هنگام پرواز چه غذاهایی بخوریم چه غذاهایی نخوریم؟ مسافرت رفتن،سفر با هواپیما

هنگام پرواز چه غذاهایی بخوریم چه غذاهایی نخوریم؟

 

وقتی که قبل از سوار شدن به هواپیما وقت خود را تلف می کنید، ممکن است وسوسه شوید که به رستوران فرودگاه سر بزنید، همبرگری خوشمزه سفارش دهید و عکس های آن را در اینستاگرام منتشر کنید. ولی می دانستید که چیزی که قبل و در حین پرواز با هواپیما می خورید می تواند احساسی بسیار بد در هنگام پرواز به شما بدهد؟

در اینجا غذاهایی که باعث می شود احساس بد (و خوب) در هنگام سفر با هواپیما پیدا کنید را معرفی می کنیم.

غذاها و نوشیدنی هایی که باید قبل از پرواز از آن ها اجتناب کرد:

1. غذاهای گازدار برای دل و روده تان خوب نیست
با قانونی طلایی شروع می کنیم، که اجتناب از خوردن هر چیزی است که باعث می شود از درون احساس باد دار بودن بکنید، به ویژه در پروازهای طولانی مدت. دلایل آن بسیار واضح است و به خاطر همین از جزئیات صرف نظر می کنیم، ولی به طور کلی بهتر است که از خوردن لوبیا و غذاهای گازدار خودداری کنید. غذاهای سرخ کرده پیش از پرواز هم خیلی مناسب نیستند. این غذاها فقط باعث می شود که احساس ناراحتی به شما دست بدهد، که مسلماً بهترین راه برای شروع سفر نیست. 

مسافرت رفتن،سفر با هواپیما

غذاهای گازدارهنگام پرواز برای دل و روده تان خوب نیست

 
2. سبزی های کلمی
سبزی های کلمی در واقع گروهی از سبزیجات است که شامل گل کلم، کلم بوک چوی، کلم بروکسل، کلم کالی و سایر انواع کلم می شود. این سبزیجات فوق العاده شامل کربوهیدرات ها و ویتامین های بسیاری هستند و به خاطر همین برای رژیم غذایی سالم عالی هستند، ولی در طول پرواز می توانند به شما احساس پر باد بودن دهند و در نتیجه باعث ناراحتی تان شوند. در موارد نادر دیده شده که این سیزیجات حتی در محیط های فشار بالا مثل هواپیما موجب سکته شده اند.

 مسافرت رفتن،سفر با هواپیما

هنگام پرواز سبزی های کلمی مصرف نکیند

 
3. اسنک های شور و تند
تا حالا دقت کرده اید که در فیلم ها وقتی مردم در حال پرواز با هواپیما هستند همیشه مشغول خوردن یک بسته بادام زمینی شور هستند؟ در واقع آن ها کار اشتباهی انجام می دهند، چون که اسنک های شور بهترین خوراکی برای خوردن در حین پرواز نیست. همانطور که حدس زدید، این به خاطر نمک بیش از اندازه است، که می تواند باعث تشنگی شما شود. در هنگام پروازهای طولانی مدت این می تواند به ضررتان تمام شود. سعی کنید از خوردن نمک زیاد در پرواز با هواپیما خودداری کنید.

مسافرت رفتن،سفر با هواپیما

هنگام پرواز مصرف اسنک های شور و تند می تواند به ضررتان تمام شود

   
4. کافئین زیاد
ما درک می کنیم که برای بسیاری از عاشقان سفر، حتی فکر پرواز کردن بدون کافئین هم می تواند زجرآور باشد. ولی متأسفانه، مصرف مقدار زیاد کافئین و قهوه قبل یا در حین سفر می تواند تأثیری دوگانه داشته باشد به طوری که هم احساس دهیدراته بودن کنید و هم نیاز داشته باشید که دفعات بیشتری به دستشویی بروید. قهوه همچنین می تواند چرخه خواب شما را هم بهم بریزد، که بعد از پروازی طولانی حس بدی به شما خواهد داد (البته جت لگ خودش به تنهایی معمولاً همین مشکل را برایتان به وجود می آورد، پس این مورد را نیاز نیست خیلی به کافئین نسبت دهیم).  

