آخرین اخبار فرهنگی - هنری

شقایق دهقان و الناز شاکردوست،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

شقایق دهقان و الناز شاکردوست به دادسرا احضار شدند

شقایق دهقان و الناز شاکردوست به دادسرا احضار شدند. به گزارش فارس، شقایق دهقان به‌دلیل هنجارشکنی به دادسرا احضار شده و باید…

اولین انتخاب لاله اسکندریاولین انتخاب لاله اسکندری

لاله اسکندری «اولین انتخاب» را تجربه ای جدید در کارنامه اش می داند و معتقد است این سریال علیرغم ضعف هایش توانسته مخاطب را راضی کند.

لاله اسکندری «اولین انتخاب» را تجربه ای جدید در کارنامه اش می داندو معتقد است این سریال علی رغم ضعف هایش توانسته مخاطبان را راضی کند
«اولین انتخاب» اولین تجربه لاله اسکندری در سریالی کمدی است.این سریال غیر از حاشیه هایی که از طرف برخی بازیگرانش داشت، چندان هم مورد توجه قرار نگرفته، با اینحال اسکندری از انتخابش راضی است و عقیده دارد مردم این سریال را پسندیده اند.

 

لاله اسکندری,عکس لاله اسکندری,سریال اولین انتخاب

 

یک فرصت مغتنم
اسکندری «اولین انتخاب» را تجربه ای جدید و فرصتی خوب برای نشان دادن بخشی از توانایی بازیگری اش می داند. با اینحال معتقد است بیش از این می توانست در نقش سوسن مانور دهد:


«سر این نقش من خیلی با نویسنده بحث دارم که یک مقدار این موقعیت های کمدی را پر رنگ تر کند به دلیل اینکه تماشاچی از تو انتظار دارد یک جاهایی کار خاصی انجام دهی.»


این بازیگر در پاسخ به انتقاد ما درباره این که کلیت سریال چیزی نشده که از اول سازندگانش قولش را داده بودند، می گوید: «ما در ابتدا فقط چهار قسمت از فیلمنامه همراه بای ک طرح کلی داشتیم. این مسئله باعث شده بود فضای کار محدودشود، بنابراین آنچه شما در تصویر می بینید حاصل تلاش بچه هاست که نقش ها را پررنگ تر کرده اند.»


محدودیت بازیگران زن
یکی از مشکلات پایه ای بازیگران زن در نقش های کمدی، محدودیت بیشتر آنها نسبت به بازیگران مرد است. اسکندری با قبول این نکته می گوید: «اصولا در کارهای تلویزیون بیشتر محوریت روی آقایان است و شاید به خاطر محدودیت هایی که وجود دارد، خیلی جرأت نکنند خانم ها را محوریت قرار دهند. با اینحال من و همکارانم همه تلاشمان را برای ایفای درست نقش مان کردیم.»

 

لاله اسکندری,عکس لاله اسکندری,سریال اولین انتخاب

 
ضعف دارد اما مردم دوست داشته اند
اسکندری با قبول برخی ضعف های سریال از کلیت آن دفاع می کند و می گوید: «این سریال بازتاب نسبتا خوبی هم میان مردم داشت اما باید بدانیم که هر کاری، ضعف های خودش را دارد که قاعدتا باید به آن دقت شود تا در پروژه های بعدی رعایت شود.»


او بار دیگر از انتخابش دفاع می کند و در پاسخ به انتقادهای ما می گوید: «طی این سال ها همیشه دوست داشتم یک کار غیرجدی را تجربه کنم، به همین خاطر زمانی که آقای صباغ زاده به عنوان کارگردانی که پیش از این هم با ایشان تجربه کاری داشتم از من دعوت به کار کرد تا در این سریال طنز بازی کنم، پذیرفتم؛ اما متاسفانه این سریال به دلیل نداشتن فیلمنامه، داستان هایش کمی تغییر پیدا کردو اشکالش هم همین بود.»

 

لاله اسکندری,عکس لاله اسکندری,سریال اولین انتخاب

 

پاسخ به یک انتقاد
از اسکندری می پرسم شما تجربه همکاری با کارگردانان بزرگی داشته اید اما بعضی اوقات حتی در کارهای متوسط رو به پایین هم حضور پیدا کردید و طبیعتا در آن کارها به عنوان بازیگر موفقیت خاصی هم کسب نکرده اید. در پاسخ این انتقاد می گوید: «این مسئله فقط مخصوص من نیست.

 

غالب بازیگران در ایران با چنین مسئله ای روبرو هستند. به دلیل اینکه این شانس برای هیچ کس وجود ندارد که همیشه بتواند در کارهای بسیار خوب با کارگردان های مطرح بازی کند. من تلاشم این بوده که در تمام این سال ها انتخاب های خوبی داشته باشم.


مثلا فکر می کنم بازی که در رقص رواز احمد مرادپور داشتم کار خیلی خوبی بود اما متاسفانه آن هم به خاطر تبلیغات کم، مهجور واقع شد. در طول این سال ها نه تنها برای من که برای همه این مکلات وجود داشته به طور کلی چه در حوزه سینما چه تلویزیون، کیفیت تولیدات افت کرده. یا مثلا خیلی از کارهای خوب و خوش ساخت، توقیف شده.

 

وقتی تبلیغات خوبی برای کارهایت نشود و در سینما با چند توقیف پشت سر هم روبرو شوی به هر حال مجبوری یک مقدار از اوج و ایده آل، پایین تر بیایی. با اینحال وقتی الان به کارنامه کاریم نگاه می کنم در مجموع ناراضی نیستم. شاید یک مقدار به قول شما کارهای متوسط هم در آن میان وجود داشته باشد اما تلاشم این بوده که کار ضعیف انجام ندهم. مثلا اگر حس کردم کاری فیلمنامه اش خیلی نامناسب است یا اصلا درنمی آید اصلا سراغش نمی رفتم.

 

لاله اسکندری,عکس لاله اسکندری,سریال اولین انتخاب

 

محدودنمی شوم
اسکندری در ادامه این گفتگو از علاقمندی اش به تجربه نقش های مختلف می گوید و اشاره می کند که نمی خواهد با انتخاب های مشابه برای خود محدودیت ایجاد کند: «دوست ندارم به چند ژانر خاص محدود شوم. همین مسئله هم باعث شده تا کارهای متنوعی در فیلم های تلویزیونی انجام دهم.

 

برخلاف خیلی ها که فیلم های ویدئویی را سطح پایین می دانند و نگاه خوبی به آنها ندارند، من سعی می کنم بهترین بهره را از آنها ببرم. سعی کردم در انتخاب فیلم های ویدئویی هم دست روی تولیدات بهتری بگذارم و کاری انجام دهم که واقعا ارزشش را داشته باشد.


فکر کردم می توانم تجربیاتی که همیشه دوست داشتم در سینما داشته باشم را در تولیدات ویدئویی پی بگیرم اما متاسفانه این محصولات هم الان افت کرده. پیشنهادهای زیادی دارم اما وقتی فیلمنامه را می خوانم می بینم اصلا تعداد زیادی از آنها حتی قابل فکر کردن هم نیستند.

 

به هر حال من چون شروع خوبی داشتم و با کارگردان خوبی مثل ابراهیم حاتمی کیا شروع کردم انتظارات مردم هم بیشتر است ولی تمام تلاشم این بوده کارهایی را بپذیرم که دوستشان داشتم..../روزنامه هفت صبح،برترینها

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022