وسایل ضروری سفر برای زنان و دخترانوسایل سفر برای دختر, وسایل مورد نیاز سفر دختر, وسایل مورد نیاز سفر دختر نوجوان

وسایل سفر برای دختر

 

وسایل مورد نیاز سفر دختر

شاید برای شما دختران جوان هم پیش می‌آید که چنانچه قرار باشد به سفر برویم، چه لوازمی باید همراهمان ببریم؟ البته دانستن لیست لوازم موردنیاز سفر، تنها دغدغه‌ی دختران نیست، ولی چون جزئیات وسایل مورد نیاز دختران و خانم‌ها در سفر قدری بیشتر است، به‌نظر می‌رسد اهمیت موضوع نیز بیشتر باشد. با بیتوته همراه شوید تا شما را با لیست وسایل موردنیاز برای سفر دخترانه آشنا کنیم.

چه نوع سفری در پیش روی خود دارید؟

شما به عنوان یک خانم باید بدانید که چه نوع سفری را در پیش روی خود دارید تا بتوانید تجهیزات سفر را آماده کنید.

 

انواع سفرها:

سفرهای دوستانه

همان‌ گونه که از نام این نوع سفر پیداست، جمع‌‌های دوستانه جزء جدایی نشدنی از این سفر به حساب می آید.

 

سفرهای خانوادگی

سفرهای خانوادگی همراه با اقوام، یکی از دوست داشتنی ترین نوع سفر است که در کشورمان بسیار این سفر ها انجام می گیرد.

 

سفرهای تنهایی

بعضی وقتها پیش می‌آید که شخص به تنهایی احتیاج پیدا کند. در آن زمان تنها سفر کردن یک از چیزهایی است که خستگی را از تن به در می آورد و ذهن و جسم را رفرش می‌ کند.

 

وسایل سفر برای دختر, وسایل مورد نیاز سفر دختر,لیست وسایل مورد نیاز سفر دخترانه

وسایل مورد نیاز سفر دختر

 

سفرهای کاری

این مدل از سفر رفتن نیز از نامش پیداست که برای انجام کار به وجود می‌آید و اغلب از سمت کارفرمایان یک شرکت برنامه‌ریزی می‌شود. لیست وسایل سفر خانم ها در این نوع سفر خیلی مهم است.

 

سفرهای جاده‌ای 

در سفرهای جاده‌ای فقط داشتن یک خودرو و در نهایت یک اقامتگاهی که بتوان شب را در آن به سر برد کافی است.

 

سفرهای ماجراجویانه

سفرهای ماجراجویانه نوع تازه‌ای از سفر است که در سال‌های اخیر در میان افراد و به خصوص جوانان اهمیت خاصی دارد.

 

سفرهای زیارتی 

سفرهای زیارتی یکی از سفرهای متداولی است که در ایران بسیار وجود دارد و لیست وسایل ضروری سفر برای خانم ها در این سفر دارای اهمیت زیادی است.

 

سفرهای کوله‌گردی 

کوله‌گردی از دیگر انواع سفر است که شاید با نام دیگر آن یعنی بک‌پکری آشنا باشید. در این سبک از سفر به جای چمدان، از کوله‌پشتی استفاده می‌کنید و تا آنجایی که می‌توانید همه وسایل خود را در آن جای می‌دهید.

 

سفرهای آخرهفته

روزمرگی یکی از اصلی‌ترین علل به وجود آمدن این نوع از سفر به حساب می آید! در این مدل از سفر، که تور گردی نیز قسمتی از آن است، زمان آن بسیار مهم است.

 

وسایل سفر برای دختر, وسایل مورد نیاز سفر دختر,وسایل موردنیاز سفر دخترانه

لیست وسایل مورد نیاز سفر دخترانه

 

تهیه لیست، نخستین قدم برای سفر دخترانه 

لیست یک فهرست کامل از همه وسایلی است که در طی سفر استفاده می‌شود. با تهیه این لیست هیچ‌کدام از وسایل ضروری فراموش نمی‌شود و احتیاجی نیست که تا آخرین لحظه درگیر آماده کردن وسایل باشید.

 

چمدان متناسب 

نخستین چیزی که شما به عنوان یک خانم جوان برای سفرتان باید دقت داشته باشید، انتخاب چمدان و کیف متناسب شماست. از آن‌جا که خانم‌ها نسبت به آقایان، وسایل بیشتری برای سفرشان برمی‌دارند، باید چمدانی را انتخاب کنید تا جادار و در عین‌حال سبک باشد. چمدان شما باید باید به‌آسانی قابل‌حمل باشد، چرخ‌دار باشد و دسته قابل تنظیم نیز داشته باشد. کیف مناسب برای سفر باید طوری باشد که هم بتوانید مدارکتان را در آن قرار دهید و هم فضای کافی برای گوشی تلفن همراه و برخی اقلام بهداشتی‌ و آرایشی در اختیارتان قرار دهد.

