جایزه جشنواره فرانسوی برای فیلم کوتاه «سکون»اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,فیلم کوتاه سکون
فیلم کوتاه «سکون» ساخته مهدی برجیان که در مسابقه هفتمین دوره جشنواره «جنگ برپرده سینما» شرکت کرده، برنده جایزه بهترین فیلم از سوی هیأت داوران دانش آموز شد.

به گزارش بانی فیلم، ماجرای این فیلم ۱۰ دقیقه ای که در جنوب ایران و به زبان عربی ساخته شده، مربوط به یکی از مراکز معراج شهداست که در جست و جوی پیکر شهدای جنگ هستند. روزی از این مرکز با مردی به نام مرتضی تماس می گیرند و به او اعلام می کنند «جسد همسر شما پیدا شده»….

«سکون» چهارمین تجربه کارگردانی مهدی برجیان است.

جشنواره «جنگ برپرده سینما» از اول تا ششم ماه اکتبر(۹ تا ۱۴ مهر) در شهر شالون در شامپاین فرانسه برگزار شد و چهره های سرشناسی مثل مایک لی و برتران تاورنیه جزو مهمانان افتخاری آن بودند. در این جشنواره که ویژه فیلمهایی در رابطه با جنگ است، در بخش فیلمهای بلند ۱۰ فیلم در بخش مسابقه از کشورهای سودان، فرانسه، الجزایر، انگلیس، ترکیه، آفریقای جنوبی، کلمبیا  و دانمارک حضور داشتند که جایزه بزرگ این بخش به «برای ساما» محصول مشترک انگلیس و امریکا رسید و جایزه تماشاگران را نیز به دست آورد. ماجرای این فیلم مربوط به جنگ سوریه است. جایزه بهترین کارگردانی نیز به فیلم الجزایری «پاپیشا»، نماینده این کشور برای اسکار ۲۰۲۰ تعلق گرفت.

فیلم کوتاه «سکون» چهارمین تجربه کارگردانی مهدی برجیان است و فرهاد قائمیان، ماریا تهرانچی، علی ثانی فر، نفیسه قدرتی، محبوبه شمس، مصطفی پروین و … در آن بازی داشته اند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------