بیوگرافی آزاد آزادپور خواننده رپعکس های جدید آزاد آزادپور, بیوگرافی آزاد آزادپور

بیوگرافی آزاد آزادپور رپر آلمانی ایرانی تبار

 

بیوگرافی و عکس های آزاد آزادپور

آزاد آزادپور رپر چند ملیتی (ایرانی/آلمانی) است که فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۹۹۸ با ملحق شدن به گروه موسیقی هیپ هاپ آلمانی آغاز کرد. آزاد و گروه Asiatic Warriors به زبان های مختلفی از جمله فارسی، انگلیسی و آلمانی و کردی رپ می کردند. در ادامه جهت آشنایی کامل با آزاد آزادپور و سبک موسیقی او همراه ما باشید.

معرفی آزاد آزادپور

آزاد آزادپور رپر، بیت باکسر و گرافیتی آرتیست ایرانی است که در سنین کودکی همراه با خانواده خود به آلمان مهاجرت کرده است. او با نام هنری آزاد فعالیت می کند و در ۱ ژانویه ۱۹۷۴ در سنندج متولد شده است. اگر از طرفداران خرده فرهنگ هیپ هاپ باشید و کمی به معنی اسم آزاد دقت کنید، احتمالا اولین چیزی که به ذهنتان برسد هیپ هاپ باشد!

 

آزاد نیز فعالیت های هنری خود در فرهنگ هیپ هاپ را از سنین کودکی و پیش از خروج از ایران با عناصری مانند گرافیتی و بیت باکس آغاز کرده است. به عبارتی حضور او در ایران زمینه ساز ورود و علاقه مندی اش به هیپ هاپ فارسی شد و این فرهنگ در طی این سال ها پیشرفت بسیاری کرده است. درحال حاضر رپر هایی با ملیت ایرانی در سراسر جهان هستند که به رپ کردن می پردازند. همچنین رپر های بسیاری نیز همچون یاس، حامد اسلش، نیما نیموش، اشک آن و... که مدت بسیاری در ایران فعالیت کرده اند نیز موفق به همکاری با آرتیست های محبوب و مشهوری همچون تک ناین و کینگ کروکد شدند که نشانه ای از پیشرفت و زمینه سازهای جهانی شدن رپ و هیپ هاپ فارسی است.

 

عکس های جدید آزاد آزادپور, بیوگرافی آزاد آزادپور

عکس آزاد آزادپور در المان

 

فعالیت آزاد آزادپور در زمینه هیپ هاپ

درحال حاضر بخش عمده فعالیت آزاد رپ کردن به زبان آلمانی است اما همانطور که متوجه شدید، هنگامی که در ایران بود به هیپ هاپ علاقه مند شد و از ده سالگی با بیت باکس و گرافیتی شروع به فعالیت کرد.  

 

آزاد آزادپور در سال 1988 به گروه موسیقی D-Flame (Daniel Kretschmer), A-Bomb, and Combad in Cold-N-Locco که یک گروه هیپ هاپ آلمانی است ملحق شد. فعالیت جدی وی از همین سال شروع شده است ، و دو سال بعد آنها نام گروه خود را به Asiatic Warriors تغییر دادند. پس از این دو سال با ترکیب ایده ها و آشنایی با فرهنگ های مختلف آنها به ضبط و انتشار آهنگ های رپ به زبان فارسی، کردی، انگلیسی و آلمانی با کمک لیبل های موسیقی Ruff'n'Raw Label و the EP Told Ya  پرداختند.

 

پس از چند سال در سال ۱۹۹۹ آزاد آزادپور به دلیل اختلاف نظر های موجود در گروه از آنها جدا شد و تنهایی به فعالیت ادامه داد. پس این جدایی آزاد همکاری هایی با Pelham Power Productions داشته است.

 

عکس های جدید آزاد آزادپور, بیوگرافی آزاد آزادپور

آزاد آزادپور درحال حاضر لیبل موسیقی خود را دارد و مستقل فعالیت میکند

 

افتخارات آزاد آزادپور

در طی سال ها فعالیت آزاد به عنوان یک هیپ هاپ آرتیست و رپر با استعداد افتخارات زیادی کسب کرده است. از جمله این افتخارات می توان به برنده شدن در مسابقه Da Swing DJ Battle و دست یابی به رتبه های برتر چارت های موسیقی آلمان برای آلبوم ها و تک آهنگ اشاره کرد. همچنین تک آهنگ Prison Break Anthem (Ich glaub' an dich) با همکاری Adel Tawil نیز به محبوبیت بسیاری در آلمان دست یافت و هیت شد.

علاوه بر این، او لیبل موسیقی خود به نام Bozz Music را در سال ۲۰۰۴ تاسیس کرده است که درحال حاضر نیز فعال می باشد.

 

عکس های جدید آزاد آزادپور, بیوگرافی آزاد آزادپور

آزاد آزادپور با ژاکت لیبل خود Bozz Music

 

آلبوم های منتشر شده‌ی آزاد آزادپور

 

● آلبوم Leben در سال ۲۰۰۱

● آلبوم مشت از شمال غربی یا Faust des Nordwestens در سال ۲۰۰۳

● آلبوم طرز تهیه یا Der Bozz در سال ۲۰۰۴

● آلبوم یکی یا One با همکاری کول ساواش در سال ۲۰۰۵

● آلبوم گیم اور یا Game Over در سال ۲۰۰۶

● آلبوم حروف بزرگ یا Blockschrift در سال ۲۰۰۷

● آلبوم دوزخ آسفالت یا Azphalt Inferno در سال ۲۰۰۹

● آلبوم قاتل یا Assassin در سال ۲۰۰۹

● آلبوم دوزخ آسفالت ۲ یا Azphalt Inferno II در سال ۲۰۱۰

 

تک آهنگ ها

همچنین قطعه هایی مانند Napalm, Gegen den Strom, Phoenix, On Top, RAP, Headshot, My Eyes, Zu wild (feat. Farid Bang) نیز به صورت تک آهنگ منتشر شده اند.

 

گالری عکس های آزاد آزادپور

 

عکس های جدید آزاد آزادپور, بیوگرافی آزاد آزادپور

آزاد آزادپور به همراه Farid Bang رپر آلمانی

 

عکس های جدید آزاد آزادپور, بیوگرافی آزاد آزادپور

عکس جدید آزاد آزادپور رپر ایرانی آلمانی

 

گردآوری:بخش فرهنگ و هنر بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------