تازه های لباس ، کیف و کفش

مدل تیشرت لش مردانه

شیک ترین مدل های تیشرت لش مردانه

شیک ترین مدل های تیشرت لش مردانه انواع مدل تیشرت لش مردانه در این مقاله از بیتوته، با نمونه هایی از…

هماهنگی رنگ لباس با رنگ پوست: راهنمایی برای انتخاب کت و شلوار مردانهانتخاب کت و شلوار مردانه برای انواع رنگ پوست, نکاتی در مورد کت و شلوار مردانه

نکاتی در مورد کت و شلوار مردانه

 

پوشیدن کت و شلوار مناسب برای پوست شما: راهنمایی برای مردان 

انتخاب کت و شلوار زیبا و به‌روز و مهم‌تر از همه متناسب با رنگ پوست دغدغه خیلی از آقایان شیک‌پوش است. استفاده از لباس‌هایی که مناسب رنگ پوست شما باشد باعث می‌شود که ظاهر شما آراسته‌تر و جذاب‌تر به نظر برسد. در این مطلب از بیتوته سعی خواهیم کرد تا شما را در انتخاب یک کت و شلوار متناسب با رنگ پوستتان راهنمایی کنیم.

رنگ لباس متناسب با انواع پوست

در وهله اول باید بگوییم که رنگ لباسی که هر فرد انتخاب می‌کند کاملاً سلیقه‌ای است، اما اگر می‌خواهید لباس‌هایی انتخاب نمایید که با رنگ پوست، هیکل و اندام شما متناسب باشد باید قید برخی از رنگ‌ها را بزنید. البته اگر رنگ مورد علاقه شما در طیف رنگ‌های نامناسب پوست شما باشد می‌توانید آن را با سایر رنگ‌ها ترکیب نموده و به استایل خود اضافه کنید.

 

در قدم اول باید رنگ پوست خود را بشناسید. به‌طورکلی چهار نوع رنگ پوست داریم و  احتمالاً رنگ پوست شما یکی از آنها و یا نزدیک به یکی از این رنگ‌ها می‌باشد. اگر رنگ پوست شما بین دو رنگ اصلی باشد؛ یعنی شما می‌توانید از هر دو رنگ استفاده کنید.

 

1. رنگ لباس مناسب با پوست‌های روشن:  اگر رنگ پوست شما سفید می‌باشد. بهتر است روی رنگ‌های خاکی گرم، تن‌های هلو، قرمز، آبی روشن، سبز روشن بیشتر تمرکز کنید و از پوشیدن رنگ‌های سیاه و یا سفید یک دست بپرهیزید زیرا چهره شما را بی‌روح نشان می‌دهد.

 

انتخاب کت و شلوار مردانه برای انواع رنگ پوست, کت و شلوار مردانه مناسب با پوست روشن

کت و شلوار مردانه مناسب با پوست روشن

 

2. رنگ لباس مناسب با پوست روشن مایل به زرد: اگر پوست شما دارای رنگی روشن و متمایل به زردی است بهتر است از رنگ‌های آبی کم‌رنگ، صورتی کم‌رنگ، بنفش کم‌رنگ و رنگ‌های خنثی مثل خاکستری و بژ با تناژ روشن استفاده کنید. در مقابل از پوشیدن لباس‌های که دارای رنگ‌های اصلی  و جیغ هستند خودداری نمایید. این رنگ‌ها تناسبی با رنگ چهره شما ندارند. 

 

3. رنگ لباس مناسب با پوست سبزه (برنزه):  اگر رنگ پوست شما برنزه و تیره است، بهتر است از لباس‌هایی با رنگ‌های گرم استفاده کنید. رنگ‌هایی مثل زرشکی، قهوه‌ای پررنگ، قرمز، بنفش تیره و زرد از جمله رنگ‌هایی هستند که می‌توانند قیافه شما را زیبا و استایلتان را جذاب نمایند. در مقابل از پوشیدن لباس‌هایی با رنگ‌های محو و کم‌رنگ مانند آبی کم‌رنگ، صورتی کم‌رنگ، خاکستری کم‌رنگ و... خودداری کنید.

