اصول ست کردن لباس را یاد بگیریدست کردن لباس,اصول ست كردن رنگ لباس,ست كردن لباس زنانه

آشنایی با اصول ست كردن رنگ لباس

 

چگونه رنگ ها را در لباس های خود ست کنید + 8 نکته برای دانستن

یکی از اصول ست كردن لباس زنانه و مردانه و بچه گانه ست کردن بر اساس رنگ است. به همین دلیل باید هارمونی رنگ ها در لباس را بشناسید. در ادامه این مطلب بیتوته آموزش ست کردن لباس و شناخت رنگ ها را برای شما آورده ایم. این قوانین را می توانید برای انواع لباس زنانه، مردانه و بچه گانه به کار ببرید.

فرقی نمی کند که لباس های طراحی شده بپوشید. اگر رنگ های لباس شما به خوبی با هم جور در نمی آیند، ظاهری شیک به دست نمی آورید.

 

خوشبختانه، یادگیری نحوه ترکیب و تطبیق رنگ ها در کمد لباس شما آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید. در این راهنما، ما بهترین راه ها برای ست کردن رنگ هایتان را گردآوری کرده ایم.

آماده اید؟ بیایید به آن برسیم!

 

درک تئوری رنگ و چرخ رنگ

سفر شما به سمت شیک شدن با درک تئوری رنگ شروع می شود.

 

تئوری رنگ چیزی است که طراحان مد برای ترکیب، تطبیق و دستکاری رنگ ها استفاده می کنند. با استفاده از تئوری رنگ، آنها می توانند رنگ های جدید را از طریق سایه ها، تن ها، صداها و ته رنگ ها غیر اشباع کنند و رنگ های جدیدی ایجاد کنند، رنگی را روشن تر، کدرتر یا بی صدا کنند و برای دستیابی به جلوه ای خاص، ترکیبی از رنگ های گرم و سرد را آزمایش کنند.

 

در حالی که نیازی نیست در تئوری رنگ ها متخصص باشید، برخی از دانش اولیه در مورد چرخه رنگ بسیار مفید است.

 

تطبیق رنگ ها با استفاده از چرخ رنگ

چرخه رنگ توسط سه رنگ اصلی ساخته شده است: قرمز، زرد و آبی. می توانید هر دو رنگ اصلی را با هم ترکیب کنید تا رنگ های ثانویه ایجاد کنید: سبز، نارنجی و بنفش. در همین حال، ترکیب یک رنگ اصلی با یک رنگ ثانویه منجر به یک رنگ سوم می شود.

 

به غیر از ترکیب رنگ، طراحان همچنین از "دمای رنگ" استفاده می کنند که یک رنگ را از نظر میزان "گرم" یا "سرد" بودن آن توصیف می کند.

 

در نهایت، آنها از "رنگ های خنثی" مانند سایه های سیاه، سفید، کرم، عاجی و خاکستری استفاده می کنند. اینها رنگ هایی هستند که در یک چرخه رنگ معمولی نمی بینید زیرا فاقد رنگدانه هستند یا رنگدانه رنگی بسیار کمی دارند.

 

اصول تطبیق رنگ ها

قبل از اینکه به نکات و ترفندهایی برای تطبیق رنگ ها بپردازیم، چند اصل وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

 

رنگ های مشابه

رنگ هایی که در چرخه رنگ در کنار یکدیگر قرار دارند، رنگ های مشابه نامیده می شوند. آنها علیرغم اینکه بر اساس طول موج های مختلف نور هستند شبیه به هم تلقی می شوند.

 

یک پالت مشابه یک راه عالی برای معرفی رنگ های جدید به کمد لباس شما در حالی که ظاهری تمیز و ظریف دارد.

 

رنگ های مکمل

یکی دیگر از تئوری های رنگی که باید از آن استقبال کنید، رنگ های مکمل است. اینها رنگهایی هستند که در چرخه ی رنگ ها دقیقاً در مقابل یکدیگر قرار دارند، مانند قرمز و سبز، زرد و بنفش، یا آبی و نارنجی.

 

آنها ممکن است جسورانه به نظر برسند، اما این رنگ ها جفت های "عالی" را در هر لباسی می سازند و در لباس های بهار و تابستان بسیار محبوب هستند.

 

اگر به راحتی در لباس هایتان انتخاب جسورانه ایجاد می کنید، انتخاب رنگ های مکمل برای کمد لباس شما عالی هستند.

 

اموزش ست کردن لباس,ایده ست لباس,نحوه ست كردن لباس زنانه

استفاده از رنگ های مکمل برای مدل ست کردن لباس

 

رنگ های سه گانه

وقتی سه رنگ را انتخاب می کنید که در چرخه رنگ به یک اندازه فاصله دارند، یک طرح سه گانه دریافت می کنید. مانند یک طرح رنگ مکمل، هارمونی تریادیک نیز یک ترکیب رنگ بسیار متضاد است اما بسیار خیره کننده و شیک به نظر می رسد.

 

اصول ست كردن رنگ لباس,ست كردن لباس زنانه,اموزش ست کردن لباس

رنگ های سه گانه برای ست کردن لباس

 

نکاتی برای ست کردن رنگ ها در لباس شما

با داشتن دانش اولیه در مورد تئوری رنگ ها، اکنون زمان آن است که رنگ های مشابه را در لباس های خود آزمایش کنید. این نکات را بررسی کنید:

 

یک رنگ پاپ (جذاب و خیره کننده) اضافه کنید

یک راه آسان برای به دست آوردن یک لباس خیره کننده و جذاب، ترکیب یک رنگ روشن و یک رنگی که باعث جلب توجه شود، مناسب است. بنابراین، اگر دوست دارید یک ژاکت نئون یا یک پیراهن نارنجی روشن بپوشید، بقیه لباس های پایه خود (پیراهن، شلوار یا کفش) را در رنگ های خنثی نگه دارید.

 

به یاد داشته باشید که هنگام اضافه کردن پاپ زیاد دور نروید. کمی راه طولانی را طی می کند. همچنین، به بیش از دو مورد از لباس خود را به یک رنگ پاپ اضافه نکنید.

 

تعادل قطعات روشن با رنگ سفید

رنگ های روشن مانند زرد، نارنجی، صورتی و قرمز به زیبایی با سفید کار می کنند.

 

دلیل آن این است که رنگ سفید گرما و روشنایی این رنگ ها را متعادل می کند و ظاهری ظریف تر ایجاد می کند.

 

این ترکیب رنگی برای لوازم جانبی نیز کاربرد دارد. این بدان معنی است که شما می توانید یک لباس سفید را با اکسسوری ها و لوازم جانبی روشن تزیین و ست کنید.

 

هارمونی رنگ ها در لباس,آموزش ست كردن لباس دخترانه,مدل ست کردن لباس

آموزش نحوه ست كردن لباس زنانه

 

ظاهری تک رنگ داشته باشید

در حالی که ایجاد یک لباس تک رنگ ممکن است آسان به نظر برسد، اما درست کردن آن می تواند کمی مشکل باشد، به خصوص اگر پالت رنگ روشن تری را انتخاب کنید یا رنگ های خنثی را به کار ببرید.

 

بهترین راه برای ایجاد یک ظاهر تک رنگ شیک پوشیدن سایه های مختلف و رنگ های یک رنگ است.

 

به عنوان مثال، می توانید با یک بلوز زرد کم رنگ، سپس شلوار زرد خردلی و کفش زرد شروع کنید.

 

برای دستیابی به تعادل در هنگام ترکیب قطعات تلاش کنید. این یک قانون برای هر لباسی است، نه فقط برای لباس های تک رنگ. همچنین باید پالت رنگی را انتخاب کنید که روی پوست و رنگ موهای شما عالی به نظر برسد.

