آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,یارانه

سه‌شنبه (20 خرداد) یارانه نقدی واریز می‌شود

سازمان هدفمندی یارانه زمان پرداخت یک صد و دوازدهمین مرحله یارانه نقدی را ۲۰خرداد اعلام کرد. به گزارش ایلنا، یک صد و…


عدم برداشت اقساط وام‌های قرض‌الحسنه توسط بانک‌ها عملیاتی شداخبار,اخبار اقتصادی,سیستم خودکار برداشت قسط در بانک
با اصلاح سیستم اتوماتیک برداشت اقساط بانک‌ها، عدم برداشت اقساط وام‌های قرض‌الحسنه توسط بانک‌ها عملیاتی شد.

به گزارش تسنیم،‌ روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد:‌ بعد از شیوع ویروس کرونا به جهت حمایت از اقشار مردم، تعویق پرداخت اقساط وام های قرض الحسنه از سوی بانک مرکزی در دستور کار بانک ها قرار گرفت و در همین زمینه سامانه ثبت شکایت احتمالی وام های قرض الحسنه راه اندازی شد، بر همین مبنا اصلاح سیستم اتوماتیک برداشت اقساط بانک ها اصلاح شد.

 

در پی فعالیت سامانه مورد اشاره طی 10 روز گذشته مجموعاً تعداد 35 هزار و 494 فقره شکایت مشتریان در ارتباط با برداشت اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری در سامانه ثبت گردیده است. در برخی از بانک ها و موسسات اعتباری، مبالغ برداشت شده به مشتریان عودت شده و بانک مرکزی به منظور راستی آزمایی انجام عودت اقساط طی تماس تلفنی با برخی از مشتریان این موضوع مورد تایید قرار گرفته است.

 

بانک مرکزی همچنین بانک ها را مکلف کرد سامانه های برداشت اتوماتیک اقساط وام های قرض الحسنه را در دو ماه فروردین و اردیبهشت اصلاح کنند تا به مانند اسفندماه از حساب مشتریان قسطی برداشت نشود.

 

شایان ذکر است بر اساس اطلاعات دریافتی از اداره اعتبارات و اداره اطلاعات بانکی بانک مرکزی، تا پایان بهمن ماه 1398 تعداد 9 میلیون و 657 هزار و 184 فقره تسهیلات قرض الحسنه جمعاً به مبلغ 1.153 هزار میلیارد ریال توسط بانک ها و موسسات اعتباری پرداخت شده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------