روسیه توافق کاهش تولید اوپک را رد کرد/ قیمت نفت ۳ درصد سقوط کرداخبار,اخبار اقتصادی,قیمت نفت
پس از گزارشاتی که نشان داد روسیه توافق اوپک برای کاهش بیشتر تولید نفت را رد کرده است، قیمت نفت تا ۳ درصد سقوط کرد.

به گزارش مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، روز جمعه پس از گزارشاتی که نشان داد روسیه توافق اوپک برای کاهش بیشتر تولید نفت را رد کرده است، قیمت نفت تا ۳ درصد سقوط کرد.

 

یک منبع رده‌بالای روس به رویترز خبر داد که روسیه توافق کاهش تولید جدید اوپک را نپذیرفته است و تنها با تمدید توافق کاهش تولید فعلی موافقت می‌کند.

 

این در حالی بود که اعضای اوپک دیروز توافق کردند که گروه اوپک پلاس تولید روزانه نفت خود را ۱.۵ میلیون بشکه دیگر کاهش دهند تا از سقوط قیمت نفت که به علت شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضا رخ داده است جلوگیری کنند. اعضای اوپک انتظار داشتند روسیه و متحدان غیر اوپکی آنها ۵۰۰ هزار بشکه از کاهش تولید روزانه را به عهده بگیرند.

 

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت پس از این گزارش ۳ دلار سقوط کرد اما در ادامه اندکی از این سقوط کاسته شد و تا ساعت ۱۷:۲۳ به وقت تهران با ۱.۷۴ دلار یا ۳.۴ درصد سقوط به ۴۸.۲۵ دلار رسید.

 

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا هم ۱.۵۶ دلار یا ۳.۴ درصد سقوط کرد و به ۴۸.۲۵ دلار رسید.

 

زنگنه: نشست امروز یکی از نشست‌های بد تاریخ اوپک بود

«بیژن زنگنه» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگاران گفت:‌ این نشست اوپک یکی از نشست‌های "بد" این سازمان بود که در تاریخ این سازمان دیدم. جلسه بسیار سختی بود و تقریبا به نتیجه نرسید.

 

وی افزود: کاهش تولیدی که در ماه دسامبر تصویب شد در این نشست تمدید نشد. بازار نیاز به کاهش تولید و توافق دارد.

 

وزیر نفت ایران گفت: ۶ ساعت مذاکرات خصوصی انجام شد ولی روسیه و عربستان نتوانستند به نتیجه برسند. در مذاکره باید انعطاف داشت در غیراین‌صورت همه متضرر می‌شوند.

 

زنگنه افزود: برخی اعضای اوپک اصرار داشتند که کشورهایی که عضو این سازمان نیستند، در کاهش تولید مشارکت کنند و آنها نپذیرفتند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی