آخرین اخبار فرهنگی - هنری

تام کروز ,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

تام کروز برای اولین بار میلیاردی شد/ ماوریک «دکتر استرنج» را گرفت

«تاپ گان: ماوریک» فیلم جدید تام کروز هنوز در حال فتح گیشه‌هاست و دیروز با فروشی که در تعطیلات آخر هفته داشت، از مرز یک…

محسن برهمانی معاون سیما شد/ شاه آبادی رفتمحسن برهمانی،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی
حدود هشت ماه پس از انتصاب پیمان جبلی به عنوان رییس سازمان صداوسیما، بالاخره معاون سیما هم تغییر کرد و محسن برمهانی ۴۳ ساله جایگزین حمید شاه آبادی ۵۸ ساله شد.

به گزارش ایسنا، همان طور که بر اساس رویه‌ی پیشین پیمان جبلی قابل پیش‌بینی بود، رییس صداوسیما بار دیگر از حضور یک فرد جوان، به عنوان معاون در کنار خود بهره گرفته است.

 

محسن برمهانی، متولد سال ۱۳۵۸ نیشابور، فارغ التحصیل فیلمسازی از دانشگاه‌ صداوسیما و کارشناس ارشد تهیه کنندگی از همین دانشگاه است.

 

پیش از این حکم، محسن برمهانی به عنوان مدیرکل تأمین و رسانه‌ بین‌الملل صداوسیما فعالیت می‌کرد.

 

حمید شاه آبادی از مهر ماه ۹۹ معاونت سیما را عهده‌دار بود و قبل از آن در معاونت صدا مشغول به کار بود.

 

به نقل از روابط عمومی کل سازمان صداوسیما، متن حکم پیمان جبلی به محسن برمهانی به این شرح است:

 

«باسمه تعالی

 

برادر گرامی جناب آقای محسن برمهانی

 

با توجه به مراتب تعهد، سوابق روشن، تجربه طولانی و کارنامه پربار جنابعالی در حوزه رسانه به موجب این حکم به عنوان معاون سیما منصوب می‌شوید.

 

امید است همه توان و همت خود را برای تحقق اهداف ذیل مصروف دارید:

 

پیگیری تحول در رویکرد، محتوا و سازو کارهای معاونت سیما در جهت هویت محوری و عدالت گستری، شکوفا سازی ظرفیت های نرم افزاری و سرمایه انسانی داخل سازمان، پایش و پالایش فرهنگ و دانش سازمانی در سیما، متناسب با ضرورت های نقش های رسانه ملی بعنوان دانشگاه آگاهی ومعرفت عمومی،آوردگاه تبیین، قرارگاه امید و نشاط و آسایشگاه زیبایی و هنر؛ بازآرایی، سازماندهی و ارتقای مراحل طراحی، اجرا و پخش در چرخه تولید و جانمایی نیروها و واحدها متناسب با اقتضائات دوره تحول؛  توجه ویژه به فرآیند طراحی و تولید آثار نمایشی و سرگرمی در قالب های متنوع برای افزایش کمی و ارتقای کیفی و محتوایی با بهره گیری از ظرفیت های ارزشمند انسانی و سرمایه‌های هنری و اصیل؛ ساماندهی چرخه‌های اداری و مالی در جهت شفافیت و سلامت بیشتر فرآیند تولید و روان سازی تعاملات رسمی و حرفه ای و کاهش هزینه‌های زمانی و مالی، رفع تشتت و ایجاد هماهنگی و هم افزایی بین شبکه‌ها در مسیر سیمای تراز انقلاب اسلامی، ایجاد بسترها و ساز و کارهای مناسب تعامل با ظرفیت های گسترده بیرون سازمان و شکستن انحصارات و حلقه‌های بسته در تولید و انتشار محتوا، سامان بخشی به شبکه‌های سیما با هدف اجتناب از تعدد و تکثرغیر مفید شبکه‌ها و ارتقای کمی و کیفی مخاطبان، تعامل فعال با معاونت‌های استانها، صدا، سیاسی، برون مرزی و مجازی برای استفاده هم افزا و حداکثری از امکانات تولید محتوا در سازمان، استفاده بهینه از ظرفیتهای بین المللی و مجازی برای استفاده هم افزا و حداکثری از امکانات تولید محتوا در سازمان.

 

در حکم جبلی همچنین از زحمات حمید شاه آبادی معاون پیشین سیما قدردانی شده است.

 

 

بر اساس این گزارش، معاون جدید سیما از سال ۸۱ سابقه برنامه‌سازی برای تلویزیون در شبکه‌های مختلف داخلی و برون مرزی داشته و مقام تهیه کننده، مجری، نویسنده ایفای نقش کرده است.

 

محسن برمهانی به عنوان نویسنده، تصویربردار، کارگردان، مدیر تولید و تهیه کننده در سینمای مستند فعالیت کرده و از نزدیک ترین شاگردان نادر طالب زاده است.

 

برمهانی فعالیت هنری خود را با عکاسی حرفه‌ای شروع کرده است و دبیری شورای فیلم و سریال سازمان صداوسیما، مدیریت مرکز بین‌الملل هنر و رسانه، عضویت در شورای سیاست گذاری کنفرانس افق نو در بیروت ؛  داوری بخش مستند جشنواره‌ اِمی، داوری جشنواره‌ بین‌المللی فیلم کارتاژ تونس، داوری بخش بین‌المللی هشتمین جشنواره‌ی فیلم کودک اصفهان، مدیر تأمین برنامه‌ی خارجی شبکه‌ی العالم تا سال ۱۳۸۵ و ... از جمله دیگر سوابق او در سال های دور و نزدیک است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------