صادرات آمریکا به ایران ۶۱.۴ میلیون دلار شداخبار,اخبار اقتصادی,صادرات آمریکا به ایران
صادرات آمریکا به ایران در ماه های ژانویه تا سپتامبر امسال ۶۱.۴ میلیون دلار بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۷۹ درصدی داشته است.

به گزارش تسنیم، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در 9 ماهه نخست سال جاری میلادی افت 83 درصدی داشته است.

 

مبادلات تجاری دو کشور در 9 ماهه نخست سال میلادی گذشته بالغ بر 371.7 میلیون دلار بوده که این رقم در مدت مشابه امسال به 62.7 میلیون دلار کاهش یافته است.

 

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه های ژانویه تا سپتامبر امسال 61.4 میلیون دلار بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 79 درصدی داشته است. آمریکا در ماه های ژانویه تا سپتامبر 2018 بالغ بر 302.3 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

 

واردات آمریکا از ایران در 9 ماهه نخست امسال نیز با کاهش 98 درصدی به 1.3 میلیون دلار رسیده است. در مدت مشابه سال قبل واردات آمریکا از ایران 69.4 میلیون دلار بوده است.

 

مبادلات تجاری ایران و آمریکا حجم ناچیزی از کل تجارت دو کشور را تشکیل می دهد. ایران در میان مقاصد صادراتی آمریکا رتبه 158 و در میان منابع وارداتی این کشور رتبه 208 را به خود اختصاص داده است.

 

بر اساس این گزارش در نهمین ماه سال جاری میلادی 4.4 میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر و 0.1 میلیون دلار کالا از ایران وارد شده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------