کسری بودجه یک تریلیون دلاری دولت آمریکااخبار,اخبار اقتصادی,وزارت خزانه داری آمریکا
وزارت خزانه داری آمریکا روز پنج‌شنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد کسری بودجه دولت این کشور برای نخستین بار طی ۷ سال اخیر از مرز یک تریلیون دلار گذر کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، وزارت خزانه داری آمریکا روز پنج‌شنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که در یازده ماهه نخست سال جاری مالی کسری بودجه دولت برای نخستین بار طی ۷ سال اخیر به یک تریلیون و ۶۷ میلیارد دلار رسیده است.

 

بنا به گزارش وزارت خزانه داری آمریکا کسری بودجه دولت ترامپ در مقایسه با مدت مشابه سال مالی قبل بیش از یکصد میلیارد دلار افزایش نشان می‌دهد.

 

خبرگزاری راشاتودی نیز گزارش داد بدهی واقعی آمریکا حدود ۴۰۰ تریلیون دلار یا معادل ۲ هزار درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است.

 

یک شرکت مدیریت دارایی‌های جهانی موسوم به‌ای بی برنستاین مستقر در وال استریت، با لحاظ کردن سطوح سنتی دیون دولتی مانند اوراق قرضه، و دیون مالی و آمار مربوط به تعهدات آتی به این ارقام رسیده است.

 

این در حالی است که چندی پیش دفتر بودجه کنگره آمریکا اعلام کرده بود کسری بودجه فدرال این کشور در سال مالی آینده به بیش از یک هزار میلیارد دلار خواهد رسید.

 

کسری بودجه یک هزار میلیارد دلاری سال آینده آمریکا در شرایطی است که ترامپ در دوره تبلیغات انتخاباتی گفته بود نه تنها بودجه را متوازن، بلکه کل بدهی ملی را پرداخت خواهد کرد.

 

فیلیپ سواگل، مدیر دفتر بودجه کنگره که نهادی غیرحزبی است در این باره گفته بود دورنمای مالی کشور، چالش برانگیز است و بدهی دولت فدرال که بر اساس معیار‌های تاریخی نیز بسیار بالاست در مسیری ناپایدار قرار دارد.

 

این دفتر، پیش‌بینی کسری بودجه سال آینده را به میزان ۶۳ میلیارد دلار و پیش‌بینی کسری بودجه کلی دهه آینده را ۸۰۹ میلیارد دلار افزایش داد.

 

پیش‌بینی‌های مربوط به افزایش کسری بودجه در شرایطی است که دفتر بودجه کنگره، تخمین خود را درباره نرخ بهره کاهش و پیش‌بینی‌های مربوط به رشد اقتصادی را در آینده نزدیک افزایش داد. پایین بودن نرخ بهره باعث کاهش هزینه‌های استقراض می‌شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------