بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴؛ از «باب اسفنجی» تا «پاندای کنگ‌فوکار»بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

دیجی کالا | حالا که هفته‌های پایانی سال میلادی را پشت سر می‌گذاریم، بد نیست نگاهی به بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴ بیندازیم. البته تاریخ دقیق اکران رسمی بعضی از این عناوین مشخص نیست و تاریخ بعضی‌ها هم ممکن است تغییر کند، به‌ویژه به دلیل تاخیرهای ناشی از اعتصاب بازیگران در هالیوود. اما در کل این مطلب تنها یک راهنمای نسبتا قابل اعتماد برای انیمیشن‌هایی است که سال ۲۰۲۴ اکران می‌شوند.

 

۳۰. روزی که زمین منفجر شد: فیلم لونی تونز (The Day the Earth Blew Up: A Looney Tunes Movie)؛ یکی از بهترین فیلم‌های ۲۰۲۴ که حول دو شخصیت محبوب لونی تونز می‌چرخد

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۰۲۴

کارگردان: پیتر براون‌گارد

صداپیشه‌ها: اریک بائوزا، کندی میلو، پیتر مک‌نیمول

 

«روزی که زمین منفجر شد: فیلم لونی تونز» یک فیلم انیمیشنی علمی-تخیلی کمدی ماجراجویی آمریکایی به کارگردانی پیتر براون‌گارد (در اولین کارگردانی انیمیشن بلند) و نویسندگی کوین کاستلو است. این اولین فیلم بلند انیمیشنی غیرتلفیقی در مجموعه لونی تونز است که اکران سینمایی خواهد داشت. «روزی که زمین منفجر شد» یک اسپین‌آف از مجموعه کارتون‌های لونی تونز است که اریک بائوزا در آن صداپیشگی می‌کند. تمرکز فیلم بر روی دو شخصیت معروف و محبوب دافی داک و پورکی پیگ است که سعی می‌کنند زمین را از تهاجم بیگانگان نجات دهند.

 

۲۹. من نفرت‌انگیز ۴ (Despicable Me 4)؛ از بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴ که قرار است ماجراجویی جدیدی از گرو و ارتش مینیون‌هایش به نمایش بگذارد

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۳ جولای ۲۰۲۴

کارگردان: کریس رنو

صداپیشه‌ها: استیو کارل، کریستین ویگ، جیسون سگال

 

گرو، مغز متفکر نقشه‌های شیطانی و مینیون‌های دوست‌داشتنی برای قسمت دیگری از این فرنچایز محبوب بازگشته‌اند. استیو کارل، کریستن ویگ، میراندا کاسگروو و استیو کوگان از صداپیشگان اصلی چهارمین فیلم از فرنچایز «من نفرت‌انگیز» خواهند بود، در حالی که پاتریک دلاژ و کریس رنو کارگردانی آن را برعهده خواهند داشت.

 

۲۸. دورایمون: سمفونی زمین نوبیتا (Doraemon: Nobita’s Earth Symphony)؛ درایمون محبوب قرار است این بار داستانی درباره تاثیر موسیقی روایت کند

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: مارس ۲۰۲۴

کارگردان: کازواکی ایمای

صداپیشه‌ها: واسابی میزوتا، مگومی اوهارا، یومی کاکازو

 

در این سفر با مضمون موسیقی، دورایمون و دوستانش به ماجراجویی می‌روند تا با دوستان جدید ملاقات و از طریق موسیقی با مردم ارتباط برقرار کنند و جهان را از یک فاجعه بزرگ نجات دهند. کازواکی ایمای چهل‌ودومین فیلم فرانچایز «دورایمون» را کارگردانی می‌کند. پیام مهم فیلم این است: «موسیقی در زندگی روزمره وجود دارد. اما اگر موسیقی از روی زمین ناپدید شود چه اتفاقی می‌افتد؟»

 

۲۷. محافظ اژدها (Dragonkeeper)؛ یکی از اکران‌های متفاوت سال ۲۰۲۴ خواهد بود

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۰۲۴

کارگردان: سالوادور سیمو

صداپیشه‌ها: بیل نای، آنتونی هاول، بیل بیلی

 

داستان این انیمیشن اسپانیایی-چینی به کارگردانی سالوادور سیمو در هان، امپراتوری چین می‌گذرد و ماجراهای دختر برده و یتیمی به نام پینگ با اژدهای باستانی لانگ دانزی را دنبال می‌کند. در آن زمان که اژدهایان از سرزمین پادشاهی تبعید شده بودند، پینگ یکی از آخرین تخم‌های اژدها را پیدا می‌کند. نگهبانان قصر، پینگ را مجبور به فرار می‌کنند تا تخم اژدها را به اقیانوس بازگرداند و تمام اژدهایان را از انقراض نجات دهد. پینگ متوجه می‌شود که او یک اشراف‌زاده واقعی و از محافظان سلطنتی اژدها است. از صداپیشگان این فیلم می‌توان به بیل نای، بیل بیلی، آنتونی هاول و مایالین گریفیث اشاره کرد.