 

4. رنگ لباس مناسب با پوست تیره: اگر رنگ پوست شما تیره است از رنگ‌های تیره مناسب با تناژ پوستتان استفاده کنید. رنگ‌هایی مانند سیاه، قهوه‌ای تیره، آبی تیره، سبز تیره و...  بهترین گزینه برای شماست. همچنین ترکیب رنگ سفید با رنگ‌هایی که نامبرده ‌شده می‌تواند استایل شما را زیبا نماید. رنگ‌های محو و خاکی گزینه مناسبی برای شما نیستند.

 

انتخاب کت و شلوار مردانه برای انواع رنگ پوست, کت و شلوار مردانه مناسب پوست های تیره

کت و شلوار مردانه مناسب پوست های تیره

 

انتخاب کت و شلوار مناسب با رنگ پوست آقایان

بدترین اتفاق این است که کت و شلواری را که رنگ آن را دوست دارید بخرید اما به دلیل تطبیق‌ناپذیری آن با پوستتان نتوانید آن را بپوشید. در ادامه مقاله به ذکر اولویت رنگ‌های کت و شلوار می‌پردازیم و سپس تطابق آن را با رنگ و استایل‌های مختلف بررسی می‌کنیم.

 

کت و شلوار سرمه‌ای

یکی از پرکاربردترین رنگ‌های کت و شلوار رنگ سرمه‌ای است. تقریبا همه آقایان دوست دارند که یک دست کت و شلوار سرمه‌ای داشته باشند تا بتوانند آن را در موقعیت‌های رسمی استفاده کنند. این رنگ مناسب افرادی است که تمایز برایشان اولویت نیست. 

 

یکی از مزایای کت و شلوار سرمه‌ای این است که به دلیل ساده و صریح بودن رنگش، می‌توان آن را با هر المانی ترکیب نمود و استایلی جذاب ایجاد نمود. معمولا این رنگ کت و شلوار با تناژهای مختلف، مناسب افرادی با رنگ پوست سفید و سبزه است.

 

انتخاب کت و شلوار مردانه برای انواع رنگ پوست, کت و شلوار مردانه سرمه ای

کت و شلوار مردانه سرمه ای

 

کت و شلوار زغالی

کت و شلوار زغالی نیز جزو رنگ‌های پرطرفدار و پرکاربرد می‌باشد. دلیل محبوبیت این رنگ، تیره و خنثی بودن آن است. رنگ زغالی سن افراد را کمی بالاتر نشان می‌دهد لذا پسران جوانی که تمایل دارند استایلی مردانه داشته باشند بیشتر از این رنگ استفاده می‌کنند. 

 

ست کردن لباس با کت و شلوار زغالی بسیار آسان است و می‌توان این رنگ خنثی را با طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها پوشید. افرادی که پوست برنزه دارند و یا پوست سفید مایل به زردی دارند می‌توانند از کت و شلوار زغالی استفاده کنند. این رنگ کت و شلوار را می‌توان در مراسمات رسمی مانند عروسی، عزا، محل کار و... بپوشید.

 

انتخاب کت و شلوار مردانه برای انواع رنگ پوست, کت و شلوار مردانه زغالی

کت و شلوار مردانه زغالی

 

کت و شلوار طوسی روشن

کت و شلوار، رنگ طوسی کم‌رنگ برای فصل‌های تابستان، بهار و پاییز مناسب است. این رنگ جزو کت و شلوارهای رسمی نیست اما به شما استایلی کژوال می‌دهد. اگر انتخاب شما، کت و شلواری با رنگ طوسی روشن می‌باشد بهتر است پارچه آن طرح‌دار باشد. کت و شلوار طوسی و یا خاکستری روشن مناسب برای کسانی است که پوست روشن مایل به زردی دارند. 