 

اگر در لباس های تک رنگ تازه کار هستید، می توانید با لباس های خنثی تیره مانند مشکی، سرمه ای، قهوه ای و خاکستری شروع کنید.

 

ایده ست لباس,نحوه ست كردن لباس زنانه,آموزش ست کردن لباس

استفاده از رنگ های تک رنگ ایده ست لباس می باشد

 

لباس های رنگی ثابت بپوشید

رنگ های یکدست شاید ساده ترین رنگ ها برای استایل باشند، که آنها را به یک طرح رنگی فوق العاده برای مردان و زنان تبدیل می کند.

 

بنابراین، اگر می خواهید کمد لباسی مینیمالیستی و کاربردی داشته باشید، روی لباس های باکیفیت در رنگ های ثابت سرمایه گذاری کنید. آنها همچنین راهی عالی برای ایجاد ظاهری حرفه ای و ظریف بدون ایجاد حواس پرتی هستند.

 

راه های مختلفی برای بیرون کشیدن لباس های شگفت انگیز با استفاده از قطعات جامد وجود دارد. یکی با چسبیدن به یک رنگ ثابت مانند بلوز سرمه ای و شلوار سرمه ای. این یک ظاهر تمیز است که شما را بلندتر و لاغرتر نشان می دهد.

 

روش دیگر، لباس تن به تن است که در آن شما رنگی متفاوت برای بالاتنه خود انتخاب می کنید، مانند شلوار سرمه ای و پیراهن آبی روشن. همچنین می توانید یک تاپ تک رنگ را با یک پایین خنثی مانند یک پیراهن شرابی و شلوار خاکستری ست کنید.

 

اکنون، بهترین راه برای افزودن درام یا جذابیت به مجموعه خود استفاده از لوازم جانبی با رنگ های کاملاً متفاوت است. شاید یک لباس آبی یکدست را با یک جفت گوشواره قرمز یا یک دستبند قرمز درشت ست کنید.

 

برای تعادل تلاش کنید

تطبیق رنگ ها می تواند پیچیده باشد زیرا گزینه های زیادی (سایه ها، رنگ ها و تن ها) برای انتخاب دارید. به عنوان مثال، قرمز می تواند در رنگ های بسیار روشن مانند پاستل یا بسیار روشن و زنده باشد.

 

کلید متعادل کردن رنگ ها این است که در هر دو جهت زیاده روی نکنید.

 

گفته می شود، اگر می خواهید یک لباس روشن بپوشید، آن را با یک پایه خنثی کم کنید. به همین ترتیب، پوشیدن رنگ کم رنگی مانند پاستلی می تواند با افزودن یک رنگ ثابت به مجموعه شما متعادل شود.

 

اگر از رنگ های مکمل مانند قرمز و آبی استفاده می‌کنید، از رنگ سفید استفاده کنید، مانند یک پیراهن سفید در زیر یک ژاکت قرمز، همراه با شلوار جین سرمه ای. این کنتراست عالی بین روشنایی قرمز و آبی است.

 

رنگ های پاستلی را در آغوش بگیرید

یک کمد لباس شیک بدون رنگ های پاستلی ناقص است. رنگ های ملایم رنگ های جاودانه ای هستند که با هر فصلی می آیند، علاوه بر اینکه جزء اصلی های کلاسیک بهاری هستند.

 

روش های مختلفی برای پوشیدن پاستل وجود دارد، مانند:

 

پوشیدن چیزی تک رنگ

• ترکیب چند رنگ پاستلی مختلف برای ظاهری ملایم و در عین حال جسورانه.

• با ساده نگه داشتن بقیه رنگ در پالت خود، رنگ پاستلی را پاپ کنید.

• با لوازم جانبی روشن و سرگرم کننده کمی "لبه" به لطافت قطعات پاستل خود اضافه کنید.

