خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار راه‌اندازی شدخط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: با پهلوگیری کشتی اقیانوس‌پیما از مبدأ چین، نخستین خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار راه‌اندازی شد.

به گزارش تسنیم به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد چابهار، امیر مقدم از پهلوگیری نخستین کشتی اقیانوس‌پیما در بندر چابهار خبر داد و اظهار داشت: اولین کشتی اقیانوس‌پیما از مبدأ چین به صورت مستقیم وارد چابهار شد و در این بندر پهلوگیری کرد. تخلیه این کشتی امروز آغاز خواهد شد. این نخستین خط کشتیرانی مستقیم چین به چابهار است.

 

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بیان کرد: پیش از این کشتی‌های چینی در بندرعباس تخلیه می‌شدند و بار کشتی‌ها توسط کشتی‌های کوچک‌تر به چابهار منتقل می‌شد.

 

وی با بیان اینکه ظرفیت این کشتی 6 هزار و 500 کانتینر است، ادامه داد: با این اتفاق در هر کانتینر 400 دلار صرفه‌جویی در هزینه‌های تخلیه و بارگیری صورت می‌گیرد و بار 10 روز زودتر به دست صاحب کالا می‌رسد.

 

مقدم ادامه داد: یکی از زیرساخت‌های لازم برای تحقق این اتفاق راه اندازی بندرچابهار بود و این مهم در راستای توسعه ترانزیت که یکی از مزیت‌های اصلی چابهار است تاثیر به سزایی دارد.

 

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار ادامه داد: از این پس تجار به راحتی و با هزینه‌های کمتر می‌توانند کالای خود را مستقیم از چین وارد چابهار کنند. این فرآیند با همکاری منطقه آزاد چابهار، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بنادر و کشتیرانی صورت گرفته است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023