 

۲۶. آیا کارتون فیکسد (Fixed) بالاخره در سال ۲۰۲۴ اکران خواهد شد؟

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۰۲۴

کارگردان: گندی تارتاکوفسکی

صداپیشه‌ها: آدام دی‌واین، ادریس البا، کاترین هان

 

وقتی که یک سگ قهرمان به نام بول (آدام دی‌واین) متوجه می‌شود صبح روز بعد قرار است عقیم شود، دوستانش از او برای آخرین روز قبل از عملش پذیرایی می‌کنند. گندی تارتاکوفسکی، یکی از کارگردانان موفق فیلم‌های انیمیشنی، این فیلم کمدی دو بعدی با درجه سنی آر (R) را کارگردانی می‌کند. ادریس البا، کاترین هان و فرد آرمیسن از صداپیشه‌های این فیلم هستند.

 

۲۵. فیلم گارفیلد (The Garfield Movie) از کارتون‌های ۲۰۲۴ است که به زندگی و گذشته این گربه عاشق لازانیا می‌پردازد

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۴ می ۲۰۲۴

کارگردان: مارک دیندال

صداپیشه‌ها: کریس پرت، ساموئل ال جکسون، هانا وادینگهام

 

مارک دینال این انیمیشن کامپیوتری را بر اساس گربه‌ی تنبل و لازانیادوست جیم دیویس کارگردانی می‌کند. کریس پرت در کنار ساموئل ال جکسون، نیکلاس هولت، سیسیلی استرانگ، هانا وادینگهام، برت گلدشتاین، بوون یانگ و وینگ ریمز صداپیشگی این انیمیشن گربه نمادین را بر عهده دارند.

 

۲۴. غول‌های لامانچا (Giants of La Mancha)؛ یک انیمیشن جدید ۲۰۲۴ با داستانی ماجراجویانه

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۰۲۴

کارگردان: گونزالو گوتیرز

صداپیشه‌ها: –

آلفونسو، وارث ۱۱ ساله دن کیشوت، و سه دوست خرگوش خیالی‌اش سعی می‌کنند شهر محبوبشان لامانچا را از طوفان بزرگ نجات دهند. گونزالو گوتیرز کارگردانی این انیمیشن جدید ۲۰۲۴ را برعهده دارد.

 

۲۳. آرنولد و مدادشمعی بنفش (Harold and the Purple Crayon)؛ یکی از انیمیشن‌های ۲۰۲۴ است که با اقتباس از داستانی به همین نام ساخته شده

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲ اوت ۲۰۲۴

کارگردان: کارلوز سالدانیا

بازیگران: زکری لیوای، تانیا رینولدز، کاترین دیویس

 

داستان محبوب کودکانه‌ای درباره یک پسر و ماجراهای او با مدادشمعی جادویی در یک فیلم ترکیبی لایو اکشن و انیمیشن به کارگردانی کارلوز سالدانیا جان می‌گیرد. زکری لیوای، لیل رل هاوری و زوئی دشانل از بازیگران و صداپیشه‌های این فیلم هستند.

 

۲۲. خیالی (The Imaginary)؛ بهترین انیمیشن ۲۰۲۴ محصولی از کشور ژاپن

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۱۵ دسامبر ۲۰۲۴ در ژاپن. ۲۰۲۴ در آمریکا

کارگردان: یوشیوکی ماموس

صداپیشه‌ها: ریو سوزوکی، ایسی اوگاتا، ساکورا آندو

 

این فیلم مورد انتظار به کارگردانی یوشیوکی ماموس بر اساس رمانی نوشته‌ی ای اف هارولد، درباره دختر جوانی به نام آماندا است که باید با یک فقدان عاطفی کنار بیاید. او با دنیایی از شخصیت‌های خیالی نامرئی زندگی می‌کند که به محض فراموشی محکوم به نابودی هستند.

