سفری متفاوت با دوستان: تجربه خرید گروهی بلیط قطار!خرید گروهی بلیط قطار , شرایط خرید بلیط گروهی قطار , بلیت گروهی قطار

بلیت گروهی قطار

 

تجربه‌ای شگفت‌انگیز با سفر گروهی قطار: بلیط خود را با دوستان خریداری کنید!

قطار یکی از وسایل نقلیه‌ای است که سفر به صورت گروهی با آن هم مقرون به صرفه و هم لذت بخش می‌باشد. به خاطر همین تعداد بی‌شماری از گردشگران و یا جمع‌های چندنفره برای سفر از قطار استفاده می‌کنند. در این مطلب از بیتوته می‌خواهیم شما را با نحوه خرید گروهی بلیط قطار آشنا کنیم.

سفرهای گروهی چه به صورت خانوادگی و چه به صورت دوستانه از جمله سفرهایی هستند که بسیار لذت بخش‌اند. اما یکی از نکات مهمی که سفرهای گروهی را خاطره انگیز می‌کند در کنار هم بودن تمام همسفرها است.

 

در هواپیما به خاطر اینکه فضای خصوصی چندانی ندارد و در ماشین به خاطر فضای کم و خستگی در جاده، امکان تفریح وجود ندارد. اما بهترین گزینه برای سفر های گروهی تهیه بلیط قطار است. قطار هم از امنیت خوبی برخوردار است و هم فضای مناسبی برای نشستن و استراحت دارد.

 

رزرو کوپه های 4 نفره و 6 نفره قطار، فضایی خصوصی برای گپ و گفت و گو برای همسفران فراهم می‌کند. همچنین در طول مسیر مسافران می توانند به راحتی استراحت کنند. اگر بیش از 6 نفر هستید می‌توانید چند کوپه رزرو کنید و سفر لذت بخشی را در کنار هم تجربه نمایید. 

 

منظور از سفر گروهی چیست؟

سفر گروهی شامل مسافرانی است که تعداد آنها در یک قطار از 3 کوپه بیشتر باشد. سفرهای گروهی فقط شامل سفرهای خانوادگی و دوستانه نمی‌شوند. بعضی مواقع سفرهای تیم‌های ورزشی، هیئت‌های علمی، کارمندان یک شرکت و... را شامل می‌شود.

 

چنین سفر های دسته جمعی با یک وسیله نقلیه که هم ایمن باشد و هم همه اعضا در کنار هم باشند بسیار لذت‌بخش خواهد بود از این رو قطار وسیله مناسبی برای این سفرهاست.

سازمان‌ها و ارگا‌ن‌های زیادی طرفدار رزرو بلیط قطار برای سفرگروهی خود هستند. در ادامه می‌خواهیم شما را با مراحل و چگونگی خرید بلیط گروهی قطار آشنا کنیم.

 

خرید گروهی بلیط قطار , شرایط خرید بلیط گروهی قطار ,نحوه خرید گروهی بلیط قطار

نحوه خرید گروهی بلیط قطار

 

چطور به صورت گروهی بلیط قطار بخریم؟

اولین گام برای تهیه بلیط قطار به صورت گروهی این است که گروه یک نفر را به عنوان نماینده انتخاب نماید تا آن فرد بتواند به نمایندگی از گروه، بلیط قطار را تهیه کند. نماینده و یا سرپرست گروه ابتدا باید مبدا، مقصد و تاریخ سفر را در یکی از سامانه‌های خرید اینترنتی بلیط ثبت نماید. بعد از این مرحله فهرستی از تمام قطارهای موجود در مسیر نمایش داده می‌شود و فرد نماینده باید با انتخاب یکی از قطارها شروع به رزرو بلیط نماید. 

 

مثلا اگر از میان فهرست، یک قطار 4 تخته را انتخاب کند فقط مجاز هستید تا 4 بلیط قطار در یک خرید رزرو کند. ولی اگر افراد گروه بیش از 4 نفر هستند مسلما انتخاب این قطار عاقلانه نیست. پس باید به دنبال رزرو بلیط از قطارهای 6 تخته موجود در شرکت‌های ریلی دیگر باشید. در این‌صورت شما یک کوپه را به صورت دربست در اختیار خواهید داشت و همه گروه می‌توانند در کنار هم و در یک کوپه مسافرت کنند. لذا به عنوان اولین ترفند باید با توجه به تعداد افراد گروه، قطار مناسب سفر خود را انتخاب کنید. 

 

سعی کنید اگر تعداد نفرات بیشتر هستند آنها را در کوپه های 6 نفره تقسیم‌بندی نمایید در این صورت خرید مناسب‌تر و مقرون به صرفه‌تری خواهید داشت. ولی برای رزرو چند کوپه چه ترفندی باید بکار ببرید؟ این کار بستگی به این دارد که می خواهید خرید بلیط را در یک مرحله انجام دهید و یا در چند مرحله.

