خرید انواع کیف زنانه و کاربردهای آن 

بهترین راه انتخاب یک کیف دانستن استفاده آن است

 

زمانی که به خرید کیف می رویم، اغلب در مورد انتخاب آن گیج می شویم. دلیل آن هم انواع مختلفی از اندازه ها و رنگ هاست که جلوی چشمانمان می بینیم. هرکدام از آن ها هم نام های مختلفی دارند که پس از پسندیدن، آن را نادیده می گیریم. بهترین راه انتخاب یک کیف دانستن استفاده آن است. در این مطلب در مورد انواع کیف‌ زنانه و نحوه استفاده از آن ها را خواهیم گفت.

 

کیف دوشی خرید

کیف دوشی، معروف به کیف Shopper، بزرگترین کیف کمد شما خواهد شد. این کیف دارای دو دسته نسبتاً بلند برای حمل روی شانه است و معمولاً دهانه ای بدون زیپ یا دکمه ‌دارد.

 

اندازه بزرگ این کیف و حمل راحت آن باعث شده برای قرار دادن اقلام کوچک و گذاشتن و برداشتن پول یا کارت هنگام خرید، راحت ترین گزینه باشد. همین اندازه و راحتی نیز دلیل استفاده این کیف ها در طرح ها و جنس های مختلف برای رفتن به استخر یا دریا می شود.

 

کیف دوشی، بزرگترین کیف کمد شما خواهد شد

 

کیف دستی

در تولید کیف های دستی، بیشتر از کیف های دوشی دقت به کاربرده می شود، تا هنگام حمل آن راحتی کاملی داشته باشید. به همین دلیل آن ها را Tote  -به معنای حمل- نامیدند. این کیف‌ها معمولاً کوچک تر از کیف های خرید هستند و ظرافت بیشتری در طراحی دارند. می توانند دهانه ای زیپ یا دکمه دار و یا باز داشته باشند. دسته این کیف ها کوتاه است و اغلب بند دوشی بلند و قابل اتصال و جدا کردن، برای استفاده راحت تر هم به همراه دارند.

 

اندازه متوسط و نسبتاً بزرگ آن ها باعث شده در موقعیت های بسیاری مورد استفاده قرار بگیرند. در بیشتر این کیف ها برای اقلام مورد نیاز روزمره بانوان جای کافی وجود دارد. از کیف پول، قاب عینک، موبایل، کیف لوازم آرایش گرفته تا تبلت‌. اما اغلب این کیف ها ظاهری رسمی داشته و قابل استفاده برای دیدارهای مهم و رسمی و یا ملاقات دوستانه عصرگاهی هستند.

 

کیف دستی، در موقعیت های بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند

 

کیف هلالی

کیف های معروف کراسان شکل، یک محفظه اصلی بزرگ دارند. این کیف های هلالی (Hobo) از چرم یا پارچه های نرم ساخته شده اند و به همین دلیل حالتی افتاده و خمیده دارند.

 

جدا از اندازه بزرگ این کیف ها، منعطف بودن آن ها باعث شده اقلام بسیاری به راحتی در آن جا داده شوند. در نتیجه برای حمل لوازم روزانه و یا در گردش و تفریح استفاده زیادی دارند.

 

کیف های معروف کراسان شکل، یک محفظه اصلی بزرگ دارند

 

کیف کتابی

کیف کتابی معمولاً شکل مستطیل و ضخامت های متنوع دارند. نداشتن هیچ دسته یا بندی باعث می شود آن را با همه انگشتان و کف دست بگیرید. به دلیل این نحوه در دست گرفتن کیف، آن ها کلاچ (Clutch) – به معنی محکم گرفتن – نامیده می شوند. امروزه کیف های کتابی در شکل های مختلفی مانند دایره، بیضی، مربع، مثلث و یا قلبی طراحی می شوند.

 

در این کیف های کوچک می توانید موبایل، کلید، کارت اعتباری، اسکناس و یا تعداد محدودی لوازم آرایش قرار دهید. مدل های سنگ دوزی یا گل دوزی شده این کیف ها و بعضی مدل های براق و درخشان، انتخاب مناسبی برای مهمانی های شبانه خواهند بود.

 

امروزه کیف های کتابی در شکل های مختلفی طراحی می شوند

 

کیف باگت

این کیف ها به دلیل شباهت ظاهری خود با نان باگت فرانسوی (Baguette) اینگونه نام گذاری شده اند. کیف باگت مستطیل شکل است که معمولاً طول بیشتر و عمق و ارتفاع کمتری دارد. این کیف ظاهری شبیه کیف های کتابی اما بند دار دارد، ولی حجم آن کمتر از کیف های دستی است.

