آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,خودرو

ماجرای احتکار خودرو در انبار خودروسازان حقیقت دارد؟

اگرچه این روزها قیمت خودرو در بازار کاهشی است، اما بررسی روند یک سال گذشته تغییرات قیمت خودرو نشان می‌دهد که در اغلب خودروها…


کرباسیان: شرکت‌های خارجی به‌جای پول کالا نفت بخرنداخبار,اخبار اقتصادی,مسعود کرباسیان

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: شرکت‌های خارجی می‌توانند در تجارت با ایران، در صورت تمایل، به‌ازای کالاهایی که به ایران می‌فروشند و هر نوع تجارتی که با کشور دارند، متقاضی خرید نفت خام شده و نفت خام تحویل بگیرند.

مسعود کرباسیان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: این امکان وجود دارد که شرکت‌های متقاضی تجارت با ایران، در زمینه توسعه صنعت نفت نیز سرمایه‌گذاری کنند.

 

وی افزود: شرکت‌های خارجی می‌توانند در تجارت با ایران، در صورت تمایل، به‌ازای کالاهایی که به ایران می‌فروشند و هر نوع تجارتی که با کشور دارند، متقاضی خرید نفت خام شده و نفت خام تحویل بگیرند.

 

معاون وزیر نفت تصریح کرد: همچنین شرکت‌های خارجی می‌توانند در طرح‌های توسعه‌ای صنعت نفت کشور سرمایه گذاری کرده و بخشی از نفتی را که تولید می‌کنند، به‌ازای بازگشت هزینه‌های سرمایه‌گذاری و سود این سرمایه‌گذاری، با خود ببرند.

 

وی در پاسخ به اینکه "آیا این روش، روش مشارکت در تولید است؟"، گفت: خیر، مشارکت در تولید نیست، بلکه بر اساس مدل قراردادهای IPC می‌توان این مدل را اجرایی کرد و به‌جای پول نقد، فروش نفت به این شرکت‌ها انجام شود.

 


تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------