اولین فیلم زامبی محور ایران ساخته شد فیلم کوتاه آرگون,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی
فیلم کوتاه آرگون به کارگردانی شورش وکیلی کارگردان کردستانی به عنوان اولین فیلم زامبی محور ایران بعد از طی مراحل فنی و پست پروداکشن آماده نمایش شد. 

کارگردان فیلم کوتاه آرگون روز دوشنبه در گفت و گو با  ایرنا اظهار داشت: این فیلم که در ژانر وحشت و سابژانر زامبی قرار دارد روایت چند نفر است که در شهری زامبی زده در یک گاراژ متروکه پناه گرفته اند که با مشکلی مواجه می شوند و سعی در حل آن دارند.

 

شورش وکیلی با بیان اینکه این فیلم اولین فیلم زامبی محور ایران است، گفت: پدیده زامبی که بیشتر در فیلم‌های هالیودی به آن پرداخته شده در ایران برای اولین بار تولید شده و تلاش کرده این موضوع را بومی سازی کرده و از طریق لوکیشن های بومی و فرهنگ و زبان کردستان به این موضوع بپردازیم.

 

وی یادآور شد: ژانر وحشت روز به روز در سینمای دنیا اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و حتی اکثر جشنواره‌های بین‌المللی در دسته بندی‌های خود در بخش رقابتی جشنواره‌ها این ژانر را گنجانده اند.

 

این کارگردان کردستانی اظهار داشت: این ژانر در ایران محور واقع شده و فیلمسازان خیلی کم به سراغ همچین ژانری رفته اند که شاید سخت بودن و ریسک پذیر بودن این نوع فیلمها در تولید و پس تولید باعث این امر شده است.

 

وی افزود: این فیلم که با حمایت صندوق هنرمندان ساخته و در شهر سنندج فیلمبرداری شده است از لوکیشن‌های بومی و فرهنگ بومی کمک گرفته است و با زبان کردی رایج در این منطقه (کردی اردلانی) ساخته شده است این فیلم با مشکلات زیادی در روند تولید همراه بوده و طراحی صحنه و گریم سنگینی داشته و پست پروداکشن و جلوه های ویژه در این فیلم به دلیل حجم بالا طول کشید.

 

وکیلی بیان کرد: این کار، کار چالشی سختی بود، چون باید از لوکیشن‌هایی در شهر سنندج فیلمبرداری می شد که در راستای موضوع و فضای کار باشد و همین موضوع کار را سخت می کرد در همین راستا از تعدد لوکیشن‌های مختلفی در این فیلم استفاده شده و رج دادن این کار سختی فراوانی داشت.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------