ایجاد فضایی مناسب با شخصیت خود در خانه 

روانشناسی دکوراسیون خانه, نکاتی برای دکوراسیون و چیدمان خانه

برای انتخاب مبلمان خانه باید به نیازهای شخصی خود توجه کنید

 

چگونه فضایی متناسب با شخصیت خود در خانه ایجاد کنیم؟

از روی خیلی چیزها می توان به شخصیت افراد پی برد. نحوه لباس پوشیدن، سرگرمی ها و حتی موسیقی مورد علاقه شما می تواند بیانگوی ویژگی های شخصیتی شما باشد. گذشته از تمام این ها از روی دکور و چیدمان خانه هر فرد هم می توان تا حدودی به ویژگی های شخصیتی آن ها پی برد چه یک واحد آپارتمان کوچک باشد چه یک خانه ویلایی بزرگ. فضای داخلی خانه می تواند انعکاسی از شخصیت شما باشد.

 

انتخاب مبلمان، عناصر دیزاین و وسایل دکوری نشان می دهد که این فضا مال شما و مناسب شخصیت شماست. و برای ایجاد چنین فضایی توصیه های زیر را در نظر بگیرید.

 

نور خانه را کنترل کنید

نوع و مقدار نور اتاق تاثیر زیادی در ظاهر فضا دارد. اگر تصمیم دارید در خانه تغییراتی ایجاد کنید ابتدا از نور شروع کنید. یعنی تجهیزات نوری مناسب را طوری نصب کنید که نور مناسبی را در فضا ایجاد کند. به علاوه باید نوری که از بیرون می آید را کنترل کنید. به عنوان مثال در انتخاب مدل و پارچه پرده دقت کنید. پرده های نازک و روشن نور بیشتری وارد فضای خانه می کند در حالی که پرده های سنگین هم مقدار نور را کنترل می کند و هم نوعی عایق به حساب می آید.

 

نکته: اگر در انتخاب نور دقت نکنید جزئیات دیگر خانه آنطور که انتظارش را داشتید به چشم نمی آید.

 

رنگ دلخواهتان را انتخاب کنید

یکی از مواردی که خیلی واضح و روشن شخصیت شما را نشان می دهد انتخاب رنگ هاست. رنگ ها می توانند متناسب با فضای داخلی خانه باشند. البته نه به این معنی که همه چیز در خانه به یک رنگ باشد. یکی از روش های به کار بردن رنگ مورد علاقه تان در خانه بدون این که به چشم ها آسیب بزند این است که آن را با رنگ های خنثی ترکیب کنید. به عنوان مثال اگر به رنگ آبی علاقه دارید آن را با وسایل سفید رنگ ترکیب کنید.

 

سرگرمی هایتان را ادغام کنید

اگر سرگرمی دلخواهتان بیانگر ویژگی های شخصیتی شماست چرا آن را با دکور خانه ادغام نکنید؟ با این کار به راحتی می توان از روی دکور منزلتان به شخصیت شما پی برد. اگر علاقه زیادی به کتاب دارید در نقطه مرکزی اتاق پذیرایی قفسه کتاب قرار دهید. اگر به موسیقی علاقه دارید دکور متناسب با ژانر مورد علاقه تان بچینید. اگر علاقه زیادی به فیلم دارید دکور خانه را با چند پوستر تکمیل کنید.

 

مبلمان مناسب انتخاب کنید

در رابطه با مبلمان خانه باید به نیازهای شخصی خود توجه کنید. اگر تنها زندگی می کنید و بعد از کار در خانه ترجیح می دهید تنها باشید و استراحت کنید ست کامل مبل و صندلی زیاد به کارتان نمی آید اما اگر فردی اجتماعی هستید که مهمان های زیادی را به خانه دعوت می کنید فقط یک کاناپه یا مبل راحتی برای خانه شما کافی نیست.

 

از عکس ها در دکور استفاده کنید

عکس های خودتان را در فضای خانه به کار ببرید. نیاز نیست همه جا از عکس هایتان استفاده کنید. اگر یکی از دیوارها کمی خالی است آن را با یکی از عکس های خودتان پر کنید.

 

خانه را طوری طراحی کنید که بتوانید با آن ارتباط برقرار کنید. بهترین راه این است که فضای داخلی خانه را شخصی سازی کنید. اگر توانایی این کار را ندارید از دیگران که در این زمینه تخصص دارند کمک بگیرید.

 

منبع : bedunim.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------