آخرین اخبار فرهنگی - هنری

سامی یوسف و همایون شجریان،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

«سامی یوسف» از همکاری خود با «همایون شجریان» خبر داد

همایون شجریان و سامی یوسف طی یک همکاری مشترک، یک قطعه موسیقی جدید منتشر می‌کنند. به گزارش ایسنا، سامی یوسف طی یک پست…

ده نمکی: اخراجی ها قصه آدم های انتخابات ۸۸ نیست! 

 ده نمکی: اخراجی ها قصه آدم های انتخابات ۸۸ نیست!

 

مسعود ده نمکی، کارگردان و نویسنده تریلوژی اخراجی ها، در یادداشتی نسبت به برداشت هایی که از قسمت سوم این مجموعه شده است، انتقاد و فیلمش را فراجناحی توصیف کرد.

واحد خبر آفتاب، گروه فرهنگی: چند روز پیش با انتشار تصاویری از صحنه های فیلمبرداری فیلم اخراجی ها۳، مطالبی در برخی از سایت ها منتشر شد و چنین ادعا شد که مسعود ده نمکی، قصد تمسخر جریان موسوم به «سبز» را دارد. در مطالبی که در این مورد نوشته شدند، ادعا شد که در سناریوی قسمت سوم اخراجی ها، رضا رویگری به ایفای نقشی مانند میرحسین موسوی خواهد پرداخت و بهنوش بختیاری نیز در نقش «زهرا رهنورد» بازی خواهد کرد.

مسعود ده نمکی با انتشار یادداشتی در وبلاگ خود، تمامی این شایعات را رد کرده و به ذکر خاطره ای از فیلم فقر و فحشا می پردازد. او از سید محمد خاتمی رییس جمهور وقت یاد می کند و می گوید: «در کنار حمله های این بادمجان دور قاب چین ها واکنش آقای خاتمی جالب توجه بود که او اصلا فیلم را جناحی ارزیابی نکرده و در نامه ای به وزیر ارشاد وقت آن را دلسوزانه دانسته بود...»

متن کامل یادداشت ده نمکی، با عنوان «بازی شروع شد»، بدین شرح است:

وقتی اخراجی ها کلید خورد در مصاحبه ای گفتم: امید وارم سیاستمداران جنبه شوخی را داشته باشند.همین جمله باعث شد تا در هر برخوردی و تماس تصادفی که با سیاستمداران پیش می آید این سوال طرح شود که با من در کجا ی فیلم شوخی شده؟و من او را در پاسخ به خود فیلم ارجاع می دهم .

وقتی در زمان اصلاحات فقر و فحشا را ساختم رسانه های وابسته به جریان حاکم به فیلم حمله می کردند و آن را در مسر تخریب دولت معرفی می کردند.این در حالی بود که خود آنها زمانی تیتر حراج انسان در فجیره را میزدند!! اما در کنار حمله های این بادمجان دور قاب چین ها واکنش آقای خاتمی جالب توجه بود که او اصلا فیلم را جناحی ارزیابی نکرده و در نامه ای به وزیر ارشاد وقت آن را دلسوزانه دانسته بود...

حالا هم جالب است همین بادمجان دورقاب چین ها هنوز فیلم ساخته نشده برای شخصیت های آن مصداق یابی و مشابه سازی می کنند و شروع به آتش تهیه کرده اند .این در حالی است که به اسم طنز در آثار رفقای خود زمین و زمان را به هجو می کشند. این هم آزادی بیانی است که فقط باید در اختیار آنها باشد و اگر کس دیگری از هنر در مسیر ایدئولوژی اش بهره برد، باید مورد حمله قرار داد...

نخیر اخراجی ها قصه آدم های انتخابات ۸۸ نیست قصه خود ماست. شخصیت ها چنان در هم آمیخته شده اند که مفاهیمی فراتر از اسم ها در نظر بیاید.

اگر این تحلیل برخی سایت ها مبنای عقلانی داشته باشد پس حتما اسم سید مرتضی هاشمی در فیلم نیز باید جانبداری از جناب هاشمی باشد!

با تمام این حرف ها خود را برای تیرهای زهر آگین قلم هایشان آماده کرده ام و اعتقاد دارم اگر روزی به من یا کارم فحش ندهند من هم شده ام یکی مثل دیگران. هنر پرسشگر همین است باید بدانی برایت فرش قرمز پهن نمی کنند ..

چند وقت پیش نویسنده روزنامه شرق کلید این جنگ تمام عیار را فشرد و فیلم ساخته نشده را نقد کرد. همان کسی که که در فرهنگسرای انقلاب گفته بود به هر قیمتی نباید گذشت اتفاق اخراجی ها تکرار شود و این عنوان داری را باید شکست، حتی با ساخت فیلم های عوام پسندانه توسط روشنفکران!!!!... / پرتال آفتاب

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------