همه چیز درباره چک اوت هتلبه تاخیر انداختن چک اوت هتل, قوانین چک اوت هتل, معنی چک اوت هتل

چک اوت هتل اصطلاحی است که هنگام تحویل دادن اتاق هتل استفاده می شود

 

چک اوت هتل را چطور به تاخیر بیندازیم؟

هنگام سفر و اقامت در هتل ممکن است بارها کلمات و اصطلاحات خاصی شنیده باشید و احتمالا با معنی برخی از آن ها آشنا نباشید. در این مقاله به یکی از این اصطلاحات یعنی چک اوت Check Out و چگونگی آن صحبت خواهیم کرد تا هرگونه ابهامی در مورد آن برایتان برطرف شود.

چک اوت هتل چیست؟

 

معنی چک اوت هتل, ساعت چک اوت هتل, چک اوت هتل

چک اوت هتل در اغلب اوقات ساعت 12 انجام میشود اما ممکن است این ساعت تغییر یابد

 

چک اوت یکی از اصطلاحات مربوط به هتل داری و به معنی تحویل دادن اتاق خود در هنگام تخلیه و خروج می باشد. در فرایند چک اوت، همراه با تحویل اتاق حساب را نیز تسویه کرده و طی مراحلی از هتل خارج می شویم.

فرایند چک اوت یا تخلیه هتل معمولا در ساعت 12 انجام می شود. اما در مواردی نیز ممکن است به طور استثنائی ساعت آن تغییر کند.

 

موضوع چک اوت برای هتل ها از این لحاظ حائز اهمیت است که طبق اصول و قوانین جاری در هتل ها، اتاق ها باید طوری رزرو شوند که مسافر در هنگام روز چک این Check in یا ورود نکند، زیرا این فرایند کاملا وابسته به چک اوت و خروج مسافر قبلی است که در اتاق مورد نظر سکونت داشته است.

 

گروه خدمه هتل باید به اندازه کافی فرصت داشته باشند تا اتاق تخلیه شده را برای ورود مسافر بعدی نظافت و آماده کنند.

از این رو زمان چک اوت بین ساعت های 11 الی 13 می باشد.

اما راه کار های دیگری نیز وجود دارد که می توان زمان چک اوت را به تاخیر انداخت که در مورد آن در قسمت های بعدی همین مقاله توضیح خواهیم داد.

 

محل چک اوت

 

فرایند چک اوت, تخلیه هتل, محل چک اوت

پذیرش یا در اصطلاح Reception محل چک اوت یا تحویل دادن اتاق شماست

 

توجه داشته باشید که در بسیاری از هتل ها ممکن است محل چک اوت را با استفاده از واژه هایی مانند Reception یا Reception Desk مشخص کنند. این قسمت از هتل که پذیرش نیز نام دارد معمولا در قسمت ورودی اصلی هتل تعبیه شده است.

 

هنگام چک اوت چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

 

ساعت چک اوت هتل, چک اوت هتل, check out هتل

توجه داشته باشید قبل از ورود به اتاق درباره چک اوت هتل و قوانین ان پرس و جو کنید

 

اگر چه چک اوت و تحویل دادن اتاق در هتل یک امر بسیار ساده ای است اما این فرایند شامل نکاتی است که در صورت رعایت نکردن آن ممکن است مشکلاتی بروز کند و مجبور به پرداخت هزینه های اضافی شوید.

قبل از تحویل دادن اتاق و در زمان تسویه کامل باید از صندوق دار یک رسید با جزئیات کامل دریافت کنید.

 

• ساعت خروج و تحویل اتاق را از روز قبل از کارکنان هتل جویا شوید.

هنگام جمع کردن وسایل خود، مطمئن شوید که وسیله ای را جا نگذاشته اید و داخل تمام کمد ها و کشو ها را چک کنید. سرویس بهداشتی را بررسی کنید زیرا امکان دارد وسایل آرایشی و بهداشتی و ادکلن و ... را در آنجا جا گذاشته باشید. حوله های حمام را نیز چک کنید که اگر لباس هایتان زیر حوله ها جا مانده را بردارید.

 

• قبل از خارج شدن از اتاق خود زیر تخت و روی پریز ها را چک کنید. تا در صورتی وسایل خود را زیر تخت گذاشته اید بردارید.

