معرفی رودخانه ماین؛ نماد شهر فرانکفورتزمان بازدید از رودخانه ماین فرانکفورت , رودخانه مِین, کشتی کروز در رودخانه ماین

عکس های رودخانه ماین فرانکفورت

 

رود ماین فرانکفورت: همه آنچه قبل از رفتن باید بدانید 

رودخانه ماین فرانکفورت یکی از دیدنی های جذاب کشور آلمان است که تبدیل به نماد شهر فرانکفورت شده است. در این مطلب از بیتوته شما را با این رودخانه آشنا می کنیم.

رودخانه ماین فرانکفورت یا رودخانه اصلی (River Main ) یا رودخانه مِین یکی از دیدنی های طبیعی کشور آلمان است که از شهر فرانکفورت می گذرد. فرانکفورت یکی از 5 شهر بزرگ آلمان است که از 5 قرن پیش به نام شهر آزاد فرانکفورت شناخته می شد ، به زمان آلمانی فرانکفورت به معنی منطقه کم عمق رودخانه است بنابراین فرانکفورت نامش را از رودخانه ماین گرفته است. 

 

همه زیبایی های طبیعی و آب و هوای فوق العاده شهر فرانکفورت مدیون رودخانه ماین است. بازدید از شهر فرانکفورت بدون بازدید از رودخانه ماین معنی ندارد. 

رودخانه ماین تبدیل به نماد شهر فرانکفورت شده است ، طول این رودخانه بیش از 524 کیلومتر است و از بسیاری از شهرهای آلمان عبور میکند و در نهایت به رودخانه راین می پیوند. 

 

رودخانه ماین فرانکفورت کجاست؟

رودخانه ماین یا رودخانه مِین با 572 کیلومتر طول ، طویل ترین رودخانه آلمان است که از بامبرگ تا ماینز جریان دارد و از ایالت های هسن ، بادن ، وورتمبرگ و بایرن عبور میکند و در نهایت به رودخانه راین می ریزد. علاوه بر فرانکفورت شهر مانتس ، شهر مهم دیگری است که در مسیر این رودخانه طویل قرار گرفته است. 

رودخانه ماین در مرکز شهر فرانکفورت قرار گرفته است و فضایی فوق العاده برای پیاده روی و طبیعیت گردی و استراحت در اختیار مردم شهر و گردشگران قرار داده است. 

 

جاذبه های گردشگری رودخانه ماین فرانکفورت

فضای پیاده روی و استراحت در دو طرف رودخانه در مرکز شهر فرانکفورت در نظر گرفته شده است که میتوانید از آنها لذت ببرید.

روی رودخانه ماین پل های وجود دارد که هر کدام تبدیل به اثری دیدنی شده اند و هر کدام ویژگیهای خاص و تاریخ پر فراز و نشیبی دارند. 

 

کشتی کروز در رودخانه ماین , رودخانه ماین فرانکفورت , رودخانه ماین فرانکفورت کجاست

پل عشاق روی رودخانه ماین فرانکفورت

 

پل عشاق رودخانه ماین : یکی از زیباترین و خاطره انگیز ترین پل های روی رودخانه ماین ، پل عشاق است. با وجودی که این پل تاریخی زیبایی خاصی در معماری دارد ولی دلیل معروف شدن آن چیز دیگری است. بر اساس رسمی که از قدیم بین مردم آلمان رواج داشته ، زوج های عاشق برای جاودانه ماندن عشقشان روی این پل می روند و با یکدیگر قفلی به دیوار پل نصب میکنند که نامشان روی آن قفل حک شده است و بعد از نصب ، کلید را در رودخانه ماین می اندازند تا این سمبل نمادین عشقشان را جاودانه حفظ کند. 

گردش روی پل عشاق و عکس گرفتن با قفل های نصب شده روی پل و خواندن حکاکی های روی آن ها یکی از تفریحات گردشگران آلمانی است. 