 

۲۱. در رویاهایت (In Your Dreams)؛ دو برادر قرار است با ماجراجویی در رویاهایشان یکی از بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴ را شکل بدهند

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۰۲۴

کارگردان: اریک بنسون، الکس وو

صداپیشه‌ها: –

 

در این انیمیشن کمدی ماجراجویانه، دو برادر بسیار متفاوت به طور جادویی به دنیای رویاها سفر می‌کنند تا مرد شنی را پیدا کنند تا او بتواند زندگی در حال متارکه والدینشان را نجات دهد. این انیمیشن به صورت مشترک توسط الکس وو و اریک بنسون ساخته شده است.

 

۲۰. جدانشدنی‌ها (The Inseparables)؛ یکی از فیلم‌های انیمیشنی ۲۰۲۴ که با الهام از «داستان اسباب‌بازی‌» ساخته شده

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۰۲۴

کارگردان: جرمی دگروسان

صداپیشه‌ها: مونیکا یانگ، دنی فیسنفلد، الیور پاریس

 

فیلم‌نامه این فیلم خانوادگی که با جلوه‌های ویژه کامپیوتری ساخته شده، توسط باب بارلن و کال برانکر از ایده اصلی جوئل کوهن و الک سوکولو، نویسندگان انیمیشن «داستان اسباب‌بازی» (Toy Story) اقتباس و به دست جرمی دگروسان کارگردانی شده است. این فیلم حول یک عروسک فراری و یک حیوان عروسکی رها شده می‌چرخد که از مسیرهایی در پارک مرکزی عبور می‌کنند.

 

۱۹. درون و بیرون ۲ (Inside Out 2)؛ یکی از بهترین انیمیشن‌هایی سال ۲۰۲۴ است که شخصیت جدیدی را در بین احساسات رایلی معرفی می‌کند

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۹ ژوئن ۲۰۲۴

کارگردان: کلسی مان

صداپیشه‌ها: ایمی پولر، فیلیس اسمیت، لویس بلک

 

بیست‌وهشتمین فیلم پیکسار و دنباله فیلم برنده اسکار ۲۰۱۵ همان دختر جوان یعنی رایلی را دنبال می‌کند که با بزرگ‌تر شدن متوجه احساسات جدیدی می‌شود که بر دنیای او حاکم است. این فیلم انیمیشن ۲۰۲۴ به کارگردانی کلسی مان در اولین تجربه ساخت انیمیشن بلند خود، فیلم‌نامه‌ای از مگ لوفاو، با صدای امی پولر، فیلیس اسمیت، لوئیس بلک، تونی هیل، لیزا لاپیرا و مایا هاوک (در نقش اضطراب) ژوئن ۲۰۲۴ اکران خواهد شد.

 

۱۸. لیگ عدالت: بحران در زمین‌های بی‌نهایت، بخش ۱ (Justice League: Crisis on Infinite Earths, Part 1)؛ آیا این انیمیشن ابرقهرمانی یکی از بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴ خواهد بود؟

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۰۲۴

کارگردان: جف وامستر

صداپیشه‌ها: جیمی سیمپسون، زاخاری کویینتو، مگ دانلی

 

این فیلم اقتباسی انیمیشنی از مجموعه کتاب‌های کمیک محبوب نوشته‌ی مارو وولفمن و جرج پرز است که در آن آنتی مانیتور در چندجهانی دی‌سی رها می‌شود و شروع به نابودی زمین‌های مختلف می‌کند. شخصیت‌های اصلی عبارتند از مانیتور، هاربینگر، پریا، سوپرمن کال ال، سوپربوی پرایم، الکساندر لوتر جونیور، فلش، سایکو پایرت و سوپرگرل.

 

۱۷. پاندای کنگ‌فوکار ۴ (Kung Fu Panda 4)؛ از موردانتظارترین و بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۹ مارس ۲۰۲۴

کارگردان: مایک میشل، استفانی استاین

صداپیشه‌ها: آکوافینا، جکی چان، آنجلینا جولی

 

مایک میشل و استفانی استاین چهارمین ماجراجویی سینمایی قهرمان دوست‌داشتنی پو (جک بلک) را کارگردانی می‌کنند که او را در مقابل دشمنی شوم و قدرتمند به نام آفتاب‌پرست نشان می‌دهد و در عین حال سعی می‌کند کسی را برای جایگزینی او به عنوان جنگجوی اژدها پیدا کند. صداپیشگی شخصیت‌های اصلی را آنجلینا جولی، لوسی لیو، داستین هافمن و ست روگن برعهده دارند.

