آخرین اخبار اقتصادی


اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,ارزش پول ملی

دروغ 18 میلیارد دلاری/ ادعاها درباره سرنوشت ارز 4200 تومانی چگونه واقعیت را تحریف می‌کند؟

مداخله ارزی در تمام بانک‌های مرکزی دنیا، داستان یکسانی دارد. تمام بانک‌های مرکزی دنیا با هدف حفظ ارزش پول ملی و جلوگیری از…


جایگزین نفت در بودجه سال ۱۳۹۹ معرفی شداخبار,اخبار اقتصادی,محمدباقر نوبخت
دهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور به ریاست دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور معاونان و مدیران و رؤسای سازمان‌های وابسته در محل سازمان مذکور برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین از سازمان برنامه و بودجه کشور، دکتر محمدباقر نوبخت معاون رئیسجمهور و رئیس این سازمان در جلسه مذکور اظهار داشت: در بودجه سال آینده کل کشور، درآمدهایی که جایگزین نفت می‌شود شامل یارانه‌های پنهان انرژی، ظرفیت‌های جدید مالیاتی با توجه به تعریف و تبیین جدید از پایه‌های مالیاتی و نیز استفاده از سایر منابع و دارایی‌های دولت خواهد بود. 

 

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه کشور برای آغاز کار، در بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، اصلاح ساختار را عینی و عملی خواهد کرد تا برای سال‌های آینده هم، کار راحت و روان پیش رود.

 

نوبخت در ادامه سخنان خود تأکید کرد که ضرورت دارد ما در کمیته بازبینی هزینه‌ها تصویر روشن و دورنمایی شفاف از منابع و مصارف کشور داشته باشیم تا اصلاح ساختار بدون مانع عملی شود. 

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه سخنان خود اظهار داشت: بی‌تردید در تدوین بودجه سال آینده، اصلاح ساختار معیار و ملاک خواهد بود و آنچه در این سازمان به عنوان برون‌داد تولید می‌شود، محصول و برآیند عقل جمعی مجموعه سازمان خواهد بود.

 

بر پایه این گزارش، در جلسه مذکور، افشین برمکی رئیس امور اقتصاد مقاومتی و شورای اقتصاد سازمان برنامه و بودجه کشور گزارش روش کار کمیته‌های بازبینی هزینه‌ها ارایه کرد و گفت: کمیته‌های بازبینی هزینه‌ها، ذیل رویکرد هزینه‌کرد کارآ و در بخش اصلاح ساختار در نه کمیته فعالیت می‌کنند.

 

وی افزود: هر کدام از این کمیته‌های نه‌گانه به صورت تخصصی و متناسب با وظایف و مأموریت‌های امور مختلف سازمان فعالیت خود را ادامه می‌دهند.

 

گزارش مذکور حاکی است که در این جلسه، دکتر محمدحسین رحمتی رئیس امور اقتصاد کلان سازمان برنامه و بودجه کشور هم، گزارشی از منابع و مصارف مفروض‌های لایحه در بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور ارایه کرد.

 

گزارش مذکور حاکی است که در این جلسه، تعدادی از معاونان و مدیران سازمان، دیدگاه‌های کارشناسی خود را ارایه کردند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------