخاب کنید که فاسد یا خراب نمی‌شوند و نبود یخچال در طول راه، روی کیفیتشان اثری نمی‌گذارد.

به‌جز خوراکی‌ها به همراه‌داشتن وسایل لازم در سفر هم دقت داشته باشید. اگر پیش از سفر، فهرستی از وسایل لازم تدارک ببینید و آنها را از منزل به‌همراه ببرید، هزینه‌های سفرتان کاهش چشمگیری پیدا می‌کند.

 

۲.  برنامه‌ریزی و برآورد مالی داشته باشید

پیش از اینکه سفرتان را شروع کنید، برآوردی از هزینه‌ها داشته باشید. با درنظرگرفتن مقصد سفرتان، ببینید که چه هزینه‌هایی پیش رویتان خواهد بود. تعداد همسفران، مقصد سفر و روش راهی‌شدن به‌سوی شهر موردنظر از جمله عواملی هستند که روی هزینه‌هایتان اثر می‌گذارند.

 

برای اینکه بتوانید کنترل و مدیریتی روی هزینه‌ها داشته باشید، بعد از برآورد تقریبی مخارج با برنامه‌ریزی بدانید که قرار است چطور و چگونه در طول سفر هزینه کنید. سعی داشته باشید که در طول سفر هم به برنامه‌ریزی مالی‌تان وفادار بمانید. در این صورت، با انبوهی از هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده روبه‌رو نخواهید شد.

 

۳.  با خودروی شخصی سفر کنید

تهیه بلیط هواپیما یا قطار و حتی اتوبوس می‌تواند هزینه بیشتری برایتان به همراه بیاورد. سفرکردن با خودروی شخصی راهی برای کم‌کردن این هزینه است. ضمن اینکه فرصت توقف در نقاط دلخواه جاده را هم برایتان فراهم می‌کند.

 

انتخاب این گزینه از میان توصیه‌ها برای همه مقدور نیست. بعضی از افراد خودروی شخصی ندارند یا امکان رانندگی در جاده برایشان نیست. اگر شما هم در این دسته قرار می‌گیرید، نگران نباشید چون در ادامه توصیه‌های جذابی برای اقتصادی‌شدن هزینه‌های حمل‌ونقل در سفرتان مطرح خواهیم کرد.

 

۴.  مسیر و مقصد سفرتان را ارزان انتخاب کنید

چنانچه هزینه‌ها یکی از دلمشغولی‌های بزرگتان برای سفرکردن است به مقصد هم نگاه ویژه‌ای داشته باشید. به‌سراغ برنامه‌ریزی برای سفر به شهری بروید که مخارج کمتری برایتان به‌همراه می‌آورد.

 

بعضی از شهرها به‌خاطر حضور گردشگران پرشمار و استقبال زیاد مسافران در روزهای تعطیلات، خدمات و امکاناتشان را با هزینه‌های بیشتری در اختیار مسافران قرار می‌دهند. دور سفر به این شهرها را دست‌کم در روزهای نوروز خط بکشید تا بعدتر در زمانی به آنجا بروید که هزینه‌هایشان متعادل‌تر می‌شود.

 

۵.  حساب مخارج از دستتان خارج نشود

هم پیش از سفر باید برآوردهای مالی داشته باشید و برنامه‌ریزی کنید و هم در طول آن. بهتر است که هریک از مخارجی که صرف می‌شود در دفترچه‌ای کاغذی یا تلفن همراهتان ثبت شود. با یادداشت هزینه‌ها، می‌توانید مدام از بودجه در دسترستان باخبر باشید.

 

این کار نمی‌گذارد که از محدوده تعیین‌شده برای خرید در سفر خارج شوید و در نتیجه، تصمیم‌های درستی برای خریدن چیزهای مختلف خواهید گرفت. از خرج‌کردن هزینه‌های آنی و هیجانی هم پرهیز کنید.

 

برای مثال، گاهی فکر می‌کنید که باید دل را به دریا بزنید و کمی خوش بگذرانید. ایرادی ندارد اما چنین تصمیمی شاید برنامه‌ریزی‌تان را مخدوش کند و پشیمانی به‌بار بیاورد. حساب مخارج را به‌دست بگیرید و در چارچوب برنامه‌ریزی مالی‌تان حرکت کنید.

 

۶.  در مقصد از حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید

اگر با خودروی شخصی به سفر نمی‌روید، بهتر است که در رسیدن به مقصد و تردد برای گشت‌وگذار از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. هزینه تاکسی‌ها معمولا بیشتر از وسایل نقلیه است.

 

از سوی دیگر، حتی اگر با خودروی شخصی هم به جایی سفر می‌کنید، امکان پارک‌کردن خودرو در محل اقامت و استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی برای کاهش هزینه‌ها وجود دارد. بعضی از شهرها مجهز به سیستم مترو هستند، استفاده از این وسیله می‌تواند سرعت جابه‌جایی‌ها را بیشتر و از هزینه‌هایتان هم کم کند.

 

در سفر به شهرهای مختلف می‌توانید از تاکسی‌های اینترنتی هم برای تردد کمک بگیرید. اگر به‌سراغ اپلیکیشن‌های نام‌آشنا و معتبر بروید، قیمت‌گذاری سفرهای درون‌شهری منصفانه و مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

 

در ضمن، پیش از اینکه هر سرویس برسد، قیمت سفر درون‌شهری به شما در اپلیکیشن اطلاع داده می‌شود. با چنین روندی می‌توانید درباره مقرون‌به‌صرفه‌بودن یا نبودن سفر تصمیم بگیرید.

 

۷.  در تهیه بلیط از تخفیف‌ها استفاده کنید

بلیط نوروزی سفر زمینی به همه شهرها موجود است. شما می‌توانید با اتوبوس به نقاط مختلف سفر کنید. سفر با اتوبوس هم روشی ارزان‌تر از سفر با وسایل نقلیه دیگر غیرشخصی مانند قطار و هواپیما است و هم امکان رفتن به مقاصد مختلفی را فراهم می‌کند.

 

برای اینکه هزینه‌ تهیه بلیطتان هم اقتصادی و کمتر شود، راهی وجود دارد. چه راهی؟ شما می‌توانید بلیت اتوبوس را از اپلیکیشن‌های معروف و به‌طور اینترنتی بخرید.

 

در این روش، کدهای تخفیف و برنامه‌های تخفیفاتی مختلفی وجود دارد که راه را برای کم‌کردن هزینه بلیط باز می‌گذارد. حواستان به استفاده از چنین پلتفرم‌هایی باشد. سفرکردن با اتوبوس هم فرصت تهیه بلیطی ارزان‌تر در اختیارتان می‌دهد و هم امکان سفری جاده‌ای در بهار زیبا را مهیا می‌کند.

 

سفرهای جاده‌ای در بهار شیرین و جذاب هستند. با اتوبوس که به دل جاده بزنید، نیازی هم به خسته‌شدن برای رانندگی وجود ندارد. دقت کنید که اگر این روش را برای سفر انتخاب می‌کنید، باید برای تهیه بلیط گوش‌به‌زنگ باشید.

 

حواستان به تهیه بلیط پیش از روزهای نزدیک به تعطیلات باشد. استقبال از بلیط اتوبوس نقاط مختلف در روزهای پایان سال بسیار زیاد است و اگر به‌موقع خرید نکنید، شاید بلیط مناسبی پیدا نکنید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X اجاره خودرو در دبی

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023