 

۱۶. ارباب حلقه‌ها: جنگ روهیریم (The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim)؛ برایان کاکس قرار است در یکی از بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴ صداپیشگی کند.

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۱۳ دسامبر ۲۰۲۴

کارگردان: کنجی کامیاما

صداپیشه‌ها: میراندا اوتو، گایا وایز، برایان کاکس

 

این انیمیشن اقتباسی جدید از حماسه تالکین، ۱۸۳ سال قبل از وقایع «ارباب حلقه‌ها: دو برج» (The Lord of the Rings: The Two Towers) رخ می‌دهد و برایان کاکس صداپیشگی هلم همرهند را را برعهده دارد؛ پادشاه افسانه‌ای روهان که باید با ارتش دانلندینگ‌ها بجنگد. این انیمیشن به کارگردانی کنجی کامیاما ساخته شده است و میراندا اتو و شان دالی دیگر صداپیشگان اصلی آن را تشکیل می‌دهند.

 

۱۵. زندگی شگفت‌انگیز مارسل پانیول (The Magnificent Life of Marcel Pagnol)؛ یک داستان زندگی‌نامه‌ای قرار است بهترین کارتون سال ۲۰۲۴ شود

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۰۲۴

کارگردان: سیلوین کومت

صداپیشه‌ها: نوآ استیز

 

فیلم جدید مورد انتظار کارگردان تحسین شده سیلوین کومت که با انیمیشن زیبای «سه‌قلوهای بلویل» (Les Triplettes de Belleville) شناخته می‌شود، در سال ۱۹۵۵ می‌گذرد و زندگی و ماجراهای نویسنده، نمایشنامه‌نویس و فیلمساز مشهور فرانسوی پانیول را دنبال می‌کند.

 

۱۴. Mobile Suit Gundam SEED Freedom

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۶ ژانویه ۲۰۲۴ در ژاپن

کارگردان: میتسو فوکودا

صداپیشه‌ها: سولیچیرو هاشی، رای تاناکا، آکیرا ایشیدا

 

این فیلم به کارگردانی میتسو فوکودا، یک سال پس از رویدادهای (Mobile Suit Gundam SEED Destiny) در دوره کیهانی ۷۵ اتفاق می‌افتد و بیشتر بر روی کایرا یاموتو و لاکوس کلاین تمرکز دارد.

 

۱۳. موفاسا: شیرشاه (Mufasa: The Lion King)؛ سرگذشت موفاسا در یکی از بهترین فیلم‌های انیمیشنی ۲۰۲۴ توسط سیمبا روایت می‌شود

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۰ دسامبر ۲۰۲۴

کارگردان: بری جنکینز

صداپیشه‌ها: سث روگن، آرون پیر، بیلی ایکنر

 

سیمبا پس از تبدیل شدن به پادشاه سرزمین پراید، سعی می‌کند در این درام موزیکال فوتورئالیستی انیمیشنی کامپیوتری به کارگردانی بری جنکینز برنده جایزه اسکار و نویسندگی جف ناتانسون به فرزند خود از پدر فقیدش موفاسا (آرون پیر) بگوید. سث روگن، بیلی ایکنر، کلوین هریسون جونیور و جان کانی از صداپیشگان این فیلم هستند و موسیقی آن توسط هانس زیمر، فارل ویلیامز و نیکلاس بریتل ساخته شده است.

 

۱۲. شب زوپوکالیپس (Night of the Zoopocalypse)؛ داستان تبدیل شدن حیوانات یک باغ‌وحش به زامبی حتما یکی از بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴ خواهد بود

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۰۲۴

کارگردان: ریکاردو کورتیس، رودریگو پرز کاسترو

صداپیشه‌ها: دیوید هاربر، پل سانگ هیونگ لی، اسکات تامپسون

 

این کمدی خانوادگی درباره گروهی از حیوانات است که پس از برخورد شهاب‌سنگ به باغ‌وحش به زامبی تبدیل می‌شوند. کارگردانی این انیمیشن را ریکاردو کورتیس و رودریگو پرز کاسترو، و صداپیشگی شخصیت‌های اصلی را هم دیوید هاربر، پل سان هیونگ لی، اسکات تامپسون و گابی کاسمیدیس برعهده گرفتند.