 

سایز متوسط این کیف اغلب برای استفاده روزانه و اندازه بزرگ آن برای روزهای کاری مناسب خواهد بود. همچنین مدل های کوچک آن برای دیدارهای عصرانه ایده آل هستند.

 

سایز متوسط این کیف برای استفاده روزانه و اندازه بزرگ آن برای روزهای کاری مناسب است

 

کیف تک بند

کیف های تک بند اندازه ای کوچک و مشابه کیف های کتابی یا باگت دارند. با این تفاوت که بند دوشی بلند چرمی و یا زنجیری دارند. این کیف ها اغلب با دهانه تا شو و یا زیپ دار طراحی می شوند.

 

اندازه این کیف ها و بسته به طرح و جنس آن ها برای خرید، پیاده روی و یا در طول سفر، برای اقلام کوچک روزانه مناسب است. بنابراین استفاده معمول این کیف ها برای زمانی است که احتیاجی به برداشتن اقلام زیادی ندارید.

 

کیف های تک بند اندازه ای کوچک و مشابه کیف های کتابی یا باگت دارند

 

کیف کیسه ای

کیف های باکت (Bucket) به دلیل شباهت الگوی اولیه سطل مانند اینگونه نام گذاری شده اند. این کیف ها در واقع ظاهری استوانه ای دارند، که دهانه آن ها با بند جمع شده و به شکل کیسه های پول قدیمی درمی آید. بند بلند دوشی نیز حمل آن ها را راحت تر کرده است.

 

برندهای مختلف اندازه های کاملاً متفاوتی از این مدل کیف تولید کرده‌اند تا در موقعیت های زیادی قابل‌استفاده باشند. به‌ویژه اندازه‌های کوچک و متوسط آن‌ها که مشابه کیف های باگت و تک بند، استفاده روزمره دارند. همچنین مدل‌های بزرگتر آن که کاربردی مانند کیف ها دوشی خرید دارند. علاوه بر این در سفر یا مناطق شلوغ، شکل کیسه ای این کیف و همچنین امکان کنترل و قرار گرفتن در دستان شما، از دزدیدن آن پیشگیری می کند.

 

بند بلند دوشی کیف کیسه ای حمل آن ها را راحت تر کرده است

 

کیف پستچی

این کیف ها که کم شباهت با کیف های پیک سوارها و یا برخی از کیف های مدرسه قدیمی نیستند، کیف پستچی (Messenger) نامیده می شوند. کیف پستچی بند بلند دوشی دارد که به دو طرف کیف متصل است. دهانه تاشو این کیف که معمولاً با دو دکمه یا سگک بسته می‌شود، محتویات داخل کیف را از باران احتمالی محافظت می‌کند.

 

این کیف ها برای استفاده دانشجویان یا کارمندانی که با خود کتاب یا مدارک حمل می کنند، بسیار مناسب است. همچنین می توانید در آن لپ تاپ یا تبلت خود را قرار دهید. بند دوشی آن برای سنگین بودن کیف آماده است.

 

کیف پستچی بند بلند دوشی دارد که به دو طرف کیف متصل است

 

کوله پشتی

کیف هایی کوله (Backpack) برای استفاده راحت‌تر با دو بند روی یک یا هر دو شانه قرار می گیرند. سایزهای مختلف این کیف ها مقدار جادار بودن آن ها را مشخص می کند. به همین دلیل مدل های فانتزی و یا چرمی طراحی شده، صرفاً جنبه کیف دستی روزمره دارند.

 

از کوله ها اغلب برای حمل اقلام سنگین استفاده می شود. به همین دلیل بیشتر مورد توجه و استقبال دانش آموزان و ورزشکاران است. بسیاری اما برای حمل لپ‌تاپ و یا لوازم هنری و یا از هر تخصص دیگر از آن استفاده می‌کنند. مدل‌های کوچک، شیک و به روزتر این کوله ها نیز، سال هاست استایل متفاوتی ایجاد کرده‌اند.

 

از کوله ها اغلب برای حمل اقلام سنگین استفاده می شود

 

کیف ورزشی/سفری

کیف ورزشی/سفری (Duffel) در اصل در بلژیک با استفاده از پارچه های با کیفیت ساخته می شد. این کیف های بزرگ ظاهری استوانه دارند و امروزه از چرم یا پارچه های متنوعی ساخته می شوند.

 

این کیف ها برای حمل لباس و وسایل سنگین و پرحجم طراحی شده اند. به همین دلیل بیشترین کاربرد آن حمل لباس و تجهیزات ورزشی بوده و علاوه بر این، در سفر نیز قابل استفاده است.

 

کیف های ورزشی ظاهری استوانه دارند و امروزه از چرم یا پارچه های متنوعی ساخته می شوند

 

منبع : blog.bamilo.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------