 

وسایل سفر برای دختر, وسایل مورد نیاز سفر دختر,وسایل موردنیاز سفر دخترانه

وسایل موردنیاز سفر دخترانه

 

لباس

مهمترین سوالی که ذهن خانم ها را زمان بیرون رفتن درگیر می کند انتخاب لباس است و برای بیشتر شما جمله من چی بپوشم یا من لباس ندارم آشنا است. با وجود اینکه خانم ها امکان دارد لباس زیادی داشته باشند اما از نظر خودشان هیچ وقت لباس ندارند.

 

لباسی که باید برای سفر انتخاب کنید باید طوری باشد که ابتدا مناسب آب و هوای آن منطقه ای باشد که میخواهید به آنجا سفر کنید. مورد بعدی این است که باید لباس انتخابی شما به  گونه ای باشد که شما در آن بسیار راحت باشید. در اینجا شما را با لیست لباس های ضروری سفر خانم ها آشنا می کنیم.

 

لباس های خود را متناسب با فصل و نوع سفر انتخاب کنید.

- تی‌شرت، بلوز و شلوار خانگی

- مانتو

- پالتو (با درنظر گرفتن فصل)

- شال و روسری

- کفش مناسب

- کلاه‌ آفتابی یا کلاه و شال‌گردن

- لباس‌زیر

- شلوار مناسب بیرون

- جوراب

- دمپایی

- عینک آفتابی

 

وسایل سفر برای دختر, وسایل مورد نیاز سفر دختر, وسایل مسافرت دخترانه

وسایل سفر برای نوجوانان دختر

 

لوازم آرایشی بهداشتی

فرقی ندارد که سفر کاری است یا تفریحی، یکی از مهمترین لوازم مسافرتی دخترانه، لوازم آرایشی است. حوله، صابون، شامپو، مسواک و خمیردندان از لوازم مهم بهداشتی هستند که باید لیست سفر دخترانه وجود داشته باشند. پدهای بهداشتی دیگر وسیله ضروری برای خانم‌ها هستند.

 

لوازم آرایشی و بهداشتی از دیگر لوازم مهم برای هر سفر دخترانه که بهتر است در کیفی جدا قرار بگیرد.

 

چسب زخم، چند داروی مسکن یا داروهای مورد استفاده در صورت وجود، باند و بتادین در سفرهای تفریحی به خصوص سفر به جنگل یا کوهستان از دیگر لوازم مهم بهداشتی هستند. لوازم آرایشی شخصی، کرم، اسپری و عطر، شانه، دستمال مرطوب، ناخن‌گیر و… هم جزء لوازم مهم برای سفرهای دخترانه هستند.

 

وسایل سفر برای دختر, وسایل مورد نیاز سفر دختر, وسایل سفر برای نوجوانان دختر

 برای مسافرت چی ببریم دخترانه

 

خوراکی ها

برداشتن خوراکی بستگی به نوع سفر دارد. چنانچه با قطار یا خودروی شخصی سفر می‌کنید اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید که امکان دارد به علت ضعف نیاز به مصرف فوری ماده خوراکی داشته باشید می‌توانید چند شکلات یا بطری آب را در لیست خود داشته باشید. در  لیست خوراکی‌ها در طول مسیر نیز می‌توان انواع تنقلات، چای، میوه، شیرینی یا شکلات و… را یادداشت کرد. از بردن مواد اولیه‌ای مثل ماهی، مرغ و گوشت قرمز یخ‌نزده خودداری کنید.

 

اتو بخار دستی و اتو مو

یك وسیله خیلی موثر در سفر. همیشه شما در سفر با مشكل چروك لباس روبرو هستید و اتو در دسترس شما نیست. این وسیله كوچك و قابل حمل یكی از لوازم موثر می باشد كه مشكل شما را در برخورد با لباس ها برطرف می كند. کمتر خانومی پیدا می شود در سفر اتو موی خود را فراموش كند.

 

کیسه‌‌های‌ پلاستیکی یا زیپ کیپ 

همراه داشتن کیسه‌‌های پلاستیکی همیشه مورد استفاده است. می‌توانید از آن برای جدا کردن لباس‌های کثیف از لباس‌های تمیز، جداکردن کفش‌ها، جداکردن و بسته‌بندی تنقلات و موادخوراکی، جداکردن مواد و لوازم شوینده از دیگر وسایل و بسیاری موارد دیگر استفاده کنید.

 

وسایل الکترونیکی

در نهایت لوازمی که در لیست برای سفری دخترانه باید درنظر گرفته شود وسایل الکترونیکی هستند. موبایل امروزه جزئی جدانشدنی در همه سفرهاست که برای ارتباط، عکاسی، مسیریابی و… استفاده می‌شود. شارژر، پاوربانک، دوربین، هدفون یا هندزفری و چراغ‌قوه از وسایل مهم برای سفری دخترانه هستند. درصورت استفاده و لزوم می‌توانید لپ‌تاپ و شارژر آن را نیز به لیست خود بیفزایید.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------