رکوردداران سینما در اکران نوروز ۹۸/ نوروز ۹۷ پرمخاطب‌تر از نوروز امسال اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی, رکوردداران سینما
میزان فروش سینما در نوروز ۹۸ بیشتر از نوروز سال گذشته بود اما این مبلغ از افزایش قیمت بلیط سینما نشأت می‌گرفت چرا که تعداد مخاطبان سال گذشته بیشتر بود.

به گزارش تسنیم، نوروز 98 با فیلمهای «متری شیش و نیم»، «رحمان 1400»، «زندانی‌ها»، «چهار انگشت»، «ژن خوک»، «غلامرضا تختی» و «پیشونی سفید3» به سبد فرهنگی خانواده‌ها اضافه شد و توانست فروشی بالغ بر 37 میلیارد و 404 میلیون تومان کسب کند، این میزان فروش از ٢,٦٩٧,١١٦ نفر مخاطب حاصل می‌شود.

 

در حالی که برخی از مسئولان و فعالان سینما مانند علی سرتیپی سخنگوی شورای عالی اکران از استقبال فیلمهای اکران شده در نوروز 98 خبر می‌دهند آمار چیز دیگری می‌گوید. با وجود اینکه تعطیلات امسال نسبت به سال گذشته بیشتر بود و بخش عمده سبد فیلمها به کارهای کمدی اختصاص داشت اما تعداد مخاطبان اکران 97 بیشتر بود،٢,٧٣٣,٤١٨ نفر در سال 97 به سینما رفتند اما به دلیل قیمت بلیط کمتر این میزان مخاطب فروشی بالغ بر 27 میلیارد و 504 میلیون تومان به همراه داشت.

 

میزان فروش فیلمها در سال 97 هم متوازن‌تر از سال جاری بود و همه فیلمها نسبت فروشی متعادل داشتند در حالی که فروش سینما در سال 98 تنها به دوفیلم متری شیش و نیم و رحمان 1400 اختصاص داشت که این توازن در شکل زیر پیداست:

 

 اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی, رکوردداران سینما

 

 اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی, رکوردداران سینما

 

اما آمار فروش فیلمها در سال 98 را هم به این شرح می‌توان اعلام کرد:

 اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی, رکوردداران سینما

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------