رونمایی از سردیس هوشنگ ابتهاج در مراحل پایانی | «سایه» سردیس خود را ندید!سردیس هوشنگ ابتهاج،اخبار هنری،خبرهای هنری
معاون فرهنگی هنری سازمان زیباسازی شهرداری تهران از نصب سردیس مرحوم هوشنگ ابتهاج ملقب به سایه، شاعر نامی معاصر ایران در یکی از اماکن فرهنگی تهران خبر داد و گفت:‌ ساخت سردیس استاد ابتهاج پیش از مرگ ایشان یعنی از دو ماه پیش آغاز شده و یک ماه دیگر در یکی از مکان‌های پیشنهادی در شهر تهران نصب می‌شود.

مجید قادری در گفتگو با همشهری آنلاین با بیان این مطلب افزود: یکی از سیاست‌های سازمان زیباسازی شهر تهران، تکریم از مفاخر و اساتید در زمینه‌های مختلف است. به همین منظور حدود دو ماه پیش ساخت سردیس هوشنگ ابتهاج در دستور کار سازمان قرار گرفت و اکنون طرح پیشنهادی این سردیس را استاد مرتضی آرین می‌سازند که تا یک ماه دیگر به پایان می‌رسد.

 

او افزود:‌ قرار بود این سردیس همزمان با روز تولد استاد ابتهاج در ششم اسفند رونمایی شود اما متاسفانه ایشان امروز فوت شدند وحالا طی مذاکراتی با خانواده ابتهاج قرار شد که پیش از فرا رسیدن چهلم استاد در خانه نیما یوشیج رونمایی شود. 

 

معاون فرهنگی، هنری سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: فعلا برای نصب این اثر چند مکان پیشنهاد شده که مهمترین آن نصب سردیس در مقابل خانه سابق استاد در حوالی میدان فردوسی و یا مقابل خانه یکی از شعرای بزرگ معاصر دیگر است. 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------