 

انتخاب کت و شلوار مردانه برای انواع رنگ پوست, کت و شلوار مردانه طوسی روشن

کت و شلوار مردانه طوسی روشن

 

کت و شلوار مشکی

برخلاف تصور عامه، قابلیت تطبیق‌پذیری کت و شلوار مشکی نسبت به رنگ‌های سرمه‌ای و خاکستری کمتر است. کت و شلوار رنگ مشکی  مناسب برای افرادی است که دارای پوست سبزه و یا موهای تیره هستند. اگر کسی پوست سفید داشته باشد، استفاده از کت و شلوار مشکی چهره او را بی‌رنگ نشان می‌دهد

 

رنگ مشکی با تمام رنگ‌هایی که با آن ترکیب می‌شود کنتراست بالایی ایجاد می‌کند و همین موضوع از تطبیق‌پذیری آن می‌کاهد. کت و شلوار مشکی جزو لباس‌های خیلی رسمی است  و از آن می‌توان هم در عزا و هم در عروسی استفاده نمود.

 

انتخاب کت و شلوار مردانه برای انواع رنگ پوست, کت و شلوار مردانه مشکی

کت و شلوار مردانه مشکی

 

کت و شلوار قهوه‌ای تیره

کت و شلوار قهوه‌ای تیره مناسب برای افرادی است که دارای پوستی تیره هستند. البته افرادی با موهای بود که رنگ پوستشان گرم است نیز می‌توانند از این رنگ استفاده کنند. اگر می‌خواهید استایلتان کمی رنگ بگیرد از کت‌وشلوار قهوه‌ای استفاده کنید؛ اما این رنگ به هیچ وجه رنگ رسمی نیست و نیاید آن را در مراسم رسمی و جلسات کاری مهم بپوشید.

 

انتخاب کت و شلوار مردانه برای انواع رنگ پوست, کت و شلوار مردانه قهوه ای

کت و شلوار مردانه قهوه ای

 

کت و شلوار کرم / خاکی

رنگ کرم هم خانواده رنگ قهوه‌ای است. کسانی که همیشه کت و شلوار می‌پوشند این رنگ را بیشتر در تابستان و یا در جاهایی که آب و هوا گرم می‌باشد استفاده می‌کنند. رنگ خاکی مانند رنگ طوسی روشن به استایل شما را از یکنواختی خارج می‌کند. کت و شلوار خاکی و کرم مناسب کسانی است که رنگ پوستشان روشن است.

 

انتخاب کت و شلوار مردانه برای انواع رنگ پوست, کت و شلوار مردانه کرم

کت و شلوار مردانه کرم

 

کت و شلوار آبی کاربنی   

کت و شلوار آبی کاربنی هم خانواده رنگ سورمه‌ای است؛ اما رسمیت پایینی دارد و از آن می‌توانید در مراسم غیررسمی استفاده کنید. می‌توان این رنگ را در قالب کت و شلوار، و یا کت تک با شلوار غیر هم رنگ پوشید.

 

انتخاب کت و شلوار مردانه برای انواع رنگ پوست, کت و شلوار مردانه آبی کاربونی

کت و شلوار مردانه آبی کاربونی

 

کت و شلوار سفید

کت و شلوار سفید توجه همه را به سمت خود جلب خواهد کرد، پس آن را در مهمانی‌های غیررسمی و یا موقعیت‌هایی که واقعاً به توجه جمع نیاز دارید بپوشید. برخی از سلبریتی‌ها به عنوان نماد استایلی خود از این رنگ کت و شلوار استفاده می‌کنند. بهتر است افرادی که رنگ پوست آنها روشن است کت و شلوار رنگ سفید را انتخاب نمایند.

 

انتخاب کت و شلوار مردانه برای انواع رنگ پوست, کت و شلوار مردانه سفید

کت و شلوار مردانه سفید

 

گردآوری: بخش دنیای مد بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------