مسافرت رفتن،سفر با هواپیما

قهوه می تواند چرخه خواب شما را هنگام پرواز  بهم بریزد

 
5. خوراکی های شیرین
به طور کلی هیچ کس نباید مقدار زیادی شیرینی (و مقادیر زیادی کیک و دونات) بخورد، ولی خودداری از مصرف شیرینی در هنگام پرواز خیلی بیشتر هم باید رعایت شود. این موضوع به این خاطر است که سطح قند خونتان بالا خواهد رفت، و باعث می شود که احساس گرسنگی و کسل بودن به شما دست دهد.  

مسافرت رفتن،سفر با هواپیما

خودداری از مصرف شیرینی در هنگام پرواز خیلی بیشتر باید رعایت شود

 
 6. نوشیدنی های گازدار
اگر لوبیا باعث می شود که معده شما در هنگام پرواز پر باد شود، پس تصور کنید که چند بطری نوشیدنی گازدار چه بلایی سر دل و روده تان خواهد آورد. کافئین و قند الگوهای خواب شما نیز را بهم خواهند ریخت، و به همین خاطر خوابی که در طول پرواز نیاز دارید را از دست خواهید داد. از آبمیوه بدون گاز استفاده کنید، یا اگر حتماً بر حباب دار بودن نوشیدنی اصرار دارید، به سراغ آب گازدار یا سودا بروید.

مسافرت رفتن،سفر با هواپیما

نوشیدنی گازدار  هنگام پرواز سیستم گوارش شما را به هم میریزد

    
چه چیزی بهتر است قبل یا در حین پرواز بخورید:

حالا که نبایدها را با هم مرور کردیم، بد نیست نگاهی هم به بایدها داشته باشیم.

1. میوه
قرار نیست فقط لیستی از چیزهایی که نمی توانید در هنگام پرواز بخورید را به شما معرفی کنیم. خوردن میوه در هنگام پرواز بسیار خوب است، چرا که بدن شما را هیدراته می کند و ویتامین C دستگاه ایمنی شما را تقویت می کند. این کمک می کند که احتمال مریض شدن شما در هنگام پرواز کاهش پیدا کند، به ویژه اگر کس دیگر در داخل هواپیما مریض باشد. هندوانه غنی از آنتی اکسیدان و آب است، و می تواند جایگزینی ایده آل برای اسنک در داخل هواپیما باشد.

   مسافرت رفتن،سفر با هواپیما

خوردن میوه در هنگام پرواز بسیار خوب است

 
2. غذاهای دارای پروتئین زیاد
پروتئین ماده ای غذایی است که به شما این احساس را می دهد که برای مدت بیشتری سیر هستید. این باعث می شود که احتمال کمتری وجود داشته باشد که به سراغ اسنک های ناسالم یا شیرینی هایی که در فرودگاه خریدید بروید. اگر می خواهید سطوح پروتئین خود را بالا ببرید میوه های خشک شده، آجیل بدون نمک و مرغ گزینه هایی عالی هستند.

   مسافرت رفتن،سفر با هواپیما

هنگام پرواز غذاهای دارای پروتئین زیاد مصرف کنید

 
3. مقادیر زیاد آب
هوای در حال گردش مجدد زیادی در داخل کابین های هواپیما وجود دارد، و این به طور کلی مقدار رطوبت در هوا را کاهش می دهد. به همین دلیل است که در هنگام پرواز معمولاً بیشتر از حد معمول احساس تشنگی می کنید، پس بهتر است که قبل از پرواز بطری های آب زیادی را در فروشگاه های فرودگاه تهیه کنید. حتماً میزان هیدراته بودن خود را در طول سفر بالا نگه دارید، و نگران این نباشید که مجبور باشید مدام به دستشویی بروید. مطمئن باشید که ارزشش را دارد.        

مسافرت رفتن،سفر با هواپیما

 

منبع: bartarinha.ir

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------