آداب و رسوم خواستگاری در سراسر جهانمراسم خواستگاری, عجیب ترین خواستگاری دنیا, روش های خواستگاری, آداب خواستگاری

رسوم خواستگاری در سراسر جهان

 

رسم و رسومات خواستگاری در کشورهای مختلف

خواستگاری دوره ای است که یک زوج قبل از ازدواج احتمالی با یکدیگر آشنا می شوند. خواستگاری ممکن است یک موضوع غیر رسمی و خصوصی بین دو نفر باشد یا ممکن است یک جلسه عمومی یا یک ترتیب رسمی با حضور خانواده ها باشد.

مراسم خواستگاری برای نزدیک کردن دو نفر به ازدواج طراحی شده است. نگاهی به آداب و رسوم فرهنگ‌های مختلف و دوره‌های مختلف می‌تواند بینش شگفت‌انگیزی در مورد آنچه دو نفر را برای تشکیل خانواده گرد هم می‌آورد، ارائه دهد.

 

خواستگاری به معنای درخواست و آشنایی با فردی است که قصد ازدواج با او را دارید. خواستگاری از یکی لحظات بیادماندنی زندگی دختران و پسرها می باشد، در بعضی از کشور‌ها مراسم خواستگاری را با رسوم خاص خود بیادماندنی تر می کنند. در ادامه شما را با برخی از این آداب و رسوم ها آشنا می کنیم با ما همراه باشید 

 

شیرجه عمیق برای اثبات عشق

در فیجی، وقتی صحبت از تحت تاثیر قرار دادن پدر عروس به میان می آید، مردان کار سختی برای انجام آن دارند. این سنت رایج است که قبل از اینکه خواستگار را واجد شرایط ازدواج دخترش بداند ، به پدرش یک دندان نهنگ هدیه می‌دهد. بله، این به معنای شیرجه رفتن و روبرو شدن با بزرگترین پستاندار جهان برای جلب رضایت پدر عروس است.

 

آداب و رسوم خواستگاری در ایران, اداب رسوم خواستگاری, رسوم خواستگاری در کشورهای مختلف

مراسم خواستگاری

 

هدیه دادن قاشق ولزی  

در ولز (شهری کوچک است در انگلستان) خواستگاران مرد به زنانی که از آنها خواستگاری می‌کردند، قاشق‌های حکاکی‌شده با دست هدیه می‌دادند که در صورت پذیرش، به معنای نامزدی بود.  این کار به این معناست که او هیچ وقت اجازه نمی دهد عروس خانم در زندگی مشترک با او گرسنه بماند. با گذشت زمان، این قاشق‌های عشق بیشتر به آثار هنری تبدیل شدند تا وسایل خانه، که به دلایلی غیر از ازدواج هدیه داده می شدند. طرح‌های پیچیده‌ای در حکاکی‌ها گنجانده شده بود که برخی از آنها معانی خاصی داشتند: زنگ برای ازدواج، چرخ برای کار سخت و حمایت، نعل اسب برای شانس، قفل برای خانه و امنیت، لنگر برای فداکاری. امروزه، گاهی اوقات در مناسبت های خاص مانند تولد، سالگرد، روز ولنتاین و کریسمس، قاشق عشق به عنوان هدیه داده می شود.

 

بستن عروس و داماد به یکدیگر در مکزیک

در کشور مکزیک، زمانی که یک دختر و پسر به یکدیگر علاقه مند می شوند، توسط یک فرد بزرگ تر با طناب به هم وصل شوند. این کار نماد اهمیت اتحاد در زندگی مشترک می باشد. آن ها باید تلاش کنند تا با کمک یکدیگر طناب را باز کنند و آمادگی شان برای شروع زندگی مشترک را ثابت نمایند. البته در سال های اخیر، عروس و داماد را برای چند دقیقه با طناب تزیین شده با مروارید،گل و .. می بندند و سپس یکی از اقوام طناب را باز می کند.

 

رسوم خواستگاری در سراسر جهان, آداب و رسوم خواستگاری در جهان, خواستگاری

رسوم عجیب خواستگاری در دنیا

 

رسوم خواستگاری در ایرلند

مراسم خواستگاری در ایرلند تاریخچه بسیار غنی دارد. حلقه ازدواج ایرلندی ها به شکل یک قلب است که با دو دست نگه داشته شده است و بالای آن یک تاج قرار می گیرد.

 

در واقع قلب سمبل عشق در ازدواج است که این دو دست از دو طرف، باعث نگه داشتن عشق شده است. تاج نیز نماد وفاداری است که معمولاً برای نشان دادن نامزد داشتن، این حلقه را در دست چپ می کنند اما به این صورت که اغلب به سمت نوک انگشتان قرار بگیرد. در روز مراسم عروسی هم قلب را برعکس می کنند تا به سمت مچ باشد.

 

گردآوری:بخش فرهنگ و هنر بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------