 

۱۱. اوریون و تاریکی (Orion and the Dark)؛ یکی دیگر از انیمیشن‌های اقتباسی سال ۲۰۲۴

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۰۲۴

کارگردان: شان چارماتز

صداپیشه‌ها: جیکوب ترمبلی، پل والتر هاورز، ورنر هرتسوک

 

این فیلم بر اساس کتاب اما یارلت، درباره پسری مضطرب (جیکوب ترمبلی) است که بزرگ‌ترین ترسش – تاریکی (پل والتر هاوزر) – به دیدارش می‌رود و برای غلبه بر ترس‌هایش با هم به دور دنیا سفر می‌کنند. ورنر هرتسوک از دیگر صداپیشگان این کارتون ۲۰۲۴ است و شان چارماتز بر اساس فیلمنامه‌ای از چارلی کافمن آن را کارگردانی می‌کند.

 

۱۰. نجات بیکینی باتم: فیلم سندی چیکس (Saving Bikini Bottom: The Sandy Cheeks Movie)؛ فهرست بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴ بدون با داستان جدیدی از باب اسفنجی و دوستانش تکمیل خواهد شد

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۰۲۴

کارگردان: لیزا جانسون

صداپیشه‌ها: گری گریفین، تام کنی، جانی ناکسویل

 

وقتی بیکینی باتم ناگهان از اقیانوس بیرون می‌آید، سندی چیکس و باب اسفنجی به ایالت زادگاه سندی در تگزاس سفر می‌کنند، جایی که در چهارمین فیلم سینمایی از فرنچایز «باب اسفنجی شلوار مکعبی» او با خانواده سندی ملاقات می‌کند. لیزا جانسون بر اساس فیلمنامه‌ای از کاریکاتوریست کاز و تام استرن کارگردانی این فیلم را برعهده دارد. کارولین لارنس، تام کنی، واندا سایکس، لورتا دیوین، جانی ناکسویل و کریگ رابینسون صداپیشگان آن هستند.

 

۹. سونیک خارپشت ۳ (Sonic the Hedgehog 3) در یکی از بهترین کارتون‌های ۲۰۲۴ برمی‌گردد تا ماجراجویی تازه‌ای را آغاز کند

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۱۰ دسامبر ۲۰۲۴

کارگردان: جف فاولر

صداپیشه‌ها: بن شوارتز، جیم کری، آدریس البا

 

سومین قسمت از ماجراهای قهرمان آبی سریع‌السیر سگا (بن شوارتز) به کارگردانی جف فاولر تمام خانواده دونات را در حال سفر به مصر نشان می‌دهد که در آنجا سونیک با خارپشت صورتی ملاقات می‌کند. این دوست صورتی جدید ادعا می‌کند می‌تواند آینده را پیش‌بینی کند، در حالی که رباتنیک از ناکجاآباد سر و کله‌اش پیدا می‌شود و رقیب جدیدی به نام شدو خارپشت را بیدار می‌کند.

 

۸. طلسم‌شده (Spellbound)؛ یکی از فیلم‌های انیمیشنی ۲۰۲۴ است که از سال گذشته منتظر اکرانش هستیم

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۰۲۴

کارگردان: ویکی جنسون

صداپیشه‌ها: ریچل زگلر، نیکول کیدمن، خاویر باردم

 

دومین انیمیشن کمپانی اسکای‌دنس به کارگردانی ویکی جنسون یک شاهزاده خانم جوان (ریچل زگلر) را در پادشاهی لومبریا دنبال می‌کند که باید طلسمی را بی‌اثر کند که پدر و مادرش (نیکول کیدمن و خاویر باردم) را به هیولا تبدیل کرده است. جان لیثگو، جنیفر لوئیس، ناتان لین از دیگر صداپیشگان این انیمیشن هستند. موسیقی توسط آلن منکن و گلن اسلیتر ساخته شده است و تهیه‌کنندگی آن را هم جان لستر برعهده دارد.

 

۷. آن کریسمس (That Christmas)؛ یک قصه شیرین سال نو

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۰۲۴

کارگردان: سایمون اتو

صداپیشه‌ها: –

 

سایمون اتو کارگردان کهنه‌کار کمپانی دریم‌ورکس این فیلم را بر اساس مجموعه کتاب‌های ریچارد کورتیس کارگردانی می‌کند. این فیلم چند داستان درهم‌تنیده در مورد عشق و تنهایی، خانواده و دوستان، یک بابانوئل خطاکار و همچنین تعداد زیادی بوقلمون را دنبال می‌کند!

