«قصیده گاو سفید» برنده تقدیرنامه ویژه هیئت داوران جشنواره زوریخقصیده گاو سفید ,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی
فیلم‌ «قصیده گاو سفید»، تقدیرنامه ویژه هیات داوران بخش رقابتی اصلی جشنواره فیلم زوریخ در کشور سوئیس را دریافت کرد. 

به گزارش ایرنا، هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم زوریخ به کار خود پایان داد و فیلم قصیده گاو سفید ساخته بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم و تهیه‌کنندگی غلامرضا موسوی که در دهمین حضور بین‌المللی‌اش در بخش مسابقه اصلی این رویداد حضور داشت در نهایت تقدیر ویژه هیات داوران را به خود اختصاص داد. 

 

قصیده گاو سفید تنها فیلم ایرانی حاضر در بخش مسابقه امسال جشنواره فیلم زوریخ بود که با ۱۳ فیلم دیگر برای دریافت جایزه چشم طلایی این جشنواره به رقابت پرداخت و در نهایت جایزه به فیلم کیارا ساخته جوناس کارپینیانو از ایتالیا رسید. 

 

دو فیلم قهرمان ساخته اصغر فرهادی نیز در بخش خارج از مسابقه این جشنواره به نمایش درآمدند.  

 

مریم مقدم، علیرضا ثانی‌فر، آوین پوررئوفی، فرید قبادی، لیلی فرهادپور، سوده ازقندی، امیر شریعت، ماهور احمدی، محمد حیدری، زهرا پرهون، ابراهیم گله‌دارزاده، سمیه برجی، مهدی پیله‌وری، ماندانا معزی‌پور، سمکو روشنی و پوریا رحیمی‌سام بازیگران این فیلم هستند.

 

فیلم قصیده گاو سفید در نخستین نمایش بین‌المللی خود در بخش مسابقه اصلی هفتاد و یکمین جشنواره فیلم برلین حضور داشت و موفق به دریافت جایزه تماشاگران از این جشنواره شد.

 

این فیلم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر نیز کاندیدای دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن برای مریم مقدم و بهترین فیلمنامه برای مقدم و بهتاش صناعی‌ها شد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------