 

• قفسه های اتاق خود را کاملا چک کنید و اگر وسیله ای تزئینی را در آن قرار داده اید بردارید.

 

• قبل از اینکه در هتل مورد نظر اتاقی رزرو کنید، در مورد زمان و نحوه چک اوت از هتل جویا شوید. زیرا برخی از هتل ها برای چک اوت خارج از موقع مبلغی اضافه تر می گیرند.

 

• به موقع آماده شوید. ممکن است شما عادت به خواب سنگین داشته باشید در این صورت باید یک ساعت کوک کنید تا شما را به موقع از خواب بیدار کند و با فرصت کافی به جمع آوری وسایل بپردازید. همچنین می توانید یک روز قبل از چک اوت از پذیرش هتل بخواهید شما را با یک تماس تلفنی راس ساعت مورد نظر بیدار کند.

 

راههای به تاخیر انداختن چک اوت هتل

برای به تاخیر انداختن زمان چک اوت هتل ترفند هایی وجود دارد که می تواند موثر باشد.

 

درخواست ساعت اضافه از هتل

بسیاری از هتل ها ممکن است با دریافت مبلغی، زمان چک اوت هتل را تا ساعاتی به تاخیر اندازند. به عبارتی شما می توانید با پرداخت مبلغی اضافه زمان ماندن خود را در هتل تمدید کنید.

اما این روش همیشه کارساز نیست. به طور مثال زمانی که فصل پر سفر سال است هتل ها به خاطر شلوغی زیاد و رزرو شدن تمام اتاق ها از این کار خودداری می کنند. در این صورت هتل نیز نیاز به وقت کافی برای نظافت و آماده کردن اتاق برای مسافران بعدی دارد. از این رو امکان تمدید اقامت شما وجود نخواهد داشت.

 

استفاده از امکانات هتل

 

معنی چک اوت هتل, ساعت چک اوت هتل, چک اوت هتل

در برخی هتل ها که امکانات بیشتری وجود دارد می توانید زمان چک اوت را به تاخیر بیاندازید

 

رد برخی از هتل ها که مجهز به سالن ماساژ و اسپا ، بیلیارد و سالن بازی برای کودکان هستند می توانید با سپری کردن ساعت هایی از این امکانات زمان چک اوت هتل را به تاخیر اندازید.

همچنین می توانید برای صرف غذا از رستوران هتل استفاده کنید. در رستوران هتل امکان گذراندن وقت تا یک ساعت وجود دارد.

همچنین می توانید ساعتی را در لابی هتل سپری کنید. البته این موارد زمانی موثر است که شما تنها یک یا دو ساعت قصد تاخیر داشته باشید.

 

مشورت با پرسنل هتل

بهترین روش برای تاخیر در زمان چک اوت، مشورت با پرسنل هتل می باشد. مسئول پذیرش هتل می تواند راه های مناسبی را برای به تاخیر انداختن زمان چک اوت به شما معرفی کند. برخی از کارکنان هتل روش های بسیار جالبی برای این کار را پیشنهاد می کنند.

 

گردش قبل از چک اوت

 

به تاخیر انداختن چک اوت هتل, قوانین چک اوت هتل, معنی چک اوت هتل

یکی از ترفندهای به تاخیر انداختن چک اوت هتل گردش در بخش های مختلف هتل است

 

یکی دیگر از روش های به تاخیر انداختن زمان چک اوت و تخلیه هتل این است که شما قبل از ساعت 12 به گردش بروید. بعد از اینکه برای رفتن به گردش آماده شدید، چمدان های خود را به قسمت لابی هتل برده و از مسئول پذیرش بخواهید تا آنها را برای شما نگه دارد. بسیاری از هتل ها این امکان را در اختیار مشتریان خود می گذارند که از وسایل و چمدان ها آن ها برای مدتی نگهداری کنند.

 

بعد از اینکه چمدان های خود را به متصدی پذیرش هتل تحویل دادید، می توانید با خیال راحت به گردش رفته و از سفر خود لذت ببرید. سپس در زمان مناسب به هتل باز گشته و چمدان ها را تحویل گرفته و راهی مقصد خود شوید.

 

گردآوری : بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------