 

به طور کلی رزرو بلیط قطار در سایت‌های فروش بلیط برای بیشتر از 6 نفر در یک مرحله امکان‌پذیر نیست و اگر شما نیاز به دو کوپه داشته باشید باید دو بار اقدام به رزرو نمایید. در این صورت ممکن است با یک مشکل مواجه شوید و آن این است که احتمالا کوپه‌ها به صورت متوالی رزرو نمی‌شوند.چون رزرو بلیط به صورت سیستمی انجام می گیرد و ممکن است سامانه یک کوپه را در یک واگن قطار و کوپه دیگر را در واگنی دیگر برای شما رزرو کند.

 

البته اگر بلیط سفر خود را در زمان شلوغی مسافرت‌ها مانند عید نوروز و یا اعیاد رزرو نکنید. ممکن است شانس بیشتری برای همجواری با سایر اعضای گروه داشته باشید. همچنین بهتر است برای خرید قطار در ساعات خلوت روز اقدام نمایید. مثلا در ساعت 4 صبح شانس بیشتری برای رزرو دو کوپه متوالی در یک واگن خواهید داشت. 

 

البته راه دیگری هم برای همجواری کوپه‌ها وجود دارد و آن این است که با شرکت ریلی تماس بگیرید و شرایط خود را توضیح دهید و از آنها بخواهید تا رزرو بلیط را برای شما انجام دهند.

 

خرید گروهی بلیط قطار , شرایط خرید بلیط گروهی قطار , ثبت بلیط گروهی قطار

ثبت بلیط گروهی قطار

 

شرایط خرید بلیط گروهی قطار

• خرید بلیط گروهی قطار، برای گروه‌های با تعداد اعضای بالای 18 نفر صادر می‌شود.

 

• برای خرید بلیط گروهی قطار، سرپرست گروه باید حداقل 14 روز مانده به تاریخ حرکت قطار موردنظر خود، به سامانه دریافت بلیط گروهی شرکت ریلی مراجعه نماید و با ثبت درخواست در مسیر موردنظر، تمامی بلیط‌ها را به صورت یک‌جا و در صندلی‌های کنار هم خریداری نماید. و یا به دفاتر شرکت ریلی مراجعه نماید تا آنها اقدام به رزرو کوپه‌های متوالی برای اعضای گروه نمایند.

 

خرید گروهی بلیط قطار , شرایط خرید بلیط گروهی قطار , سفر گروهی لذت بخش با قطار

سفر گروهی لذت بخش با قطار

 

مدارکی که برای خرید گروهی بلیط مورد نیاز است

در هنگام خرید بلیط گروهی قطار، ثبت اطلاعات شخصی از قبیل نام و نام‌خانوادگی، کدملی و تاریخ تولد تمام اعضای گروه در سامانه الزامی است. دقت کنید که این اطلاعات را بر طبق کارت شناسایی افراد دقیق و صحیح وارد کنید.

 

همچنین وارد کرد یک شماره تلفن همراه و یا ایمیل جزو ضروریات است زیرا پیامک‌های ارسالی از شرکت ریلی بر روی شماره موبایل ثبت شده از شما، ارسال می‌گردد. و در مرحله آخر نیاز به یک کارت بانکی دارید تا بتوانید مبلغ بلیط‌ها را پرداخت کنید و برای سفرتان بلیط قطار آنلاین تهیه کنید.

 

خرید گروهی بلیط قطار , شرایط خرید بلیط گروهی قطار , مدارک خرید گروهی بلیط

در سفرهای گروهی مدارک شناسایی همراه داشته باشید

 

مدارک شناسایی لازم جهت سوار شدن به قطار

در هنگام سوارشدن به قطار همه اعضای گروه حتما باید یک کارت شناسایی معتبر مانند کارت ملی همراه داشته باشند. با همراه داشتن مدارک کامل هنگام سفر با قطار، علاوه بر آرامش بیشتر، به مسئولین قطار در حفظ نظم و امنیت کمک خواهید کرد.

 

 برخی از شرکت‌های ریلی کشور مسافران را ملزم به چاپ و نگه داری بلیت در طول سفر می‌کنند اما در بعضی از شرکت‌ها با نشان دادن تصویر نهایی بلیط خریداری شده می‌توانید سوار قطار شوید. فقط فراموش نکنید بلیت چاپی و یا تصویر دیجیتالی بلیت را در طول سفر نزد خود نگه دارید، مخصوصا اگر بلیط شما دوطرفه باشد برای بازگشت نیاز به بلیط خواهید داشت. البته در طول سفر نیز ماموران قطار برای احراز هویت مسافران بلیت ها را چک می‌کنند، پس بلیط سفرتان را تا رسیدن به مقصد در دسترس نگه دارید.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------