«رُز‌های مسموم» نماینده مصر در اسکار شد



اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,فیلمرُز‌های مسموم
فیلم سینمایی «رز‌های مسموم» به کارگردانی فوزی صالح، نماینده مصر در بخش بین المللی اسکار شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، فیلم سینمایی فوزی صالح به نام «رز‌های مسموم» به عنوان نماینده مصر برای حضور در بخش بین المللی اسکار ۲۰۲۰ ثبت شد.

این فیلم بر اساس رمانی به نام «رز‌های مسموم برای صقر» که احمد زقلول نوشته، ساخته شده و داستان آن بر یک خواهر و برادر به نام‌های تاهیا و صقر تمرکز دارد که به همراه مادرشان در منطقه‌ ناامن و فقیر نشین قاهره زندگی می‌کنند.  در ارتباطی غریبانه بین این خواهر و برادر، تاهیا خواهرش را در حالی که برای زندگی به خدمتکاری مشغول است، مجبور به ماندن در خانه می‌کند.

این فیلم سال گذشته در جشنواره فیلم روتردام نمایش داده شد و بعد از آن نیز در چند جشنواره بین المللی دیگر مثل جشنواره بین المللی فیلم کایرو شرکت و از این جشنواره جایزه ویژه هیئت داوران را نیز دریافت کرد.

این فیلم اولین پروژه بلند صالح است. او در سال ۲۰۱۰ یک مستند به نام «پوست جاندار» در مورد کسانی که در قاهره کار می‌کنند، ساخته بود. این مستند جوایز زیادی را جشنواره‌های بین المللی مرتبط دریافت کرده بود.

کشور مصر از سال ۱۹۵۸ برای آکادمی اسکار فیلم ارسال می‌کند، اما تا کنون هیچ کدام از فیلم‌های ارسال شده این کشور نتوانسته اند نامزدی اسکار را کسب کنند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------