مطابقت با چیزهایی که مهم است

• رنگ ها عامل اصلی در لباس شما هستند، اما آنها همه چیز مهم نیستند.

 

برای ایجاد یک ظاهر شگفت انگیز، باید سبک های جداگانه لباس تان، از جمله کفش ها و اکسسوری هایتان را در نظر بگیرید.

 

به عنوان مثال، اگر یک لباس بزرگ می پوشید، بقیه لباس های خود را کمی تنگ تر نگه دارید. بنابراین، اگر دامن توری می پوشید، باید آن را با یک تاپ تنگ ست کنید. یا اگر یک پیراهن سایز بزرگ پوشیده اید، آن را با یک شلوار تنگ متعادل کنید.

 

یک چیز را در یک زمان بپوشید

پارچه ها ابعاد و شخصیت منحصر به فردی را به لباس شما می بخشند. آنها را می توان مخلوط و مطابقت داد یا با بافت های مشابه جفت کرد. برخی از بافت های مورد علاقه شما عبارتند از: پنبه، جین، چرم، جیر، کرفس، پارچه پهن، ترمه، جرسی و فلانل.

 

ترکیب و تطبیق بافت ها شبیه به الگوها و چاپ است. بافت های ساده تر به عنوان پایه ای طبیعی برای بافت های وحشی تر عمل می کنند.

 

وقتی صحبت از کفش می شود، گزینه های شما شامل چرم، لاستیک و منسوجات است. کفش های چرمی زنانه با لباس های غیررسمی یا رسمی به زیبایی ست می شوند، به شرطی که رنگ های مناسب را انتخاب کنید. استفاده از کفش های چرمی قهوه ای یا مشکی بی خطر است زیرا با اکثر لباس ها به خوبی کار می کنند.

 

اگر چیزی کمی متفاوت می خواهید، کفش های کرم را در نظر بگیرید. آنها جایگزین خوبی برای مشکی هستند و به خوبی با لباس های سفید، کرم، خاکستری و رژگونه ست می شوند. آنها همچنین هنگامی که با لوازم جانبی جسورتر مانند قرمز، آبی یا نارنجی ترکیب شوند، فوق العاده به نظر می رسند.

 

چسبیدن به یک پالت رنگ محدودتر به شما امکان می دهد با بافت های مختلف لباس خود بازی کنید. با این حال، این بدان معنا نیست که شما فقط باید لباس تک رنگ بپوشید. استفاده از رنگ های خنثی را برای تثبیت ظاهر خود در نظر بگیرید یا دو یا سه رنگ ثابت را انتخاب کنید که با هم کار کنند.

 

وقتی صحبت از اکسسوری ها می شود، رنگ هایی را انتخاب کنید که با تاپ یا کفش شما ست شود. بنابراین، اگر یک جفت صندل مشکی پوشیده اید، یک کیف پول مشکی یا یک کیف دستی مشکی انتخاب کنید. اگر کفش های چرمی و کمربند چرمی می پوشید، مطمئن شوید که رنگ های آن ها تا حد امکان با هم مطابقت دارند.

 

خلاصه

رنگ ها می توانند لباس شما را بسازند یا از بین ببرند، بنابراین باید بدانید که چگونه رنگ ها را به درستی ترکیب و هماهنگ کنید.

 

با ترکیب رنگ ها با استفاده از چرخه رنگ شروع کنید. ترکیب های مشابه، مکمل و سه گانه به شما کمک می کنند تا ظاهری شیک، همراه با طرح های تک رنگ، پاستل، خنثی و رنگ های ثابت داشته باشید.

 

توجه داشته باشید که رنگ های لباس شما لزوماً نباید با هم هماهنگ باشند، بلکه باید مکمل باشند. همین مورد در مورد لوازم جانبی، بافت ها و الگوها نیز صدق می کند.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------