 

رودخانه مِین  , کشتی کروز در رودخانه ماین , رودخانه ماین فرانکفورت

پل ایزنر اشتیک در رودخانه ماین فرانکفورت

 

پل ایزنر اشتیک : این پل هم فضایی زیبا و خاطرانگیز برای سپری کردن یک روز زیبا در اختیار گردشگران می گذارد. 

 

رودخانه ماین فرانکفورت , عکس های رودخانه ماین فرانکفورت

تصاویر رودخانه ماین فرانکفورت

 

بهترین زمان بازدید از رودخانه ماین فرانکفورت

آب و هوای آلمان شباهت زیادی به آب و هوای ایران دارد و با توجه به علاقه تان به سردی یا گرمی هوا میتوانید به آلمان سفر کنید. از نظر آب و هوا بهار و اواخر تابستان و اوایل پاییز معتدل ترین هوا برای گردشگری در آلمان و بازدید از رودخانه ماین محسوب می شود. 

 

به دلیل زیبایی منظره تماشای غروب خورشید ، در هنگام غروب آفتاب ازدحام جمعیت روی پل های رودخانه به حداکثر می رسد بنابراین سعی کنید در سایر ساعات روز برای بازدید از رودخانه ماین و عکس گرفتن روی پل ها بروید. 

 

رودخانه ماین فرانکفورت کجاست , رود ماین فرانکفورت , جاذبه های گردشگری رودخانه ماین فرانکفورت

کشتی کروز در رودخانه ماین 

 

کشتی های کروز رودخانه ماین

اگر میخواهید منظره فرانکفورت و رودخاه ماین را از از زاویه ای دیگر ببینید میتوانید از کشتی های کروز که طول مسیر این رودخانه را طی میکنند استفاده کنید.

سفر با کشتی کروز روی رودخانه ماین بین 50 – 100 دقیقه طول می کشد شما میتوانید سفری مدرن را به سمت بالا و پایین رودخانه ماین با کشتی طی کنید و من لذت بردن از امکانات مدرن کشتی ها ،  از مناظر اطراف و سواحل زیبای فرانکفورت لذت ببرید .

 

رودخانه مِین, کشتی کروز در رودخانه ماین , رودخانه ماین فرانکفورت

رستوران های شناور روی رودخانه ماین فرانکفورت

 

رستوران ها و کافه های شناور رودخانه ماین

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری رودخانه ماین ، رستوران ها و کافه های شناور هستند ، شما میتوانید به جای سوار شدن روی کشتی های کروز ، یک وعده غذا در رستوران های شناور یا یک میان وعده در کافه های شناور میل نمایید و از مناظر اطراف رودخانه ماین لذت ببرید. 

 

رودخانه مِین  , کشتی کروز در رودخانه ماین , رودخانه ماین فرانکفورت

استراحت در کنار رودخانه ماین فرانکفورت

 

استراحت و پیاده روی و دوچرخه سواری اطراف رودخانه ماین

در حاشیه رودخانه ماین زمین های چمن مخصوص استراحت و پیک نیک در نظر گرفته شده است ، ضمن این که مسیرهای آسفالت مخصوص دوچرخه سواری ، پیاده روی و دویدن کنار رودخانه جذابیت خاص خودش را دارد. 

سواحل رودخانه ماین جزو زیباترین تفرجگاه های آلمان محسوب می شوند و افراد محلی اغلب زمان استراحتشان را در این منطقه می گذرانند.

 

رودخانه ماین , پل عشاق رودخانه ماین , زمان بازدید از رودخانه ماین فرانکفورت

تماشای غروب آفتاب در رودخانه ماین فرانکفورت

 

موزه های حاشیه رودخانه ماین

تعداد موزه هایی که در دو طرف رودخانه ماین فرانکفورت قرار گرفته اند بسیار زیاد است و با عبور از پل های این رودخانه میتوانید از تمام آنها بازدید نمایید.  

- موزه هنرهای کاربردی

- موزه ارتباطات

- موزه فیلم آئمان

- موزه گیرش

- موزه تاریخ

- موزه کودکان

- موزه یهودیان

- گالری شهرداری

- موزه بنیاد دکتر اشمیت

- موزه لیبیگ ها

 

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------