 

۶. تلما اسب تک‌شاخ (Thelma the Unicorn)؛ یکی از انیمیشن‌های تماشایی ۲۰۲۴ درباره مزایا و مضرات سوپراستار شدن!

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۰۲۴

کارگردان: جرد هس، لین وانگ

صداپیشه‌ها: –

 

وقتی رویای یک پونی برای تبدیل شدن به یک تک‌شاخ سوپراستار پر زرق و برق محقق می‌شود، می‌آموزد که شهرت و ثروت هم هزینه دارد و آرزو می‌کند به زندگی ساده و بدون درخشش خود در خانه برگردد. این انیمیشن به کارگردانی جرد هس و لین وانگ و بر اساس مجموعه کتاب‌های محبوب آرون بلبی ساخته شده است.

 

۵. شاگرد ببر (The Tiger’s Apprentice)؛ یک داستان افسانه‌ای مهیج

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۰۲۴

کارگردان: رامان هوی، یانگ داک ژون، پل والتینگ

صداپیشه‌ها: میشل یو، ساندار اوه، لی لوییس

 

یک پسر جوان چینی-آمریکایی متوجه می‌شود که بخشی از دودمان بزرگ محافظان جادویی است که به نام نگهبانان شناخته می‌شوند، و اکنون باید جنگجویان حیوانات زودیاک را برای مبارزه با نیروهای شیطانی در این اقتباس از سه‌گانه لارنس یپ به کارگردانی رامان هوی گرد هم بیاورد. لی لوییس، میشل یو، ساندرا اوه، هنری گلدینگ، لوسی لیو و بوون یانگ از صداپیشگان اصلی این انیمیشن هستند.

 

۴. تبدیل‌شوندگان یک (Transformers One)؛ طرفداران فرنچایز تبدیل‌شوندگان باید منتظر این پیش‌درآمد باشند

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۴

کارگردان: جاش کولی

صداپیشه‌ها: کریس همسورث، برایان تایری هنری، اسکارلت جوهانسون

 

جاش کولی این انیمیشن پیش‌درآمد مجموعه‌ای از سایبرتون‌ها را کارگردانی می‌کند که حول رابطه بین آپتیموس پرایم (کریس همسورث) و مگاترون (برایان تایری هنری) می‌چرخد. اسکارلت جوهانسون (الیتا)، کیگان-مایکل کی (بامبلبی)، جان هام (سنتینل پرایم) و لارنس فیشبرن (آلفا تریون) تیم صداپیشگی این انیمیشن را تشکیل می‌دهند.

 

۳. دردسر (Trouble)

تاریخ اکران: ۲۰۲۴

کارگردان: دنی مک‌براید، برد لوییس

صداپیشه‌ها: –

 

در این فیلم که توسط دنی مک‌براید و برد لوییس ساخته شده، هنگامی که جکس ۱۳ ساله با خانواده‌اش مشکل پیدا می‌کند، به جهانی موازی به نام دنیای دردسر قدم می‌گذارد. متاسفانه از این انیمیشن تصویری در دسترس نیست.

 

۲. الترامن: خیزش (Ultraman Rising)؛ یکی دیگر از انیمیشن‌های علمی-تخیلی ژاپنی این فهرست

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۰۲۴

کارگردان: شانون تیندل، جان اوشیما

صداپیشه‌ها: کریستوفر شین، تاملین تامیتا، گد واتانابه

 

شانون تیندل و جان اوشیما کارگردانی این انیمیشن با طراحی زیبا از مجموعه محبوب علمی-تخیلی ژاپنی را برعهده دارند که اولین بار در سال ۱۹۶۶ معرفی شد. این فیلم ماجراهای یک نژاد بیگانه از ابرقهرمانان را دنبال می‌کندکه اغلب با کایجو یا دیگر بیگانگان مبارزه می‌کنند.

 

۱. روبات وحشی (The Wild Robot)؛ داستانی متفاوت از یک روبات و حیوانات جنگل

بهترین انیمیشن‌های ۲۰۲۴،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تاریخ اکران: ۲۰۲۴

کارگردان: کریس سندرز

صداپیشه‌ها: –

 

کریس سندرز این اقتباس از کتاب مصور پیتر براون را در مورد پیوند بین یک ربات دورافتاده به نام روزام ۷۱۳۴، یک جوجه غاز یتیم به نام برایت‌بیل و دوستان حیوانی آن‌ها در جزیره‌ای متروک کارگردانی می‌کند.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------