لیلی عاج : ماجرای سالی که ۲ بار پاییز شد/ رقابت در بخش نمایشنامه فجراخبار,اخبارفرهنگی وهنری,لیلی عاج

نمایش «سالی که دو بار پاییز شد» نوشته لیلی عاج در بخش مسابقه نمایشنامه نویسی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر رقابت می کند.

 لیلی عاج نویسنده نمایشنامه «سالی که دو بار پاییز شد» در گفتگو با صبا، اظهار کرد: نمایش «سالی که دوبار پاییز شد» در بخش مسابقه نمایشنامه نویسی سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر کاندید هفت نمایشنامه برگزیده شده است و باید دید در روز اختتامیه جشنواره جزو سه نمایشنامه برتر خواهد بود یا نه.


وی درباره موضوع نمایشنامه «سالی که دو بار پاییز شد» توضیح داد: این نمایشنامه قصه‌ مرز بین خواب و بیداری و کابوس و واقعیت است و زاویه دید شخصیت‌ها را بازگو می‌کند. درحقیقت همه چیز کابوسی است که می‌تواند واقعیت داشته باشد یا نداشته باشد و آن به درک مخاطب از موضوع ارتباط دارد.

عاج از ممیزی متنش در مهرماه خبر داد و گفت: این نمایشنامه ابتدا از سوی اداره کل هنرهای نمایشی مجوز نگرفت و با اصلاحاتی که انجام دادم نمایشنامه را به بخش مسابقه نمایشنامه نویسی فجر فرستادم که اتفاقا بین ۴۶۹ متن، برگزیده شد.

وی ملتهب بودن موضوع نمایش و ارتباط آن به دادگستری را از دلایل اصلی ممیزی آن دانست دانست و عنوان کرد: بعد از اصلاحاتی که انجام شد توانستیم مجوز بگیریم و متن را به جشنواره برسانیم.

این نویسنده در پایان درباره زمان اجرای متن گفت: نمایش «سالی که دو بار پاییز شد» باید در فصل پاییز اجرا شود و ما تصمیم گرفتیم مهر ۹۸ این نمایش را روی صحنه ببریم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------