موفقیت فیلمساز ایرانی در آمریکااخبار,اخبار فرهنگی وهنری,فیلمسازایرانی درامریکا

دو اثر از مجموعه عکس‌های مهدی کرم‌پور با عنوان «نه شبانه و یک روز» در حراج شناخته شده بونامز نیویورک به حراج گذاشته شد.

 به گزارش بانی فیلم،  شب گذشته دو اثر از مجموعه عکس های مهدی کرم پور با عنوان «شام آخر» و «آخرین دستاویز»، با قیمت ۲۰۵میلیون تومان به فروش رسید.

 

این کارگردان سینما و تلویزیون که کار خود را با عکاسى و مستندسازى شروع کرده، پس از سال‌ها تجربه فیلم‌سازى، این مجموعه عاشقانه را کارگردانی کرده است.

 

«نه شبانه و یک روز» روایتی از ۱۰ شعر عاشقانه پارسی از ۱۰ شاعر کهن و معاصر ایران است که با اولین حضور خود در بخش جهانى بونامز نیویورک به نمایش درآمد و چکش حراج خورد.

 

کرم‌پور را می‌توان اولین هنرمند ایرانی مقیم ایران دانست که عکس‌هایش به حراج نیویورک راه پیدا کرده و در کنار سایر هنرمندان جهانی قرار گرفته است. پیش از او، آثارى از عباس کیارستمی کارگردانمطرح ایرانی نیز در بونامز لندن به فروش رفته بود.

 

بونامز یکی از معروف‌ترین حراج‌های شناخته شده بین‌المللی آثار هنرى در کنار کریستیز و ساتبیز است که هنرمندان سرشناسی مثل اندی وارهول، گاسپار فلیکس‌تورناکون، جان هاگه‌میر، هنری کارتیه‌برسون و …. با آثارشان در دوره‌های مختلف آن شرکت داشته‌اند.

 

به زودی آثار او از همین مجموعه، در نمایشگاه بین‌المللی «عکس لندن» که یکی از معتبرترین و مهم‌ترین نمایشگاه‌های هنری اروپاست به نمایش گذاشته خواهد شد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------